جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5018

 ميز خبر 

 درخواست جديد قانون‌گذاران آمريکايي از ايران

مجلس نمايندگان آمريکا با تصويب قصعنامه‌اي آزادي 3 شهروند آمريکايي بازداشت شده در ايران را خواستار شد.

به گزارش ايسنا، مجلس نمايندگان آمريکا با تصويب اين قطعنامه از ايران خواست تا هرچه فوري امير حکمتي، جيسون رضائيان و سعيد عابديني را که شهروندان آمريکايي زنداني در ايران هستند آزاد و براي يافتن رابرت لوينسون يک شهروند آمريکايي که ادعا مي‌شود در ايران ناپديد شده همکاري کند.

دان کيلدي نماينده جمهوري‌خواه آمريکا که پيشنهاد اين قطعنامه را ارائه داده بود در اين‌باره گفت: امروز کنگره به طور يکصدا به ايران گفت که اگر به طور جدي خواهان بازگشت به جامعه بين‌الملل است بايد زندانيان آمريکايي همچون امير حکمتي را آزاد کند.

بر اساس گزارش شبکه خبري فاکس نيوز اين نماينده جمهوري‌خواه براي اولين بار در 30 آوريل پيشنهاد اين قطعنامه را ارائه داده بود که در 2 ژوئن به اتفاق آرا در کميته روابط خارجي کنگره به تصويب رسيد.

وي اين کار را به کمک خانواده امير حکمتي که مدعي بيگناهي وي هستند انجام داده است.

هيات انصارالله وارد ژنو شد

پس از يک روز کارشکني‌هاي عربستان و اعمال فشارش بر برخي کشورها براي ممانعت از بلند شدن هواپيماي گروه‌هاي سياسي اصلي يمن براي شرکت در مذاکرات ژنو، بالاخره هواپيماي هيات انصارالله و حزب کنگره سراسري مردمي يمن با ميانجيگري عمان از جيبوتي پرواز کرد و به گزارش الميادين به تازگي وارد ژنو شده است.

يک منبع سياسي يمن در مصاحبه با خبرگزاري آناتولي ترکيه گفت که هواپيماي حامل هيات انصارالله و حزب علي عبدالله صالح، رئيس‌جمهور پيشين يمن دوشنبه شب از جيبوتي بلند شد و يک روز پس از کارشکني‌هاي عربستان بالاخره راهي ژنو شد.

اين منبع که خواست نامش فاش نشود، عنوان داشت: عمان با ميانجيگري‌هايش موفق شد تا قاهره را قانع کند تا اجازه عبور اين هواپيما از حريم هوايي مصر را بدهد.

قاهره ظرف 24 ساعت به دليل اعمال فشارهاي عربستان سعودي اجازه عبور اين هواپيما از حريم هوايي مصر را نمي‌داد.

نامه طالبان به البغدادي: نيازي به حضور داعش در افغانستان نيست

طالبان افغانستان در نامه‌اي سرگشاده براي رهبر داعش هشدار داده است اين گروه نبايد در افغانستان "صف جدايي از طالبان" تشکيل دهد.

به گزارش خامه پرس، طالبان در اين نامه به ابوبکر البغدادي، رهبر داعش تاکيد کرده که نياز به خط موازي و حضور داعش در افغانستان نيست.

طالبان گفته‌اند که "از نگاه اخوت ديني خير داعش را مي‌خواهند و از اين گروه نيز تقاضاي عمل بالمثل دارند."

اين گروه از داعش خواسته‌ است که با آنان همکاري کنند نه آن‌که "دست به تصميم‌هايي بزنند که ماي? ناخشنودي‌شان شده و سبب از بين رفتن محبت شود."

در نامه‌اي که از سوي طالبان به داعش نوشته شده آمده‌است: "رفقاي شما نبايد کاري کنند که رخنه در صف مجاهدين ايجاد شده و اميد و آرزوهاي دشمنان ما که همانا فاصله‌ انداختن و ايجاد رخنه در امارت اسلامي است، صورت پذيرد."

گروه طالبان هم‌چنان به داعش گفته‌اند که فعاليت‌ در يک صف واحد در افغانستان را يک مصلحت عظيم ديني مي‌داند و ايجاد صف و گروه ديگر در مقابل آن را عملي بر خلاف جهاد، مجاهدين و مصالح اسلامي مي‌داند.

در واکنش به مواضع خصمانه اخير مقامات هند؛ وزير دفاع پاکستان: لازم باشد دست به سلاح مي‌شويم

وزير دفاع پاکستان اعلام کرد: اگر اسلام‌آباد مجبور به جنگ با هند شود، به نحوي شايسته پاسخ خواهد داد چون سلاح‌هاي ما جنبه دکوري ندارند.

به گزارش پايگاه خبري بيزنس استاندارد، خواجه آصف‌، وزير دفاع پاکستان طي مراسمي در اسلام‌آباد گفت: اگر لازم باشد از سلاح‌هايمان براي مقابله با هند استفاده مي‌کنيم.

وي با انتقاد شديد از بيانيه‌هاي "خصمانه" اخير سياستمداران هند گفت: سياستمداران هندي با صدور چنين بيانيه‌هاي تحريک‌آميز و خصمانه‌اي مي‌خواهند که ذهن پاکستان را از جنگ با ترور منحرف کنند. هند در حال ترويج تروريسم در پاکستان است. اين مقام دفاعي ارشد پاکستان تاکيد کرد که نواز شريف، نخست‌وزير اين کشور در جريان ديدار با بان کي‌ مون، دبيرکل سازمان ملل در تاجيکستان، "بيانيه‌هاي تهديدآميز" هند را در اختيار وي قرار داده است. سناي پاکستان هفته گذشته به اتفاق آراء قطعنامه‌اي را تصويب کرد که به شدت بيانيه‌هاي اخير از سوي رهبري ارشد هند را که شامل تهديد حملاتي به خاک پاکستان مي‌شد، به شدت محکوم کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي