جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/06/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5086

 ميز خبر 

 تلاش جمهوري‌خواهان براي حفظ تحريم‌هاي ايالتي عليه ايران

15 فرماندار جمهوري‌خواه آمريکا گفته‌اند تحريم‌هاي اقتصادي اعمال شده عليه ايران را در ايالات خود باقي خواهند گذاشت.

به گزارش خبرگزاري رويترز، مخالفان توافق هسته‌اي ايران و گروه 1+5 که با توجه به حمايت 42 سناتور دموکرات از توافق با شکست احتمالي مواجه‌اند، گفتند براي حفظ تحريم‌هاي اقتصادي در سطح ايالات آمريکا تلاش خواهند کرد و اين تلاشي است که مي‌تواند در انتخابات رياست جمهوري سال آينده آمريکا به نتيجه برسد.گروه ديگري نيز اعلام کرد، قصد دارد اين مسئله را نوامبر 2016 به صورت مستقيم براي راي دهندگان مطرح کند.

تهديد بغداد به قطع روابط با قطر

شماري از مقامات بلندپايه دولت و پارلمان عراق بطور تلويحي از احتمال قطع روابط با دوحه از سوي بغداد در صورت ادامه دخالت هاي قطر در امور داخلي عراق سخن به ميان آوردند.

به گزارش پايگاه اينترنتي الوعي نيوز، مقامات مزبور اعلام کردند: قطر از شخصيت هاي عراقي تحت پيگرد قوه قضائيه عراق براي سفر به دوحه دعوت به عمل آورده و از آنها به همراه گروهک هاي تروريست فعال در عراق حمايت مي کند.يک مقام رسمي بلندپايه در دولت عراق که خواست نامش فاش نشود، پيش بيني کرد بغداد نامه شديداللحني براي دوحه ارسال کند مبني بر اينکه بغداد ممکن است روابط رسمي خود را با قطر قطع کند.

مقام مزبور گفت: در حال حاضر تمامي گزينه ها در صورت عدم پايبندي قطر به قوانين بين الملل و عرف ديپلماتيک در عراق مطرح است.

به گفته احمد جمال سخنگوي وزارت خارجه عراق اين موضعگيري به دنبال آن اتخاذ شد که وزارت خارجه عراق کاردار خود در دوحه را جهت مشورت به بغداد فراخواند.

قهر 2 ماهه نتانياهو و رئيس جمهور اسرائيل بر سر هسته اي ايران

بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل به دليل اختلاف بر سر توافق هسته اي ايران و روابط با آمريکا حدود 2 ماه است که ديداري با رئيس جمهور سرائيل نداشته است.به گزارش عصرايران، سايت اسرائيلي المصدر نوشت: اختلاف بر سر رابطه نتانياهو با رييس جمهور آمريکا از سويي و پرونده هسته اي ايران از سوي ديگر باعث قطع ارتباط دو ماهه بنيامين نتانياهو نخست وزير و "ريون ريولين"رئيس جمهور اسراييل شد.

به دنبال انتقاد ريولين از برخورد نتانياهو با اوباما، ميان اين دو اختلافاتي پيش آمده که باعث شده آنها در طول دو ماه اخير با يکديگر ديداري نداشته باشند.

معاون وزير خارجه روسيه خبر داد؛

امضاي قرارداد جديد تحويل اس 300 در آينده نزديک

معاون وزير امور خارجه روسيه اعلام کرد قرارداد جديد تحويل سامانه‌هاي دفاعي موشکي اس 300 به ايران در آينده نزديک امضاء خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري تاس ، سرگئي ريابکوف معاون وزير امور خارجه روسيه در حاشيه نمايشگاه تسليحات روسيه در گفت‌وگو با خبرگزاري تاس در پاسخ به سوالي درباره اينکه آيا مشکلاتي در مذاکرات ميان ايران و روسيه در زمينه سامانه دفاعي اس-300 وجود دارد، گفت: هيچ مشکلي با طرف ايراني در اين زمينه وجود ندارد و تا آنجا که مطلع هستم اين قرارداد به زودي امضاء خواهد شد و همه تصميمات سياسي پيشتر گرفته شده است.معاون وزير امور خارجه روسيه تاکيد کرد: اين قرارداد در هر صورت امضاء خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي