جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5059

 دراستان 

 کسب اولين مدال توسط تيم هندبال بانوان شهرستان ري

شهرري-رضا فغاني

تيم هندبال بانوان شهرستان ري با کسب مقام سوم اولين مدال کاروان ورزشي شهرستان ري را در مسابقات اميدهاي آينده ورزش تهران کسب نمود. به گزارش خبرنگار آفرينش ، به نقل از سلوکي نائب رئيس و مربي هندبال شهرستان ري ، اين تيم در مرحله نهايي مسابقات به مصاف تيم جنوب غرب رفت که در يک بازي پاياپاي نتيجه را با اختلاف يک گل واگذار کرد و با برد در بازي رده بندي مقابل تيم خانه هندبال به مقام سوم اين دوره از مسابقات دست يافت. لازم به ذکر است تيم جنوب غرب مقام اول، جنوب شرق مقام دوم و شهر ري مقام سوم اين دوره از مسابقات را کسب نمودند.

استاندارد مرز تعيين کم‌فروشي است

تمامي اقشار جامعه، اعم از توليدکنندگان و مصرف‌کنندگان، بايد در نظر داشته باشند که استاندارد مرز تعيين کم فروشي است، و درصورت عدم رعايت، و اهميت ندادن به آن، جامعه دچار خسارت‌هاي جبران‌ناپذيري خواهد شد.

اين مطلب را مدير کل استاندارد استان يزد در روز اول سفر سه روزه‌اش به شهرستان ابرکوه و هنگام ديدار با حجه الاسلام و المسلمين حسيني، امام جمعه و نماينده محترم مقام معظم رهبري در آن شهرستان عنوان و افزود: عمده مصرف، شن، ماسه و بتن در ساخت و ساز ساختمانها و بناهاست، که استاندارد بودن مصالح مذکور امري ضروري و اجتناب ناپذير است. خطر ساختمانهايي که در اجرا و ساخت آنها، از مصالح غير استاندارد استفاده شده باشد، مستقيماً متوجه استفاده کنندگان و ساکنان آنهاست.

محمد حسين ماجدي اردکاني که به اتفاق کارشناسان استاندارد و رئيس اتحاديه شن و ماسه و بتن آماده استان يزد از واحدهاي توليدي مرتبط بازديد نموده بود، خطاب به آقاي حسيني گفت: خوشبختانه، شن و ماسه هاي طبيعي و کوهي بسيار خوبي در اين منطقه وجود دارد، و از اينکه بازار کار، توليد و فروش اينگونه محصولات در اين جا رونق داشته باشد بسيار خوشحال هستيم، ولي آنگونه که از ظاهر امر بر مي آيد، فروش توليدکنندگان زيان ده بوده که اين موضوع برمي گردد به وجود اختلافات داخلي و عرضه با قيمت پايين تر از حد مجاز و مرسوم بازار.

وي ادامه داد:طبق ماده 9 قانون اصلاح قوانين و مقررات سازمان ملي استاندارد ايران، توليد، تمرکز، توزيع و فروش کالاهاي مشمول مقررات استاندارد اجباري با کيفيتي پايين تر از حد استاندارد و يا بدون علامت استاندارد، ممنوع مي‌باشد. که با اين حساب، واحدهاي توليدي شن و ماسه و بتن آماده فاقد استاندارد ملي، از هرگونه توليد انبوه و ارائه به بازار مصرف جداً بايد پرهيز نمايند. هر چند با تحقيق صورت گرفته کيفيت مصالح مذکور در شهرستان ابرکوه، خوب گزارش شده است ولي توليدکنندگان مرتبط هر چه سريعتر مي بايست نسبت به اخذ علامت استاندارد اقدام نموده تا اسباب اطمينان خاطربراي مردم و مسئولين استاندارد استان فراهم گردد.

مدير کل استاندارد يزد تصريح کرد: به توليدکنندگان فاقد نشان استاندارد ملي 15 روز مهلت داده شده است تا نسبت به دريافت مهر استاندارد اقدام نمايند، که در صورت عدم مراجعه، با افراد خاطي طبق مقررات برخورد خواهد شد. ضمن اينکه اطلاع رساني خواهيم کرد ،تا مردم از خريد اينکونه کالاها خودداري نمايند.البته لازم به ذکر است تمامي امکانات و کارشناسان مرتبط با موضوع، در محل اداره کل استاندارد استان يزد آماده همکاري هستند. هر چند از طريق رايانه و سايت سازمان و اداره کل استاندارد استان، امور به صورت مجازي قابل انجام است ولي در صورت لزوم، حاضريم نماينده اي را جهت ساماندهي امور استاندارد در شهرستان ابرکوه مستقر نماييم

شايان ذکر است، امام جمعه شهرستان ابرکوه نيز در پايان اين ديدار اظهار داشت:حضور مدير کل استاندارد استان و هيات همراه در اين شهرستان ،اهميت موضوع را مضاعف نموده،که به منظور سرعت بخشيدن به فرايند استاندارد سازي و دريافت پروانه کاربرد علامت استاندارد توسط توليد کنندگان و همچنين همکاري با ازمايشگاههاي آزمون و کاليبراسيون وسايل سنجش،توسط اين نهاد بستر سازي هاي لازم انجام،ودر خطبه هاي نماز جمعه، اطلاع رساني لازم انجام خواهد شد.

بازديد مديرکل كانون پرورش فكري از مراکز شهرستان دامغان

مديرکل کانون از کارگاه‌ها و فعاليت‌هاي اجرايي اعضا و مربيان مراکز فرهنگي هنري شماره يک و دو دامغان بازديد کرد. به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، مهدي جمال در نشستي دوستانه با اعضا و مربيان مراکز فرهنگي‌هنري شهرستان دامغان ديدار و گفتگو کرد. به‌گفته‌ي مربي‌مسئول مرکز شماره يک دامغان، مديرکل كانون از کارگاه‌هاي فرهنگي، هنري و ادبي مرکز بازديد کرد و سپس در جمعي صميمي پيرامون مسائل و مشکلات اعضا و مربيان به گفتگو پرداخت. اهم مطالب عنوان‌شده در اين نشست عبارت بود از: کاستي‌هاي طرح‌هاي عمراني، فضاسازي، روند اجراي فعاليت‌هاي مربيان پاره‌وقت و تمام‌وقت در کارگاه‌ها، اجراي فراخوان‌ها و شيوه‌نامه‌هاي ارسالي طبق دستورالعمل و... . مربي‌مسئول مرکز شماره دو دامغان نيز اظهار داشت: مديرکل در ابتداي سخنانش ضمن سپاس از زحمات همکاران در فصل تابستان و برنامه‌ريزي مناسب به‌منظور غني‌سازي اوقات‌فراغت مخاطبان کودک و نوجوان، پيرامون روندکاري و اقدامات انجام شده در اين مرکز، آمار اعضا، وضعيت عضويت، تمديدعضويت و ساير فعاليت‌هاي اجرايي مربيان مطالبي بيان داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي