جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/06/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5084

 مسئول کارگروه جمعيت شوراي عالي انقلاب فرهنگي:
 بيش از 33 درصد خانواده هاي ايراني‌تک فرزند هستند 

 
مسئول کارگروه جمعيت شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: بيش از 33 درصد خانواده هاي ايراني تک فرزند هستند و جمعيت کشور رو به پيري است.به گزارش ايرنا مونس سياح در همايش انديشه هاي آسماني در مشهد افزود : تک فرزندي از نظر جامعه شناسي و روانشناسي مشکل بزرگي است.

وي اظهار کرد: افزايش جمعيت در کشور از اهميت ويژه اي برخوردار است و طي سه سال گذشته نيز رهبر معظم انقلاب بارها به اصلاح سياستهاي کنترل جمعيت تاکيد فرموده اند.

سياح با بيان اينکه در دو دهه گذشته شعار 'فرزند کمتر زندگي بهتر' در اذهان عمومي نهادينه شده بود گفت: هم اکنون در مقوله جمعيت و از نظر استراتژيک در اين زمينه در يک بحران قرار گرفته ايم.

وي ادامه داد: متوسط تعداد فرزندان هر خانوار در کشور در اوايل دهه 40 حدود هفت فرزند بود که اين تعداد به دليل فعاليتهاي کنترل جمعيت در دولت پهلوي رو به کاهش گذاشت.

سياح با بيان اينکه امروز نرخ باروري به 1.5 فرزند براي هر خانوار در کشور کاهش يافته است افزود: با ادامه اين روند جمعيت روستايي صفر و 30 هزار روستا خالي از سکنه خواهند شد.

سياح با بيان اينکه هم اکنون جزو جوانترين کشورهاي دنيا هستيم اظهار کرد: در آينده نزديک به دليل نداشتن تناسب جمعيتي در رديف پيرترين کشورهاي دنيا قرار خواهيم گرفت.

وي ادامه داد: کشورهاي غربي از 50 سال پيش سياستهاي تشويقي افزايش جمعيت و فرزندآوري را اجرا مي کنند ولي با تبليغات مغرضانه با افزايش جمعيت در کشورهاي اسلامي مبارزه مي کنند.

مسوول کارگروه جمعيت شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: نظام سلطه جهاني مي داند جمعيت مولفه قدرت است لذا نمي خواهد کشورهاي مسلمان داراي مولفه قدرت باشند.

سياح بيان کرد: نظام سلطه از يک ايران اسلامي پرجمعيت با انسجام ملي وحشت دارد. وي با اشاره به اينکه صهيونيستها صاحبان کمپانيهاي فروش محصولات جلوگيري از بارداري هستند خاطرنشان کرد: بازار مصرف آنان کشورهاي اسلامي است و خود هيچ استفاده اي از اين محصولات نمي کنند.

وي گفت: نژاد پرستان و رژيم صهيونيستي به افزايش جمعيت خود براي ترويح دين يهود بسيار اهميت مي دهند.

وي با بيان اينکه استراتژي کاهش جمعيت در کشورهاي جهان سوم توسط نظام سلطه در دو سطح عمليات غيرنظامي و نظامي دنبال مي شود افزود: نشر ويروس ايدز از روشهاي غيرنظامي و جنگ با کشورهاي مختلف نمونه هاي بارز جنگ جمعيتي و نسل کشي است.

سياح ادامه داد: کودک کشي در غزه به دليل اين است که ساختار جمعيت غزه را عوض کنند که اين امر در عراق هم دنبال مي شود.

وي گفت : در دو سال اخير که برنامه هاي افزايش جمعيت به طور جدي در کشور دنبال مي شود، برنامه هاي شبکه هاي ماهواره اي براي زشت نشان دادن فرزندآوري و ترويج کاهش جمعيت، از تبليغات فرزندآوري صدا و سيماي ايران بيشتر بوده است.

وي اظهار کرد: در اين مدت بيش از 30 هزار سايت و وبلاگ خارجي شروع به جوسازي براي تخريب برنامه اصلاح جمعيت ايران کرده اند.

سياح با تاکيد بر اينکه با ادامه روند کاهش جمعيت از نظر اقتصادي و سياسي ضربه هاي زياد خواهيم خورد افزود: کشور کم جمعيت، اقتدار و چابکي ندارد.

وي گفت: هم اکنون در فضاي عمومي جامعه به فرزندآوري به ديده تحقير نگاه مي کنند بنابراين بايد اين فضا و ديدگاه کلي را تغيير داد.

سياح ادامه داد: فرزندآوري بايد در مساجد و جلسات مختلف تکريم شود و ديد حقارت آميز نسبت به کساني که فرزند زياد دارند از بين برود.

همايش انديشه هاي آسماني از 31 مرداد تا 21 شهريور ماه با حضور دو هزار و 500 نفر از فعالان کانون هاي مساجد در مشهد در حال برگزاري است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي