جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/02/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2752

 کوتاه و خواندني 


"حافظ" از کن به ونيز رفت

فيلم سينمايي "حافظ" آخرين ساخته "ابوالفضل جليلي" در جشنواره فيلم "ونيز" حضور خواهد داشت .
اين فيلم که قرار بود در جشنواره فيلم "کن" حضور پيدا کند به دليل تلاش هاي مدير جشنواره فيلم "ونيز" براي جذب اين فيلم , "جليلي" از حضور در جشنواره فيلم "کن" منصرف شد . بر اساس اين گزارش فيلمبرداري "حافظ" , که برگرفته از زندگي حافظ شيرازي است، ابتداي سال گذشته به پايان رسيد .

استقبال 550 نفر از نخستين اجراي "پنجره فولاد"

نمايش "پنجره فولاد" در نخستين اجراي خود در تالار اصلي تئاتر شهر ميزبان بيش از 550 تماشاگر بود.
 روابط عمومي مجموعه تئاتر شهر اعلام کرد "پنجره فولاد" به نويسندگي مهدي متوسلي و کارگرداني سيدجواد هاشمي از روز چهارشنبه در تالار اصلي تئاتر شهر روي صحنه رفته و اجراي آن تا خردادماه هر شب ساعت 20 ادامه دارد.در اين نمايش مذهبي اجتماعي اکبر عبدي، محمود فرهنگ، عطيه غبيشاوي، محمود راسخ فر و ... بازي مي کنند و داستان آن درباره زائران امام هشتم (ع) است که هر کدام با حاجت ها و خواسته هاي متفاوت به مشهد مقدس مي روند. "پنجره فولاد" در مجموع 45 اجرا خواهد داشت.
 
برنامه "به افق آفتاب" در جشنواره نماز و نيايش تقدير مي شود

برنامه "به افق آفتاب" به سردبيري حسن آقاجاني در ششمين جشنواره سراسري توليدات آثار راديو و تلويزيوني نماز و نيايش تقدير خواهد شد.
برنامه "به افق آفتاب" به عنوان برنامه اي موفق و موثر در گسترش و تعميق فرهنگ و مفاهيم نماز، در بخش ويژه ششمين جشنواره سراسري توليدات آثار راديو و تلويزيون نماز و نيايش تقدير مي شود. ششمين جشنواره سراسري توليدات آثار راديو و تلويزيون نماز و نيايش 17 ارديبهشت ماه برگزار مي شود.
- نمايشگاه نقاشي سيمين راست قلم با موضوع "طبيعت و انسان" از 11 تا 19 ارديبهشت ماه ساعت 9 تا 19 در نگارخانه شماره يک فرهنگسراي هنر برقرار است. اين نقاشي ها با تکنيک آب بر مرکب، آبرنگ، اکولين و ... ارائه شده اند.

"مرد عنکبوتي" در آسيا رکورد زد

جديدترين نسخه "اسپايدرمن" روز گذشته در نخستين روز اکران در هشت کشور آسيايي در تمام آنها رکورد فروش روز اول را شکست. "اسپايدرمن 3" در حالي به اين موفقيت دست يافت که در چند روز آينده در بسياري از کشورهاي ديگر نيز افتتاح مي شود و از همه مهمتر در خود آمريکاست که اين فيلم از روز جمعه در 4253 سالن به نمايش درمي آيد. تا پيش از اين سابقه نداشته فيلمي در آمريکا در اين تعداد سالن اکران شود.نمايش عمومي سومين قسمت "اسپايدرمن" از ديروز سه شنبه در بيش از 10 کشور از جمله ژاپن، فرانسه، آلمان، ايتاليا و کره جنوبي آغاز شد. 10 کشور ديگر از امروز، 30 کشور شامل چين، استراليا و روسيه از پنجشنبه و 30 کشور از جمله هند و بريتانيا از جمعه شاهد نمايش اين فيلم خواهند بود.

شب کارگردانان سينماي ايران
 وتقدير سه فيلمساز از
سه نسل سينما

در نخستين شب جشن کارگردانان سينماي ايران بخش هايي از موسيقي متن فيلم هاي برگزيده تاريخ سينماي ايران به شکل زنده اجرا خواهد شد. اجراي شب جشن کارگردانان بسيار خاص است و با تمامي مراسم سينماي سال هاي گذشته تفاوت دارد .
بر اساس اين گزارش در اين مراسم از سه فيلمساز از سه نسل سينماي ايران توسط فيلمسازان مطرح تقدير خواهند شد .لازم به ذکر است , نخستين شب کارگردانان سينماي ايران روز يکشنبه 16 ارديبهشت ماه در تالار مهرباني مجموعه ورزشي انقلاب برگزار خواهد شد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دريچه هنر2
دانشگاه و خبر
اطلاعيه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش