جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/06/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5084

 خبــر 

 150 پروژه برق رساني شركت توزيع برق اصفهان به بهره برداري رسيد

اصفهان- بهمن راعي

همزمان با هفته دولت 150 پروژه كوچك و بزرگ برق رساني ،ايجاد روشنايي معابر و بازسازي شبكه‌هاي برق شهري و روستايي با اعتباري بالغ بر 238 ميليارد ريال در شهرستان اصفهان افتتاح و در مدار قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس حميد رضا پيرپيران مدير عامل شركت توزيع برق اصفهان با اشاره به پروژه‌هاي مورد بهره‌برداري در هفته دولت طي سال جاري، اظهار داشت: بازسازي شبكه‌هاي روشنايي اتوبان فرودگاه، راه اندازي اولين مجموعه مسكوني 540 واحدي با استفاده از كنتورهاي هوشمند ،نيرورساني به مشتركين جديد سايت مسكن مهر بهارستان،احداث كابل خود نگهدارفشار متوسط و فشار ضعيف و نصب ترانس هوايي در خيابان آبشار سوم،ردان، بازسازي و بهينه سازي شبكه فرسوده در ميدان امام بازار قلندرها ،نصب 393 عدد لامپ هاي LED ،اصلاح و
بهينه سازي روشنايي محدوده امور برق مركز اصفهان و بازارهاي ميدان امام از جمله اقدامات است.

برگزاري چهارمين جلسه شوراي معاونين شرکت مخابرات استان مرکزي

اراک - الهام فراهاني

به گزارش اداره روابط عمومي شرکت مخابرات استان مرکزي چهارمين جلسه شوراي معاونين اين شرکت در سال جاري برگزار شد.

بر پايه اين گزارش در اين جلسه که با حضور مديرعامل، اعضاي هيات مديره، معاونين و جمعي از مديران و روساي ادارات مخابرات استان مرکزي برگزار شد ، مهندس مشيدي مديرعامل مخابرات استان با تاکيد بر اينکه بايد از امکانات موجود حداکثر استفاده و بهره برداري شود ، اظهار داشت : با توجه به سرمايه‌گذاريهاي انجام شده به ويژه در شهرستان‌هاي تابعه استان لازم است روساي ادارات با تلاش و کوشش بيشتر در راستاي تحقق برنامه‌هاي سال جاري در دو بخش تلفن ثابت و ديتا فعاليت نمايند.

مهندس مشيدي در بخش ديگري از سخنان خود افزودند: بايد با مديريت بيشتر وجلوگيري از صرف هزينه‌هاي بي مورد در جهت تحقق برنامه وافزايش درآمدها تلاش وکوشش بيشتري به عمل آوريم.

مديرکل حفاظت محيط زيست اردبيل:

توسعه کشاورزي بدون توجه به بحران آب عقيم مي‌ماند

اردبيل – خبرنگار آفرينش

مديرکل حفاظت محيط زيست استان اردبيل گفت: ما اگر امروز از توسعه کشاورزي آن هم به شکل نوين صحبت مي‌کنيم بايد به خاطر داشته باشيم که بدون توجه به بحران آب اين توسعه عقيم مي‌ماند.

سيد رضا موسوي در جلسه شوراي برنامه‌ريزي استان اظهار کرد: اگر مسئولان امر توسعه اراضي کشاورزي به ويژه تبديل اراضي ديم به آبي را مورد هدف‌گذاري قرار دادند بايد به اين واقعيت واقف باشند که کشور با بحران کمبود آب و منابع زيرزميني در اين زمينه برخوردار است و براي همه زنگ خطر به صدا درآمده است تا قدر منابع آبي را بدانند.

وي گفت: معلوم نيست در مسير توسعه کشاورزي اعم از زراعت و باغ پيش‌‌بيني‌هاي لازم در تامين منابع آب به انجام رسيده است يا نه در حالي که ما امروز به دنبال ساخت سدهايي هستيم که شايد چند سال آينده پشت آنها آبي وجود نداشته باشد. مديرکل حفاظت محيط زيست استان اردبيل يادآور شد: با اين شرايط بحراني آب که سفره‌هاي زيرزميني نيز به حداقل رسيده است توسعه اراضي کشاورزي آن همه به شکل آبي تناقض واقعي را به وجود مي‌آورد که با اين وضعيت بحراني آب بخش کشاورزي چگونه مي‌تواند با بهره‌وري بسيار پايين‌تر منابع آبي زيادي را مصرف کند و محصول توليد شده نيز اغلب بدون ارزش افزوده بالا خام‌فروشي مي‌شود.

نشست صميمي مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران با جانبازان

اهواز – خبرنگار آفرينش

مهندس حيدر بهمني؛ مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران به اتفاق تعدادي از مسئولين شرکت از جانبازان قطع نخاعي مرکز توانبخشي منطقه 2 بنياد شهيد و امور ايثارگران بازديد و در يک نشست صميمي با آنان گفتگو کرد. مهندس بهمني جانبازان را نمونه بارز ايثار و از خود گذشتگي معرفي کرد که براي دفاع از ارزش هاي اسلامي هر سختي را به جان خريدند تا ايران اسلامي سربلند و با اقتدار باشد. در ادامه اين نشست صميمي مسئولين مرکز توانبخشي جانبازان منطقه دو بنياد شهيد مشکلات جانبازان استان را بيان کردند.

پاک‌سازي تبليغات غيرمجاز در5000 معبر منطقه 15

شهرري-رضافغاني

معاون امور شهري و محيط زيست شهرداري منطقه 15 از اجراي عمليات پاکسازي تبليغات غير مجاز و امحاء برچسب و پوستر در 5000 معبر اصلي و فرعي منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، مهندس رحمان پارسا با اعلام مطلب فوق افزود: با هدف حذف زوائد بصري از تبليغات غير مجاز (بنر، پوستر، برچسب و ...) حدود 49 هزار مترمربع از جداره شهري اين منطقه پاکسازي شد. وي با اعلام اينکه اجراي طرح پاکسازي جداره‌هاي شهري از جمله راهکارهاي رفع آشفتگي و ناهنجاري‌هاي بصري است افزود: عمليات پاکسازي و امحاء برچسب و پوسترهاي تبليغاتي غيرمجاز از روي ديوارهاي سطح منطقه به منظور آرام بخشي سيما و منظر شهري در دستور کار منطقه قرار دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي