جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/05/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5060

 خبر 

 ظريف: پس از توافق برخورد جامعه بين الملل با ايران تغيير كرد

وزير امور خارجه کشورمان گفت: حضور مردم در انتخابات سال 92 رياست جمهوري مذاکرات را به ثمر رساند و اين يک شعار نيست.به گزارش ايسنا، محمد جواد ظريف در سخناني در نشست ويژه بررسي توافق هسته‌اي اظهار کرد: متن نهايي برجام متن متوازني است. اين طور نيست که تمام خواسته هايمان را به طرف مقابل تحميل کرده باشيم، طرف مقابل هم نتوانست به همه خواسته هايش برسد. متن حتي از نظر تناظر زماني اجرا متوازن است.

وي گفت: در پايان 10 سال هم موضوع هسته‌اي ايران مختومه مي شود و هم پرونده در قالب قطعنامه 2231 و برجام بسته مي‌شود.ظريف گفت: شما مي‌بينيد از روزي که توافق منعقد شده يک تغيير اساسي در برخورد جامعه بين‌الملل با ايران و پرونده هسته‌اي ايران ايجاد شده است.

وزير خارجه کشورمان بابيان اينکه شرايط کشور به لحاظ حقوقي زير و رو شده است تاکيد کرد: قطعنامه 1929 يکي از بدترين قطعنامه هاي تاريخ شوراي امنيت سازمان ملل و قطعنامه 2231 شايد يکي از عجيب ترين قطعنامه هاي تاريخ اين شوراست.

وي با اشاره به توافق هسته‌اي گفت: بزرگترين خيانت اين است که به مردم ما بگويند شما (بر سر توافق وين) شکست خورديد.

پيونگ‌يانگ آمريکا و کره جنوبي را به اقدام نظامي متقابل تهديد کرد

در حالي که سئول و واشنگتن قصد دارند اواخر ماه جاري ميلادي رزمايش نظامي مشترک خود را آغاز کنند کره شمالي در آستانه اين رزمايش آمريکا و کره جنوبي را به انجام اقدام متقابل نظامي سرسختانه تهديد کرد.

به گزارش خبرگزاري يونهاپ، خبرگزاري رسمي کره شمالي در بيانيه‌اي اعلام کرد: رزمايش موسوم به نگهبان آزادي اولچي مستلزم اقدام متقابل نظامي قاطع ارتش جمهوري دموکراتيک خلق کره براي دفاع سرسختانه از منزلت ملت و حاکميت اين کشور خواهد بود.کره شمالي اعلام کرد: تلاش‌هاي کره جنوبي و آمريکا براي آنکه رزمايش مشترک خود را شفاف و داراي ماهيت دفاعي و همچنين علني و منظم نشان دهند نمي‌تواند ماهيت تهاجمي و واکنشي اين رزمايش‌ها را به عنوان يک جنگ طلبي براي انجام حمله هسته‌اي پيش دستانه عليه جمهوري دموکراتيک خلق کره پنهان کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي