جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/05/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5049

 روحاني در نشست خبري استان کردستان:
 برخورداري همه اقوام و مذاهب از حقوق شهروندي جزء برنامه‌هاي دولت است 

 
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني در جمع خبرنگاران از آغاز تدريس زبان و ادبيات کردي در دانشگاه هاي اين استان و شروع به کار فعاليت بخش کردي خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) خبر داد.

روحاني درخصوص اجرايي و عملياتي شدن وعده هاي دولت يازدهم در سفرهاي استاني گفت: شرايط اقتصادي کشور همچنان سخت بوده و ما در وضعيت تحريم هستيم اما ان شاءاله قدم هاي بسيار خوبي را درسايه حضور، فعاليت و کمک مردم برخواهيم داشت.

روحاني در پاسخ به سوالي در خصوص راهکارهاي دولت تدبير و اميد براي بهره‌گيري از نخبگان اهل سنت در برخي مشاغل امنيتي، نظامي و دانشگاهي، گفت: برخورداري همه اقوام و مذاهب از حقوق شهروندي از برنامه‌هاي اين دولت است که ممکن است البته اين مسايل يک روزه حل نشود، اما قدم به قدم در اين مسير گام برخواهيم داشت.

رييس جمهوري با اشاره به توافق هسته‌اي ايران با قدرت‌هاي جهاني گفت: با اجرايي شدن توافق هسته‌اي شاهد آثار مثبت آن در زندگي مردم خواهيم بود و همچنين با برداشته شدن مشکلات در راه فروش نفت در ماه‌هاي آتي، توليد را افزايش داده و همچنين با جذب مشتري، فروش نفت در بازارهاي جهاني را بالا ببريم.

روحاني ادامه داد: با انجام اين اقدامات شرايط بهتري را در آينده براي کشور شاهد خواهيم بود، البته کار اصلي به عهده مردم بوده و دولت بايد حامي مردم باشد.

رييس جمهوري در خصوص فعاليت بسياري از اهالي سنت در بدنه دولت و بخش‌هاي مختلف کشور، گفت: در شرايطي که توطئه‌گران به دنبال تفرقه شيعه و سني هستند، همه آحاد کشور بايد تلاش کنند تا انسجام و وحدت ملي در کشور بيشتر شود. رييس جمهوري با اشاره به معضل تروريسم و افراطي گري در منطقه گفت: با شروع بحران عراق بسياري از قدرت‌ها که مدعي بودند مي‌خواهند با تروريسم مقابله کنند در مقام عمل در آنجا جديت ديده نشد اما جمهوري اسلامي ايران از همان لحظات ابتدايي با همه توان خود در کنار دولت، مردم و ارتش عراق بود.

روحاني با تأکيد بر اينکه ايران بيشترين تلاش را براي حفظ ثبات و امنيت در منطقه انجام داده، ‌گفت: جمهوري اسلامي ايران حامي کساني است که با خشونت و تفرقه در منطقه مبارزه مي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي