جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5059

 هزارخانوار توانمند کميته امداد کارت همت دريافت کردند 

محمد اميد روز شنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: اين افراد بعد از توانمندي و خودکفاشدن، کارت همت از کميته امداد دريافت کرده اند؛ بدين ترتيب که پس از مدتي از دريافت مستمري افراد ياد شده حذف مي شود.وي در عين حال اظهارداشت: البته ساير خدمات حمايتي امداد شامل کمک هزينه تحصيل دانش آموزان، دانشجويان و درمان براي مددجويان توانمند و داراي کارت همت ادامه خواهد داشت.

معاون اشتغال و خودکفايي کميته امداد امام خميني(ره) کشور افزود: شمار خانوارهاي دريافت کننده کارت همت طي چهار سال گذشته يعني سال هاي 90 تا 93 به 400 هزار خانوار مي رسد که اين شمار از پوشش کميته امداد خارج و خودکفا شده اند.

وي اظهارداشت: امسال با برنامه ريزي هاي صورت گرفته از سوي اين نهاد، يکصد هزار خانوار تحت پوشش کميته امداد، خودکفا خواهند شد.

وي تصريح کرد: جشن خودکفايي مددجويان از ابتداي سال جاري در سه استان مرکزي، کردستان و ايلام برگزار شد و تا پايان سال هم 20 استان اعلام آمادگي برگزاري جشن هاي اشتغال خانواده هاي تحت پوشش کميته امداد را کرده اند.

اميد با تشريح نحوه دريافت تسهيلات مددجويان براي استقلال و خودکفايي اظهارداشت: مددکاران امداد، افرادي را که صلاحيت استقلال و خودکفا شدن دارند شناسايي و آنان را به واحد اشتغال معرفي مي کنند که در صورت تائيد در کميسيون خودکفايي، اسامي افراد واجد شرايط براي دريافت تسهيلات به استان ها ارسال مي شود تا متقاضيان با دريافت تسهيلات ياد شده از چرخه حمايتي کميته امداد خارج شوند.

وي به راه اندازي سامانه نظارت هوشمند برطرح هاي اشتغالزايي و خودکفايي مبتني بر ثبت معتبر زمان و مکان بازديد در سال گذشته اشاره کرد و گفت: نظارت، همراه با ارايه مشاوره فني و تخصصي چهره به چهره به مجريان طرح ها، انجام نظارت هاي قبل، حين و پس از اجراي طرح به منظور اطمينان از تبديل تسهيلات به شغل از اهداف راه اندازي سامانه هوشمند نظارت است.

وي افزود: اجراي بيش از 713 هزار طرح اشتغال و خودکفايي، طي پنج سال اخير با اعتباري بالغ بر 40 هزار ميليارد ريال و لزوم پايدارسازي اين طرح ها که هم اکنون بيش از 200هزار ميليارد ريال سرمايه است از دلايل راه اندازي سامانه نظارت هوشمند است.

اميد تصريح کرد: حدود يک هزار ناظر بخش خصوصي و 850 کارشناس اشتغال و خودکفايي بر 713هزار طرح نظارت دارند که به طور ميانگين سالانه يک ميليون و 800 هزار بازديد دارند.

اين ناظران بر روند اجراي طرح هاي اشتغالزايي نظارت مي کنند تا اين طرح ها از مسير اشتغالزايي انحراف پيدا نکنند و به مرحله سوددهي برسند. معاون کميته امداد امام خميني(ره) تصريح کرد: با تدابير انديشيده شده و راه اندازي بخش بازرگاني اين نهاد، بازار فروش محصولات توليدي مددجويان توانمند شده را مديريت مي کنيم تا دچار آسيب نشوند به طوري که از سال 90 تا پايان سال 93 بيش از 778هزار طرح اشتغال زايي در قالب مشاغل خرد و خانگي اجرايي شده است و اين نهاد با بازاريابي مناسب توانسته توليدات آنان را به فروش و يا خريداري کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي