جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5018

 تريبون 

 رئيس اداره ابزارهاي نوين مالي فرابورس ايران:

مهلت استفاده از اوراق تسهيلات مسکن 2 سال از زمان انتشار آن است

رئيس اداره ابزارهاي نوين مالي فرابورس ايران با اشاره به محدوديت زماني استفاده از اوراق تسهيلات مسکن گفت: مهلت استفاده از اين اوراق، 2 سال از زمان انتشار آن است.عليرضاتوکلي در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به حجم اوراق تسهيلات باطل شده، به دارندگان اوراق تسهيلات مسکن هشدار داد که به مهلت استفاده و تاريخ انقضاء اوراق خود دقت داشته باشند و قبل از سررسيد نسبت به استفاده از اوراق و يا فروش آن اقدام کنند.

رئيس اداره ابزارهاي نوين مالي فرابورس ايران با بيان اينکه در فروردين و ارديبهشت ماه امسال به ترتيب 50 و 93 ميليارد تومان از اوراق تسهيلات مسکن باطل شده است، افزود: حجم تسهيلات باطل شده طي يک سال اخير بالغ بر 800 ميليارد تومان و حجم کل اين دسته از اوراق حق تقدم تسهيلات مسکن که از ابتدا تاکنون باطل شده اند، از يک هزار ميليارد تومان عبور کرده است. وي تصريح کرد: مهلت استفاده از اوراق تسهيلات مسکن محدود و به مدت دو سال است و امکان تمديد آن به هيچ وجه وجود ندارد، بنابراين دارندگان اوراق بايد به اين موضوع دقت داشته و قبل از منقضي شدن مهلت هريک از اوراق تسهيلات، نسبت به استفاده يا فروش آن در بازار اقدام کنند.توکلي گفت: فرابورس ايران مهلت استفاده هر يک از اوراق تسهيلات مسکن با سررسيدهاي مختلف را به صورت منظم و ماهانه در قالب جداولي در قسمت اطلاعيه‌هاي وب‌سايت خود به‌روزرساني و منتشر مي کند.

تبعات مخرب فعاليت موسسات غيرمجاز

رئيس کل بانک مرکزي خواستار احياي اعتماد مردمي به نظام بانکي شد و گفت: ضعف در اطلاع‌رساني و انعکاس فعاليت‌ها و عدم بيان عملکردهاي ناصحيح دولت گذشته موجب مظلوميت دولت يازدهم خواهد شد.

به گزارش مهر، ولي الله سيف در هجدهمين جلسه شوراي هماهنگي روساي روابط عمومي و اطلاع رساني دستگاه هاي اجرايي کشور که به ميزباني اين بانک برگزار شد، با اشاره به مشکلات موجود در بازار غيرمتشکل پولي گفت: متاسفانه در گذشته، اطلاع رساني شفاف و کاملي در خصوص تبعات مخرب فعاليت موسسات غيرمجازانجام نگرفته است. بر اين اساس، در شرايط حاضر امکان مانور ناگهاني در اين زمينه وجود ندارد و روند ساماندهي مي بايست همراه با اطلاع رساني درست، به موقع، با اصلاحات تدريجي و مديريت صحيح انجام شود


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي