جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/04/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5032

 استاندارتهران: آمارهاي طلاق و ازدواج نقص دارد 

 
استاندار تهران گفت: با اجراي طرح جامع ازدواج پايدار و خانواده متعالي در يک سال و نيم آينده شاهد کاهش 25 درصدي طلاق خواهيم بود.به گزارش ايسنا، سيدحسين هاشمي در کارگروه کاهش طلاق استان تهران، اظهار داشت: به لحاظ اينکه تهران پايتخت کشور است آسيب‌پذيري ما در افزايش طلاق در کل کشور اثر مي‌گذارد.

وي با اشاره به اينکه روند صعودي طلاق بايد کاهش پيدا کند، گفت: بايد با استفاده از فرهنگ و اعتقادات مذهبي و بحث‌هاي قوميتي نسبت به کاهش روند صعودي طلاق و افزايش ازدواج در سطح جامع اقدام کرد.

استاندار تهران با اشاره به اينکه بايد به اعتقادات و فرهنگي بومي خودمان بازگرديم، اظهار داشت: در صورت اين بازگشت شاهد اقدامات مثبت‌تري در کاهش طلاق خواهيم داشت.

استاندار تهران گفت: آمارهايي که درباره طلاق و ازدواج داده مي‌شود نقص دارد و بايد به اين موضوع بيشتر توجه شود.

هاشمي در خصوص طرح برنامه جامع ازدواج و خانواده پايدار در استان تهران اظهار داشت: اين يک طرح استاني است که از شهرستان شميرانات به شکل پايلوت آغاز شده و در آينده ملي خواهد شد.

وي گفت: بايد افرادي که در پايتخت هستند الگوي ساير شهرستان‌ها براي اجراي کامل و موفقيت‌آميز اين طرح باشند.

استاندار تهران تأکيد کرد: خروجي اين طرح بسيار مهم است و بايد با تلاش بيشتري نسبت به حل اين معضل اجتماعي که افزايش طلاق است اقدام شود.

هاشمي افزود: بر اساس اين طرح در يک و نيم سال آينده شاهد افزايش 25 درصدي ازدواج و کاهش 25 درصدي طلاق خواهيم بود.

براساس گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، هاشمي در خاتمه افزود: دغدغه اصلي دولت يازدهم کاهش طلاق و افزايش ازدواج است و در اين خصوص نيز کارگروه‌ها و تيم‌هاي تخصصي در حال بررسي هستند و طرح برنامه جامع ازدواج و خانواده پايدار نيز توسط 50 نفر از افراد شاخص دانشگاه‌ها تدوين شده است که به صورت پايلوت در شهرستان شميرانات برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي