جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5010

 ورود 1000نفتکش با لغو تحريم 

 
مديرعامل شرکت پايانه‌هاي نفتي با اشاره به افزايش دوباره توان عمليات دريايي صادرات نفت ايران درپايانه خارگ گفت: با لغو تحريم‌ها سالانه بيش از 1000 فروند کشتي‌ نفتکش به پايانه‌هاي نفتي کشور وارد مي‌شود.

سيد پيروز موسوي در گفتگو با مهر با اشاره به اجراي يک طرح جديد به منظور افزايش پايداري توان عمليات دريايي صادرات نفت خام ايران از پايانه خارگ در خليج فارس، گفت: بر اين اساس با ساخت و نصب اسلاپ تانک جديد در پهلوگاه 3 اسکله شرقي، ضريب ايمني و زيست محيطي براي صادرات نفت خام در اين اسکله افزايش يافته است.

مديرعامل شرکت پايانه هاي نفتي ايران با اعلام اينکه از چند ماه قبل به منظور جلوگيري از مخاطرات احتمالي به دليل فرسودگي سلاپ تانک پهلوگاه سه اسکله شرقي، تهيه نقشه هاي استاندارد، ارزيابي شرکت‌هاي سازنده و در نهايت ساخت سلاپ تانک جديد در دستور کار اداره تعميرات قرار گرفت، تصريح کرد: با توجه به نياز عملياتي پهلوگاه، فرسودگي راهرو و ساپورت هاي مربوط به مهار سلاپ تانک رفع و پس از تحويل سلاپ تانک براي کاهش زمان نصب اقدام به جوشکاري و ساخت سدل و راهروهاي مربوطه بر روي سلاپ تانک شد.

اين مقام مسئول با اعلام اينکه پس از جداسازي کامل سلاپ تانک فرسوده اقدام به نصب سدل هاي جديد، ترميم ساپورت‌ها و آماده سازي محل‌هاي جوشکاري شد، اظهار داشت: سلاپ تانک جديد پس از تراز شدن در محل آماده شده نصب شد.

وي افزود: پس از نصب سلاپ تانک جديد اقدام به نصب تجهيزاتي چون لول سويچ، سلاپ پمپ، چک ولو ها، سيفتي ولوها، گس ونت انجام شد.موسوي با بيان اينکه در حال حاضر نيز با نصب و تست تجهيزات مربوط به سلاپ تانک، لاين هاي ورودي و خروجي متصل شده است، بيان کرد: از اين رو پس از راه اندازي، پهلوگاه 3 اسکله شرقي با ضريب ايمني و زيست محيطي بالاتر براي صادرات نفت خام کشورآماده است.

مديرعامل شرکت پايانه هاي نفتي همچنين از اجراي طرح بازرسي خطوط لوله زير دريايي انتقال نفت خام ايران در پايانه خارگ خبر داد و يادآور شد: تاکنون 300 نقطه بحراني شناسايي و اقداماتي به منظور نوسازي، بازسازي و پيگراني اين خطوط لوله نفتي زير دريايي آغاز شده است.

اين مقام مسئول با بيان اينکه تعميرات و بازسازي اين خطوط لوله نفتي زير دريايي پس از حدود يک دهه انجام مي شود، تاکيد کرد: با تعمير و نوسازي اين خطوط پايدار صادرات نفت خام ايران به ميزان قابل توجه اي افزايش مي يابد.

وي با بيان اينکه سال گذشته بيش از 800 کشتي نفتکش در پايانه‌هاي نفتي ايران پهلوگيري و اقدام به حمل دريايي و صادرات طلاي سياه کشور کردند، تبيين کرد: هم اکنون بالاترين استانداردهاي براي پهلوگيري و جداسازي کشتي‌هاي نفتکش در پايانه‌هاي نفت ايران به ويژه پايانه خارگ اجرا مي شود.

موسوي در پايان با تاکيد بر اينکه پيش بيني مي شود با لغو تحريم ها سالانه بيش از 1000 فروند کشتي‌ نفتکش به پايانه‌هاي نفتي ايران وارد شوند، خاطرنشان کرد: مشکلي براي ميزباني، پهلودهي و جداسازي کشتي‌هاي نفتکش خارجي در پايانه‌هاي نفتي ايران در خليج فارس و درياي خزر وجود ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي