جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/05/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5060

 آغاز مجدد ورود خودروهاي خارجي براي معلولان 

رئيس انجمن دفاع از حقوق معلولان گفت: ورود خودروهاي معلولان که متوقف شده بودبا رفع ايرادات طرح قبلي دوباره از سر گرفته مي شود.علي‌همت محمودنژاد در گفتگو با مهر به برگزاري جلسه‌اي در مورد ورود خودروهاي معلولان در وزارت رفاه اشاره کرد و گفت: در جلسه‌اي که با حضور سازمان‌هاي مردم نهاد معلولان، بهزيستي، وزارت رفاه و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد مقرر گرديد تا ايرادات طرح ورود خودروهاي وارداتي معلولان هر چه سريعتر رفع و اين افراد که از شرايط لازم برخوردارند بتوانند خودروي خارجي وارد کنند.

وي به يکي ديگر از مصوبات اين جلسه اشاره کرد و گفت: در جلسات آينده براي توليد خودروهاي داخلي متناسب با شرايط جسمي معلولان با شرکت‌هاي داخلي خودروسازي جلساتي برگزار و نسبت به اين موضوع اقدام مي شود.

رئيس انجمن دفاع از حقوق معلولان نيز در اين جلسه اظهار داشت: اميدواريم اشکالات طرح ورود خودروهاي خارجي معلولان برطرف شود و هر چه سريعتر به مرحله اجرا رسد و همچنين دولت مصوبه‌اي را براي معلولاني که توانايي ورود خودروهاي خارجي شخصي را دارند، تدوين و اين موضوع را آزادسازي کند.محمودنژاد ضمن انتقاد از سوداگري و سوءاستفاده افراد دلال خودروي معلولان، گفت: تمام ساز و کار لازم براي جلوگيري از سوء‌استفاده اين افراد بايد در نظر گرفته شود.

وي با اشاره به اينکه مصوبه دولت براي ورود 4 هزار و 700 دستگاه خودروي خارجي معلولان بايد اجرايي شود، گفت: شرکت‌هاي خودروسازي نسبت به مناسب‌سازي خودروهاي داخلي معلولان که شامل نصب گيربکس اتومات، هندکنسول، بالابر و ويلچر، آيينه مخصوص افراد داراي مشکلات چشمي و ... اقدام نمايند.

محمودنژاد با تاکيد بر اينکه هزينه مازاد مناسب‌سازي خودروي معلولان را بهزيستي تقبل کند، گفت: از نهادهاي مسئول درخواست مي‌کنيم تا با تشکيل کميته‌اي نسبت به شناسايي دلالان خودروهاي وارداتي معلولان و سوء استفاده‌کنندگان اقدام کنند.

وي گفت: توانايي مالي معلولان براي ورود خودرو يکي از ويژگي‌هايي خواهد بود که از اين پس به دقت مورد توجه قرار مي‌گيرد.رئيس انجمن دفاع از حقوق معلولان به سوء‌استفاده از پلاک خودروي ويژه معلولان نيز اشاره کرد و گفت: يکي از چالش‌هايي که در حال حاضر معلولان با آن روبرو هستند، سوء‌استفاده از پلاک خودروي ويژه آنهاست، به همين دليل از راهنمايي و رانندگي و سازمان بهزيستي درخواست مي‌کنيم تا با تشکيل کميته‌اي نسبت به رفع اين مشکل اقدام کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي