جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/06/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5084

 صالحي: دست بردن در محتواي برجام همه چيز را برهم خواهد ريخت 

 علي اکبر صالحي، رييس سازمان انرژي اتمي در حاشيه بهره‌برداري از تقاطع غير هم‌سطح ورودي اصلي منطقه هسته‌اي اصفهان در جمع خبرنگاران، افزود: قرارداد ساخت دو نيروگاه هسته‌اي با روس‌ها از حدود يک سال پيش وجود داشته و اکنون مقدمات کار آغاز شده است.

به گزارش ايسنا ، رييس سازمان انرژي اتمي ايران با بيان اين که سومين نيروگاه هسته‌اي کشور نيز تا دو سال آينده کلنگ‌زني مي‌شود، اضافه کرد: اقدامات حوزه هسته‌اي در کشور به صورت خودجوش، قائم به امکانات ذاتي و با استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي و نيروهاي انساني کشور در حال انجام است.

صالحي به ورود مجلس شوراي اسلامي به موضوع برجام اشاره کرد و گفت: به هر حال مجلس اختيار خود را دارد و تشخيص خود را مي‌دهد.

او با تأکيد بر اين که نظراتش درباره ورود مجلس به برجام کاملا شخصي است، اضافه کرد: يک بار معاهده NPT در مجلس به تصويب رسيد و به تبع آن پادمان و بازرسي‌ها نيز تصويب شد. لذا در چارچوب معاهده NPT و پادمان با طرف مقابل يعني آژانس بين المللي انرژي اتمي به مشکلاتي برخورديم.

رييس سازمان انرژي اتمي کشور با بيان اين که هر معاهده تکليفي را ايجاد مي‌کند، گفت: به زعم طرف مقابل، ايران قصوراتي را در انجام تکاليفش در بحث هسته‌اي داشته است و در قضيه توافق اين قصورات حل شده است. حال اين سؤال مطرح مي‌شود که حالا که اين اختلافات حل شده، بايد به تصويب مجلس برسد؟ که جواب خير است.

صالحي با تأکيد بر اين که اين برجام به سرانجام خود خواهد رسيد، افزود: برجام در جهت حفظ منافع ملي به تصويب رسيده است و خدشه‌اي به حاکميت ما وارد نشده است.

وي با بيان اين که ادعا نمي‌کنيم که برجام ايده‌آل باشد، گفت: سايت هسته‌اي نطنز، فردو، آب سنگين اراک تعطيل نشده و هم‌چنان به فعاليت خود ادامه خواهند داد. رييس سازمان انرژي اتمي کشور تصريح کرد: با توجه به اين که برجام به تصويب رسيده و ديگر قابل مذاکره مجدد نيست، بررسي مجلس شوراي اسلامي و دست بردن در محتواي برجام همه چيز را برهم خواهد ريخت.

صالحي خاطرنشان کرد: اگر در مجلس تفسير شود که ايران در مسائل مربوط به توافق هسته‌اي با 1+5 اشتباه کرده است، همه چيز از دست خواهد رفت و در اين صورت هم چوب را خورديم هم پياز را.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي