جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5010

 خبــر 

 تعاوني‌هاي برتر هرمزگان تسهيلات كم‎بهره دريافت مي‎كنند

بندرعباس- خبرنگار آفرينش

مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان گفت: تعاونيهاي برتر معرفي شده در دهمين جشنواره تعاوني هاي برتر استان كه شهريورماه امسال برگزار مي شود، مي توانند از تسهيلات كم بهره استفاده كنند.

محمد علي سليمي در اولين نشست هماهنگي اعضاي ستاد گراميداشت هفته تعاون با اشاره به اينكه ثبت نام از تعاوني‌هاي علاقمند به شرکت در جشنواره آغاز شده و تا 31خرداد ماه نيز ادامه خواهد داشت، افزود: اين جشنواره در پنج محور شامل محور اقتصادي– مالي، كارآفريني و ايجاد اشتغال، صادرات و ارزآوري، توسعه منطقه‌اي و محور توانمندسازي و رفاه اجتماعي برگزار مي‌شود كه از بين تعاونيهاي سطح استان، 5 تعاوني و 2 اتحاديه برتر به وزارتخانه معرفي و از بين تعاوني هاي برتر استانها، تعدادي بعنوان برتر ملي معرفي شوند كه در اين راستا سال گذشته 3 تعاوني از استان هرمزگان بعنوان تعاوني برتر كشوري معرفي شدند.

وي بر توانمندسازي تعاونيها تاكيد كرد و بيان داشت: تعاوني ها بايد با ارائه راهكارها و استفاده از امكانات موجود در جهت توسعه و گسترش توانمنديهاي خود تلاش كنند.

معاون نظارت بر بهره‌برداري شرکت مهندسي آبفاي کشور:

دومين تصفيه‌خانه آب استان اصفهان در گلپايگان به زودي به بهره‌برداري مي‌رسد

اصفهان - راعي

معاون نظارت بر بهره‌برداري شرکت مهندسي آبفاي کشور با حضور در محل ساخت تصفيه‌خانه آب گلپايگان از اين طرح بازديد کرد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دکتر تشيعي در نشستي که مدير عامل آبفاي استان ، مسئولين محلي و کارشناسان آبفاي استان در آن حضور داشتند با اشاره به شرايط خاص آب در دنيا طي سخناني خاطرنشان نمود: کشور در شرايط ويژه در خصوص تامين آب قرار دارد و هم اکنون موضوع اصلي در دنيا بحث آب است و جنگ آب در دنيا شروع شده است بطوريکه دغدغه اصلي مجامع بين‌المللي بحران کم آبي است. اين درحاليست که بارندگي در کشور ما از 250 ميليمتر در چهل سال گذشته به 205 ميليمتر رسيده است که اين کاهش شرايط را بحراني‌تر مي‌کند. در چنين شرايطي مهمترين مسئله اي که تحت تاثير قرار ميگيرد سلامت مردم است. وجود سلامت لازمه تمام فعاليتهاي بشري است و آب به عنوان مهمترين ماده حياتي است که سلامت بشر را تضمين مي‌کند.

معاون نظارت بر بهره‌برداري شرکت مهندسي آبفاي کشور با اشاره به قرار گرفتن 570 شهر کشور در شرايط تنش آبي افزود : در 570 شهر کشور ميزان توليد اب و ميزان مصرف آب برابر مي‌باشد و هر چه به فصل گرم سال نزديک تر مي‌شويم کفه ميزان مصرف سنگيني مي‌کندو درحال حاضر شهرهاي بزرگ کشور مثل بندرعباس و سنندج نيز در شرايط خاص تامين آب هستند.

وي به نقل از وزير نيرو در سفر رياست جمهور به استان اصفهان در خصوص بهره‌برداري از تصفيه‌خانه آب گلپايگان تا ابتداي تابستان گفت : به هر جهت در پروژه‌هاي عمراني تاخيرات ساخت پيش مي‌آيد و اميدواريم تا دو ماه آينده اين تصفيه خانه براي افتتاح توسط وزير محترم نيرو آماده شود تا مردم ولايتمدار شهرستان گلپايگان طعم گواراي آب را که مستحق آن نيز هستند بچشند و پيمانکار محترم نيز مي‌بايست تصفيه خانه آب را پانزده روز الي يک ماه زودتر از موعد جهت تست آماده نمايد.

البته از نظر ما وقتي اين پروژه تمام شده است که آب تصفيه شده به گلشهر برسد و تمام روستاهاي منطقه در قالب مجتمع آبرساني از آب تصفيه شده بهره‌مند گردند.

فرماندار دماوند خبر داد؛

تبديل منطقه مشاء به ناحيه منفصل شهري

دماوند - ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند گفت: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته مشاء به‌ ناحيه منفصل شهري تبديل مي‌شود و شهرداري دماوند ناحيه خدماتي در اين منطقه احداث مي‌کند.

به گزارش خبرنگارآفرينش، ناصر محمودي‌فرد در جمع اهالي مشاء در فرمانداري شهرستان دماوند اظهار داشت: از نيمه سال 1392 پيگيري‌هايي مبني بر اعلام مشاء به‌ عنوان منطقه منفصل شهري آغاز شد، اما در اين زمينه با مشکل وجود کد روستايي مواجه شديم که اين مشکل نيز در حال برطرف شدن است. وي افزود: اين مشکل در مجاري قانوني در حوزه سياسي و معاونت امور عمراني استانداري تهران دنبال شد و صورت‌جلسه‌اي به امضاء رسيد که مشاء به‌ صورت قطعي به منطقه منفصل شهري دماوند تبديل مي‌شود.

فرماندار شهرستان دماوند بيان کرد: مشاء منطقه متصل شهري نخواهد شد، اما شهرداري دماوند موظف است در اين منطقه ناحيه خدماتي شهرداري داير و با توسعه شبکه خدمات‌ خود بتواند به مردم مشاء خدمت‌رساني کند.

محمودي‌فرد همچنين از استقرار پليس ساختمان مخصوص اين ناحيه توسط شهرداري دماوند خبر داد و تصريح کرد: شهرداري دماوند متولي رسيدگي به امور مشاء است و بايد يک مجموعه پليس ساختمان ويژه مشاء اختصاص دهد تا بر چگونگي ساخت‌وسازهاي اين منطقه به‌ صورت کامل نظارت داشته باشد. وي خاطرنشان کرد: تبديل مشاء به ناحيه منفصل شهري نيازمند يک بستر است که قرار شد طرح هادي اين منطقه به‌ عنوان اين بستر و ملاک عمل قرار گيرد و شهرداري دماوند ظرف مدت 6 ماه، پيشنهاد‌هاي خود را براي تصويب و تغيير طرح به شوراي عالي شهرسازي ارائه کند تا پس از تصويب در اين شورا در طرح جامع شهر دماوند لحاظ شود. فرماندار شهرستان دماوند به مردم مشاء اطمينان خاطر داد که آنچه در حال حاضر مطرح است، هيچ مشکلي براي طرح‌ها و برنامه‌هاي عمراني مردم در اين منطقه به وجود نمي‌آورد و کارها از توقف خارج‌ شده و مردم مي‌توانند با مراجعه به شهرداري دماوند از خدمات لازم بهره‌مند شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي