جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/06/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5079

 حوادث‌ازهمه‌جا 

 گزارش نهايي از خسارات طوفان در 5 استان

معاون آمادگي و مقابله سازمان مديريت بحران کشور گزارش نهايي خسارات ناشي از طوفان در 5 استان کشور را تشريح کرد.

مرتضي اکبرپور در گفت‌وگو با ايسنا، درباره گزارش نهايي خسارات طوفان که شب گذشته دست کم 5 استان کشور را فرا گرفت، گفت: از مديران کل بحران خواستيم تا خسارات ناشي از اين واقعه را به ما اعلام کنند که در گزارش‌هاي آنان مشخص شد که خوشبختانه طوفان در 5 استان تهران، البرز، قزوين، مرکزي و قم کشته يا مصدوم نداشته است.

وي با بيان اينکه در بعضي از نقاط خسارات مالي از اين طوفان برجاي ماند، ادامه داد: در دو استان تهران و البرز سرعت باد بين 70 تا 80 کيلومتر بود، از اين رو پيش‌بيني مي‌کرديم بيشترين خسارت احتمالي در اين دو استان رخ دهد که خوشبختانه استان البرز اعلام کرد که به جز چند مورد شکستگي درخت و قطع برق در برخي از مناطق مشکل ديگري رخ نداده است. معاون آمادگي و مقابله سازمان مديريت بحران کشور افزود: در تهران (استان و شهر تهران) نيز چندين مورد شکستگي درخت، سقوط داربست، سقوط اشياء و... داشتيم و در دو مورد نيز سقف دو خانه که به شکل شيرواني بود به دليل وزش باد جابه‌جا شده بود که اقدامات لازم براي ايمن سازي و رفع مشکل انجام شد. اکبرپور ادامه داد: همچنين در برخي از مناطق تهران نيز همچون استان البرز شاهد قطعي برق بوديم که ظرف مدت دو تا سه ساعت با کمک عوامل اداره برق اين مشکلات نيز مرتفع شد.

«مرد ژله‌اي» دستگير شد

به گزارش مهر، سردار احمدعلي گودرزي در نشست خبري فعاليت‌هاي اخير نيروي انتظامي فارس، گفت: با تلاش و انجام فعاليت‌هاي علمي و اطلاعاتي متجاوز به زنان منطقه کوشک ميدان دستگير شد.

وي ادامه داد: اين جوان 20 ساله به نام «امين» به جرم ورود به منازل و تجاوز به عنف و سرقت پس از شش ماه انجام کارهاي اطلاعاتي دقيق دستگير شد.

فرمانده انتظامي فارس بابيان اينکه اين متهم شش ماه تمام اين منطقه از شيراز تحت نظارت پليس بود، گفت: اين مجرم شبانه به داخل منازل مردم رفته و با اقدام به انجام اعلام خلاف خودکرده است.

واژگوني اتوبوس "بندرعباس- اصفهان" با 4 كشته و 24 مجروح

رئيس پليس راه استان يزد گفت: بامداد ديروز به علت واژگوني يك دستگاه اتوبوس "اسكانيا" در محور "چاهك-هرات" شهرستان "خاتم" استان يزد، چهار تن كشته و 24 نفرمجروح شدند. واژگوني اتوبوس به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ "احمد مظفري" درباره جزئيات اين خبر گفت: در ساعت چهار صبح ديروز يك دستگاه اتوبوس اسكانيا كه از مسير بندرعباس عازم اصفهان بود در كيلومتر 17 محور "هرات-چاهك" شهرستان خاتم، واژگون كه در اين حادثه، چهارتن از مسافران اتوبوس، در دم جان باخته و 24 نفر ديگر مجروح شدند. وي ضمن اشاره به انتقال مجروحان اين حادثه به مراكز درماني خاطر نشان كرد: كارشناسان پليس راه، علت اين حادثه را ناتواني راننده در كنترل وسيله نقليه، ناشي از خستگي و خواب آلودگي اعلام كردند.

مظفري اضافه­ كرد: اين اتوبوس با 38 مسافر، از بندرعباس به سمت اصفهان در حركت بود كه در فاصله 230 كيلومتري استان يزد واژگون شده است.

آتش‌سوزي مرگبار در زندان ونزوئلا

آتش‌سوزي در يکي از زندان‌هاي ونزوئلا، مرگ دست‌کم 17 تن را به دنبال داشت.

به گزارش ايسنا، بنابر اعلام مقامات داخلي ونزوئلا، اين آتش‌سوزي اوايل روز گذشته در يکي از زندان‌هاي اين کشور اتفاق افتاد که در نتيجه آن 17 تن جان خود را از دست دادند و 11 تن ديگر مجروح شدند. مقامات ونزوئلايي در توضيح بيشتر جزييات اين حادثه اظهار داشتند: هشت زن و 9 مرد از قربانيان آتش‌سوزي بودند. همچنين علت بروز اين حادثه در حال بررسي است اما شواهدي از چگونگي آغاز آن به دست نيامده است. «کارلوس نيئتو» از مديران امور زندان‌ها گفت: شاهدان اين حادثه، اتصال سيم‌هاي برق را علت بروز آتش‌سوزي اعلام کرده‌اند.

افزايش تعداد فوت ناشي از غرق شدگي در استان تهران

در چهار ماه نخست امسال 20 مورد فوت ناشي از غرق شدگي به مراکز پزشکي قانوني استان تهران ارجاع شده است که اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 150 درصد افزايش يافته است. به گزارش مهر، تا پايان تير ماه امسال 20 نفر در اثر غرق شدگي جان خود را از دست داده اند که اين تعداد در مقايسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوت ناشي از غرق شدگي 8 نفر اعلام شده بود بود 150 درصد افزايش يافته است. بنابر اين گزارش از کل قربانيان غرق شدگي در چهارماه نخست امسال 17 نفر مرد و 3 نفر زن بوده اند.

زمين لرزه‌اي به بزرگي 4.2 ريشتر اروميه را لرزاند

اميرعباس جعفري مديرکل بحران استان آذربايجان غربي در گفتگو با (ايسنا)، در اين باره گفت: اين زمين لرزه که در ساعت 7:03 صبح روز گذشته رخ داد 4.2 ريشتر بزرگي داشت و مرکز آن شهرستان سرو در حاشيه اروميه بود.وي با بيان اينکه اين زمين لرزه در عمق 5 کيلومتري رخ داده است گفت: با توجه به عمق کم، اين لرزه در شهر اروميه نيز کاملا احساس شده است.

مدير کل بحران استان آذربايجان غربي با بيان اينکه تيم‌هاي ارزياب به مناطق زلزله زده اعزام شدند و از فرمانداران و بخشداران نيز خواسته‌ايم گزارش‌هاي زلزله را به ما برسانند گفت: خوشبختانه تا کنون موردي از خسارات جاني و مالي به دست ما نرسيده اما گزارش نهايي تا ظهر امروز اعلام خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي