جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/05/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5060

 حذف دفترچه‌هاي تامين‌اجتماعي از شهريور 

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي روند حذف تدريجي دفترچه‌هاي بيمه تامين اجتماعي را تشريح کرد و گفت: در اولين مرحله، دفترچه کاغذي بيماران خاص حذف مي‌شود.

تقي نوربخش در گفت‌وگو (ايسنا)، در پاسخ به پرسشي درباره افزوده شدن برگه‌هاي رنگي به انتهاي دفترچه‌هاي بيمه و فراهم شدن امکان انجام آزمايشات تکميلي براي بيمه شدگان که چندي پيش از سوي وزير رفاه اعلام شد اظهار کرد: اين طرح مشمول دارندگان دفترچه‌هاي بيمه تامين اجتماعي نيست.

وي افزود: ما به دنبال حذف دفترچه‌هاي بيمه هستيم که مطابق وعده‌هاي قبلي قرار است اين عمليات از شهريور ماه آغاز شود.

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي با بيان اينکه در اولين مرحله، دفترچه کاغذي بيماران خاص حذف مي شود اظهار کرد: شمار بيماران خاص 320 هزار نفر است که بيشترين هزينه‌ها و بيشترين تسهيلات را نياز دارند.

نوربخش افزود: حذف دفترچه‌هاي بيمه روي مديريت مصارف و هزينه‌هاي درماني تاثيرگذار است؛ به عنوان مثال در حال حاضر ممکن است افرادي حتي شايد به دلايل موجه، دو يا سه دفترچه داشته باشند که حذف دفترچه و دادن ID و کد واحد به هر شهروندي که تحت پوشش صندوق بيمه است، بسيار موثر است.

وي با بيان اينکه دادن ID بيمه کار پيچيده‌ايست، افزود: بايد يک مرکز فرماندهي واحد ديتا در صندوق بيمه باشد. اين کار نيازمند زيرساخت و نرم‌افزارهايي است که بتواند حجم اطلاعات توليدي را هماهنگ کند که در اين راستا زيرساخت‌ها توسط سازمان تامين اجتماعي و شرکت رايتل ايجاد شده است و در حال اجراست.

به گفته نوربخش، الکترونيک شدن دفترچه بيمه تحول بزرگي است که زمان قطعي اجراي آن را اعلام خواهيم کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي