جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/05/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5049

 خبر 

 عراقچي: هيچ تحريم سوئيفت عليه ماوجود ندارد

معاون وزير امور خارجه با بيان اينکه اکنون هيچ تحريم سوئيفت عليه ما نيست، گفت: 800 نهاد، ارگان و فرد ايراني طبق برنامه اجراي توافق و در روز اجرا از اين فهرست خارج خواهند شد.

به گزارش صدا و سيما، سيد عباس عراقچي معاون وزير امور خارجه در پاسخ به سوالي درباره کيفيت برداشته شدن تحريم سوئيفت، گفت: تکليف اين موضوع به طور کامل در جمع بندي مذاکرات هسته اي روشن شده است.

وي افزود: سوئيفت تحريمي عليه ايران و اتباع ايراني نيست، بلکه شرکت خصوصي است که کار تبادل ايمن بانکي را انجام مي دهد اما کساني که نامشان در فهرست تحريم شوراي امنيت يا اروپا و آمريکا بوده است از خدمات سوئيفت محروم شدند.

عراقچي گفت: خروج اسامي اين افراد از فهرست تحريم و ارائه خدمات سوئيفت در دو مرحله انجام مي شود و در نوبت نخست 800 نهاد، ارگان و فرد ايراني طبق برنامه اجراي توافق و در روز اجرا از اين فهرست خارج خواهند شد.

معاون وزير امور خارجه افزود: تعدادي معدودي از افراد که در فهرست‌هاي تحريم باقي مي‌مانند از دريافت خدمات سوئيفت محروم مي شوند که امر فوق العاده‌اي نيست.

عراقچي گفت: اکنون هيچ تحريم سوئيفت عليه ما نيست.

اوباما با اشاره به ايران:

جمهوريخواهان حرف هاي خنده دار مي زنند

رئيس جمهور آمريکا در کنفرانس خبري مشترک با نخست وزير اتيوپي در آديس آبابا درباره اظهارات يکي از نامزدهاي رياست جمهوري آمريکا درباره ايران که گفته بود توافق هسته اي با ايران اسرائيلي ها را به سمت کوره هاي ادم سوزي سوق مي دهد تاکيد کرد در مبارزات انتخاباتي آنها حرفهاي خنده دار زيادي زده مي شود.

به گزارش شبکه تلويزيوني ام اس ان بي سي، باراک اوباما درباره اظهارات اخير مايک هاکبي فرماندار سابق و نامزد رياست جمهوري آمريکا درباره ايران گفت اظهارات مايک هاکبي بخشي از الگويي کلي است که مسخره و خنده دار به نظر مي رسد.

يکي از سناتورها گفته بود جان کري خلبانش را با مشت زده است. همچنين يکي از سناتورها که نامزد رياست جمهوري هم شده است گفته است که من بزرگترين حامي دولتي تروريسم هستم. اينها رهبران حزب جمهوريخواه هستند. بخشي از آنچه که به لحاظ تاريخي آمريکا را به کشوري بزرگ و مهم تبديل کرده است ، وقتي به مسئله سياست خارجي توجه مي کنيم، اين است که آمريکا اين مسائل را بسيار جدي تلقي مي کند، به اين علت که مسائل جنگ و صلح دغدغه بسيار بزرگي براي آمريکاست زيرا پيامدهاي بسيار بزرگي دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي