جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5089

 نهادهاي مالي 

 آزادسازي منابع مسدود بانک توسعه صادرات با اجراي برجام

مديرعامل بانک توسعه صادرات از آزادسازي منابع مسدود اين بانک با اجراي برجام خبر داد و گفت: تاکنون نيز با برخي از بانکهايي که دارايي ها اين بانک را بلوکه کرده بودند، مذاکراتي انجام شده است.

به گزارش شانا، علي صالح آبادي مديرعامل بانک توسعه صادرات با تاکيد بر اين که بيشتر فعاليت بانک توسعه صادرات ارزي است به نحوي که حدود 80 منابع ارزي و 20 درصد ريالي است، افزود: کمک به صادرکنندگان کالا و خدمات از رسالت هاي اين بانک است ضمن آنکه در دنيا نيز مشابه اين بانک 'اگزيم بانک'ناميده مي شود.

وي با بيان اين که بعد از برجام ارتباط بانک با ساير بانکها افزايش خواهد يافت، اظهار کرد: بانک توسعه صادرات قبل از تحريم با 400 کارگزار بين المللي و بانک هاي مهم دنيا در زمينه گشايش اعتبار اسنادي، حوالجات، بروات و ضمانت نامه هاي ارزي و غيره همکاري داشت.

رشد تراکنش‌هاي همراه بانک سينا

خدمات قابل ارائه از طريق همراه بانک سينا در مرداد ماه با استقبال مشتريان مواجه شده است.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا، در راستاي ايجاد زمينه هاي بانکداري آسان، سامانه همراه بانک سينا راه اندازي شده است که بررسي عملکرد آن در مرداد ماه نشان مي دهد تمايل مشتريان به استفاده از خدمات قابل ارائه از طريق اين سامانه رو به رشد بوده است.

طبق اين گزارش، بيشترين استقبال کاربران از خدمات همراه بانک سينا در مرداد ماه، مربوط به سرويس خريد شارژ مستقيم ( Top up) بوده که رشد 52 درصدي را در مقايسه با مدت مشابه به سال قبل نشان مي دهد. پرداخت قبض و خريد شارژ نيز نسبت به سال قبل رشد 27 درصدي و نسبت به ماه قبل رشد 9 درصدي را شاهد بوده است.

لوح تقدير و تنديس ويژه کميته ملي روبوکاپ به بانک صادرات ايران اعطا شد

لوح تقدير و تنديس ويژه کميته ملي روبوکاپ جمهوري اسلامي ايران به بانک صادرات ايران اهدا شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانك صادرات ايران، در جلسه‌اي که به منظور تقدير از حاميان و شرکت‌کنندگان در مسابقات جهاني روبوکاپ 2015 در چين، با حضور دكتر ميرزاده رئيس و نيز معاونان دانشگاه آزاد اسلامي و تعداد کثيري از اصحاب رسانه‌هاي داخلي و خارجي در محل سازمان مرکزي اين دانشگاه در تهران برگزار شد، لوح تقدير و تنديس ويژه کميته ملي روبوکاپ به بانک صادرات ايران اهدا شد.

مدير عامل بانک کشاورزي:

مطالبات گندم‌کاران تا پايان شهريور پرداخت مي‌شود

مدير عامل بانک کشاورزي با اشاره به خريد هفت ميليون و 950 هزار تن گندم از گندم‌کاران گفت: تا پايان شهريور کل طلب گندم‌کاران از دولت را بابت فروش گندم پرداخت خواهيم کرد.به گزارش آفرينش، مرتضي شهيد‌زاده در نشست خبري با اشاره به برنامه‌هاي بانک کشاورزي براي راه‌اندازي دوباره قرض‌الحسنه ويژه کشاورزي اظهار کرد: سال قبل، اين بانک دو نوع قرض‌الحسنه يکي عمومي و ديگري ويژه کشاورزي داشت. قرض‌الحسنه ويژه کشاورزي براي حمايت از کشاورزان در فصل برداشت بود که در دولت نهم و دهم متوقف شد اما امسال بانک مرکزي بار ديگر اجازه داده که اين حساب را راه‌اندازي کنيم.وي با اشاره به خريد گندم از کشاورزان به عنوان يکي از طرح‌هاي محوري بانک کشاورزي خاطر نشان کرد: امسال بيش از هفت ميليون و 950 هزار تن گندم به ارزش9300 ميليارد تومان خريداري کرده‌ايم.

شهيدزاده در اين باره عنوان کرد: تا به حال 8400 ميليارد تومان از ارزش اين گندم‌ها به کشاورزان پرداخت شده و برخلاف سال‌هاي گذشته که پرداخت وجوه گندم تا آبان‌ماه يا آذرماه به تعويق مي‌افتاد امسال تا پايان شهريور ماه طلب گندم‌کاران از دولت را پرداخت مي‌کنيم.

مدير عامل بانک کشاورزي با اشاره به افزايش کمک هاي صندوق توسعه ملي به بانک کشاورزي تصريح کرد: با توجه به اينکه توسعه نظام‌مند زيرساخت کشاورزي از طرح هاي مورد توجه صندوق توسعه است بيشترين منابع را به بانک کشاورزي داده است.

وي با تاکيد بر وجود ريسک بالا براي سرمايه گذاري در بخش کشاورزي گفت: توسعه گلخانه‌ها، پرورش ماهي در قفس و دامداري صنعتي از طرح‌هايي بود که سال گذشته از سوي صندوق توسعه حمايت مالي شد.

شهيد‌زاده با اشاره به اينکه اين طرح‌ها باعث افزايش کيفيت و کاهش انرژي و هزينه‌هاي توليد مي‌شود، ادامه داد: سال گذشته 17 هزار ميليارد رالا از منابع صندوق توسعه به بانک کشاورزي اختصاص داده شد در حالي‌ که در سال 1392 اين منابع تنها 8000 ميليارد ريال بود.

مدير عامل بانک کشاورزي خاطر نشان کرد: اين منابع براي سال قبل 2.5 برابر و جذب آن 3.5 برابر افزايش يافت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي