جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5003

 كلنگ احداث دانشگاه پيام نور اسلامشهر به زمين زده شد 

 اسلامشهر – خبرنگار آفرينش

عمليات احداث ساختمان مرکزي دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر آغاز شد.با حضور رئيس دانشگاه پيام نور استان تهران و مسئولين استاني و شهرستاني كلنگ احداث ساختمان مرکزي پيام نور واحد اسلامشهر در زميني به وسعت 20 هزار متر مربع بعداز يک وقفه طولاني مدت 2ساله به زمين زده شد.

در اين مراسم ميرزا حسن حسيني رئيس دانشگاه پيام نور استان تهران، طي سخناني اظهارداشت: دانشگاه يک مکان انسان‌سازي هست و کاري که هيئت موسس دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر انجام داده اند، باقيات صالحاتي است که براي آينده خود باقي گذاشته‌اند که اجر اخروي براي آنان ثبت خواهد شد.

حسيني بيان داشت: دردانشگاه پيام نوردانشجويان مظلوم واقع شده وکتاب محورمطالب را ياد مي گيرند ، و کل کتاب را امتحان مي دهند، در حاليکه در دانشگاههاي ديگر اين چنين نبوده وعلاوه بر تشکيل کلاسهاي حضوري، اساتيد فقط از جزوات ارائه شده آزمون مي‌گيرند و شرايط تحصيل بسيار راحتتر است.

وي افزود: اميدوارم با همت مسئولين شهرستان و تامين به موقع اعتبارات تاسال آينده شاهد بهره‌برداري از ساختمان مرکزي اين واحد دانشگاهي در سطح شهرستان اسلامشهر باشيم تا علاوه بر افتتاح اين ساختمان، شرايط و زمينه هاي ايجاد رشته‌هاي جديد در مقطع فوق ليسانس و دکتري در اين واحد فراهم شود.اميراله حقيقي فرماندار شهرستان ورئيس هئيت موسس دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر در اين مراسم اظهارداشت: براي ما قابل قبول نيست و حتي يک ذره هم به فکر خود راه نخواهيم داد، که دانشگاه پيام نور از اسلامشهر بيرون رود و به جايي ديگر انتقال يابد.

حقيقي تاکيد کرد: براي ادامه فعاليت وموفقيت اين واحد دانشگاهي هر اقدامي که از سوي مسئولين شهرستان نياز باشد، انجام خواهد گرفت تا اين واحد گسترش يابد.

فرماندار اسلامشهر بيان داشت: در سالهاي دهه شصت ورود کنکور به دانشگاه يک غول وهيولا سر راه جوانان شده بود که با تاسيس دانشگاه آزاد به عنوان يکي از يادگاريهاي حضرت امام و آيت اله هاشمي رفسنجاني اين غول از بين رفت.

وي تصريح کرد: با حضور واحدهاي دانشگاهي در اين شهرستان بعنوان مرکز علمي شاهد رشد و شکوفايي شهرستان در عرصه‌هاي مختلف هستيم که يکي از تاثيرگذارترين اين مراکز، دانشگاه پيام نور اسلامشهر است.

حقيقي افزود: مسئولين شهرستان تاکنون اقدامات موثري را براي دانشگاه انجام داده اند، که براي نمونه اگر شهرداري مي‌خواست از اين مرکز براي هزينه صدور مجوز ساخت بگيرد بايد بالغ بر 10 ميليارد ريال از دانشگاه اخذ مي نمود در حالي که به همت مسئولين با پرداخت اندک هزينه اي اين مجوز صادر شده است.

وي خاطرنشان کرد: ما از دانشگاه پيام نور طلبکاريم، چراکه اعتبار سال گذشته واحد اسلامشهر را به واحد ديگري منتقل کرده اند و بايد امسال با تامين اعتبارات مورد نياز در ساخت اين بنا تسريع کنند تا سال آينده شاهد افتتاح فاز نخست ساختمان واحد اسلامشهر باشيم و براين خواسته خود مصمم هستيم و در سفر رياست جمهوري هم مطالبه خواهيم کرد.

حسين طلا نماينده مردم اسلامشهر، ري، شميرانات و تهران درمجلس شوراي اسلامي نيز با انتقاد از عملکرد مسئولين دانشگاه پيام نور استان درجابجا نمودن اعتبارات واحد اسلامشهر به شهرستان ديگر تاکيد کرد: اميدواريم هرچه زودتر با توجه به تاخيري که در احداث ساختمان اين واحد دانشگاهي بوجود آمده، در روند ادامه ساخت آن تسريع شود.

طلا افزود: در تمامي پروژه هاي دولتي، دولت متولي اجراي پروژه‌هاست، در حالي که در شهرستان تمامي دستگاهها وارد عمل شده و ضمن تامين و هبه زمين مورد نياز در روند ساخت آن هم اقدامات موثري را انجام داده‌اند.

دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر، دي ماه سال 1375 تاسيس و از شهريورماه سال 1386 و با جذب دانشجو در 6 رشته تحصيلي در يک ساختمان استيجاري فعاليت خود را آغاز نمود، در حال حاضر بالغ بر 4000 دانشجو در مقطع کارشناسي در 20 رشته در اين واحد مشغول به تحصيل مي‌باشندو قريب به 2000 نفر نيز فارغ التحصيل شده‌اند.

كلنگ احداث ساختمان مرکزي دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر، در زميني به وسعت 20000 هزار متر مربع با حضور مسئولين استاني و شهرستاني و جمعي ازاساتيد و دانشجويان اين واحد دانشگاهي به زمين زده شد تا زمينه احداث يک مجتمع دانشگاهي با زيربناي 6هزار مترمربع براي استقرار 20 هزار دانشجو در مقطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکترا فراهم شود.

قابل ذکر است که ايجاد دانشگاه پيام در شهرستان اسلامشهر، يکي از خواستها و نيازهاي جوانان اين شهرستان بود که اميداست با همت مسئولين و تامين به موقع اعتبارات اين پروژه شاهد بهره‌برداري از ساختمان آن و افزايش رشته‌هاي تحصيلات تکميلي در اين واحد دانشگاهي، گسترش جامعه علمي اين منطقه باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي