جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5059

 توضيحات رئيس سازمان سنجش درباره آزمون عملي برنامه ريزي شهري 

 
رئيس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص آزمون عملي کارشناسي ارشد رشته برنامه ريزي شهري و معماري توضيحاتي ارايه کرد.دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اعتراض عده اي از داوطلبان کارشناسي ارشد رشته برنامه ريزي شهري و معماري نسبت به لو رفتن آزمون عملي کنکور و ارايه سوالات همانند سوالات يک موسسه گفت: در خصوص بحث آزمون کارشناسي ارشد رشته برنامه ريزي شهري و معماري مطالبي در برخي از سايت ها منعکس شد.

وي ادامه داد: تعدادي از معترضان اين موضوع به سازمان سنجش آموزش کشور نيز مراجعه کردند، بررسي هاي لازم صورت گرفت و سازمان به سايتي که اين مطلب را منعکس کرده بود پاسخ داد.

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: در مجموع مي توان گفت، تم، هاي پروژه ها معمولا تم هاي استانداردي هستند، مانند تم بافت فرسوده، تم مسکن مهر، بحث اين است که يک تم، چيزي نيست که مخفي باشد. منتهي اين سايت نقشه مشابهي را منتشر کرده اما از نظر محتوي و سوال ها با يگديگر خيلي تفاوت دارند.

وي ادامه داد: اگر بخواهم درخصوص اين موضوع در حوزه تخصصي خودم بحث کنم مثل اين است که بگويم، من پيش بيني مي کنم در رشته رياضي از حد سوال بدهيم، يا در فيزيک از اتم و مولکول سوال کنيم، اين ها چيزهاي مخفي نيست.

خدايي يادآورشد: سوال هايي که منتشر شده با آن چيزي که ما از لحاظ محتوي و روش خواسته ايم بسيار متفاوت است، شايد بتوان گفت 10 درصد مشابهت وجود دارد آن هم به خاطر نقشه است، حتي در آن نقشه اندازه داده و عملکرد خواسته شده است اما در نقشه آزمون سنجش اندازه و عملکرد خواسته نشده است.

رئيس سازمان سنجش افزود: از نظر سازمان اين موضوع خيلي غيرعادي نيست، ممکن است در سوال مشابهت باشد ولي سوال يکي نيست.وي ادامه داد: بحث لو رفتن مطرح نيست، برخي از سايت ها تيترهاي غلط در اين خصوص زدند که چنين مساله اي در کنکور سراسري رخ داده است، کنکور سراسري چه ارتباطي به آزمون عملي شهرسازي دارد. البته ما از نظر فني پاسخ داديم و درسايت منتشر مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي