جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5004

 سفارت تهران در پاريس ادعاي گروهک منافقين را تکذيب کرد 

خبرگزاري رويترز گزارش داد: سفارت ايران در فرانسه ادعاي گروهک منافقين مبني بر بازديد کارشناسان هسته‌اي کره شمالي از يک سايت نظامي در ايران را تکذيب کرد.خبرگزاري رويترز در گزارشي به نقل از سايت واحد مرکزي خبر، نوشت: يک ديپلمات ايراني در سفارت تهران در پاريس گفت که اين گزارشات ساختگي همزمان که ما به مراحل پاياني از مذاکرات هسته‌اي نزديک مي‌شويم و شانس دستيابي به توافق نهايي بالاست،‌ منتشر مي‌شود.

به گزارش رويترز،‌ يک گروه مخالف نظام ايران موسوم به گروهک تروريستي منافقين روز پنج‌شنبه اعلام کرد يک هيأت از کره شمالي متشکل از کارشناسان هسته‌اي و موشکي در ماه آوريل از يک سايت نظامي در نزديکي تهران بازديد کرده‌اند.

اين گروه که دفتر آن در پاريس واقع شده است پيش از اين نيز گزارشاتي را درباره برنامه‌ هسته‌اي ايران و همکاري ميان تهران و پيونگ‌يانگ در حوزه موشک‌هاي بالستيک منتشر کرده بود. اما تحليل‌گران بر اين باورند که اين گروه سوابق پيچيده و اهداف سياسي خاص خود را دارند.

بر اساس اين گزارش گروهک منافقين همچنين مدعي شد اين هيأت از 7 عضو وزارت دفاع کره شمالي تشکيل شده که در آخرين هفته ماه ‌آوريل در تهران بودند. اين سومين باري است که در سال 2015 هيأت‌هايي از کره شمالي به ايران سفر مي‌کنند و يک هيأت 9 نفره ديگر نيز قرار است در ماه ژوئن دوباره به ايران برود.بنا بر ادعاي گروهک منافقين اين هيأت کره شمالي از کارشناسان هسته‌اي و کارشناساني در حوزه موشک‌هاي بالستيک شامل سيستم‌هاي راهبري تشکيل شده بود.

ادعاي منافقين تاثيري در روند مذاکرا ت هسته اي ندارد

اين در حالي است كه ،يکي از سخنگويان وزارت خارجه آمريکا در واکنش به ادعاي سفر گروهي از کارشناسان کره شمالي به تهران، اعلام کرد که اين ادعا تاثير چنداني بر روند مذاکرات هسته اي ايران ندارد.«جف راتکه» سخنگوي وزارت خارجه آمريکا گفت: بعيد به نظر مي رسد که اين گزارش روند مذاکرات با ايران را تغيير دهد.

راتکه گفت: «ما در حال بررسي اين گزارش‌هستيم، اما در حال حاضر اطلاعاتي در دست نداريم که ما را آن چنان متقاعد سازد که بتواند بر اين مذاکرات تأثير بگذارد.»راتکه تصريح کرد که آمريکا تا به‌حال متقاعد به اعتبار اين گزارش نشده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي