جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5089

 کاهش بالاي 10درصدي هزينه نقل وانتقال پول 

 معاون ارزي بانک مرکزي از کاهش بالاي 10 درصدي هزينه نقل و انتقال پول در دوران پساتحريم خبر داد.

غلامعلي کامياب در گفتگو با مهر در پاسخ به اين پرسش که آيا دولت تسويه حساب کليه بدهي هاي ارزي ايران در ظرف مدت 2 ماه را در دستور کار خود قرار داده است؟ گفت: بخشي از ديون ارزي سررسيدي به لحاظ بسته بودن کانال‌هاي پرداخت انجام نشده است که البته رقم بالايي هم نيست.

قاعدتاً تامين مالي جديد منوط به تسويه اين بدهي‌ها خواهد بود. بانک مرکزي آمادگي لازم را براي تامين ارز مربوطه در چارچوب مقررات ارزي دارد.

وي همچنين در پاسخ به اين پرسش که در حال حاضر هزينه نقل و انتقال پول در کشور چقدر است و با رفع تحريم‌ها چقدر خواهد شد؟ اظهارداشت: با توجه به محدوديت‌هاي ناشي از تحريم‌هاي بين المللي و انتقال فرآيند نقل و انتقالات وجوه مربوط به تجارت خارجي از شبکه بانکي به صرافي هاي مجاز، هزينه نقل و انتقالات و تبديل به اسعار به همديگر با توجه به کشورهاي هدف از توزيع يکساني برخوردار نبوده، در مواردي بيش از 10 درصد نيز گزارش شده است.

معاون ارزي بانک مرکزي اضافه کرد: با از سرگيري روابط کارگزاري بانکي و بازگشت فرآيند حواله هاي ارزي به بانک‌ها و امکان گشايش و پذيريش اعتبارات اسنادي، هزينه هاي مزبور حذف و به کارمزدهاي متعارف بانکي محدود خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي