جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/07/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5097

 دادگو انتقاد کرد؛
 اشباع فضاهاي تبليغاتي از معرفي كالاهاي مصرفي و غير آموزشي و فرهنگي 

 کرج - خاکپور

رئيس شوراي اسلامي شهر کرج با انتقاد از اشباع فضاهاي تبليغاتي از معرفي کالاهاي تجاري، خواستار اختصاص بخشي از بنرها و بيلبوردهاي موجود به آموزش حقوق شهروندي و اشاعه مفاهيم فرهنگي و ديني شد.

محمود دادگو در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج، اين مطلب را اعلام کرد و اذعان داشت: بنرهاي سطح شهر مملو از تبليغات اجناس و محصولات ايراني و خارجي است حال آنکه اين نوع تبليغ بايد به نسبت آموزش حقوق شهروندي يا انتقال پيام هاي شهروندي، فرهنگي، ديني و آموزشي در حاشيه و سايه باشد که متاسفانه چنين رويه اي مشاهده نمي شود و همه عوامل دست به دست يکديگر داده اند تا مردم را به ورطه مصرف گرايي سقوط دهند.

وي با بيان اينکه متاسفانه برخي نهادها به بهانه انتقال پيام هاي فرهنگي و آموزشي به اقشار مختلف جامعه مجوز نصب بيلبورد و بنر را از شهرداري کرج دريافت مي کنند اما در ادامه و به منظور درآمدزايي بيشتر، آن را به شرکت ها و بانک‌ها اجاره مي دهند، گفت: اين در حالي است که شهروندان از بسياري سرفصل ها و مفاد حقوق شهروندي خويش بي اطلاع هستند و اين فقدان آگاهي مشکلات عديده اي را براي ايشان به همراه داشته است.

رئيس پارلمان شهري کرج در ادامه با اذعان بر اينکه اشراف شهروندان به حقوق خويش از بروز بسياري از اعمال و سياست هاي نادرست جلوگيري مي کند، آگاهي مردم را يکي از مهمترين ابزار و امکانات براي اعمال قانون دانست.

اين مسئول ارشد شهري، تاکيد کرد: زماني که مردم نسبت به حقوق خود آگاهي داشته باشند، به سادگي زير بار اقدامات و تعيين سياست هايي مغاير با قانون و حقوق شهروندي نرفته، در نتيجه کيفيت مطالبه گري از مسئولان نيز ارتقاء مي يابد.

وي، مطالبه گري شهروندان بر اساس حقوق اوليه و اساسي آنان را يکي از راهکارهاي پيشرفت ارزيابي و خاطرنشان کرد: مردمي که نسبت به حقوق خود آگاهي داشته و اين قوانين را مي شناسند، به وظايف متقابل مسئولان در قبال شهروندان و عکس آن، اشراف داشته و به خوبي روش هاي پيگيري مطالبات و نيازهاي خويش را دنبال مي کنند.

اين عضو باسابقه مديريت شهري کرج، از معاونت ها و سازمان هاي متولي امر فرهنگ شهري و شهروندي بخصوص معاونت و سازمان فرهنگي ورزشي خواست نسبت به اطلاع رساني و آگاهي بخشيدن به شهروندان در اين زمينه به طور جدي اقدام نمايند.

دادگو با گلايه از کمبودهاي اين حوزه، بيان داشت: بايد بخش قابل توجهي از امکانات تبليغي و اطلاع رساني شهري را به سمت ارتقاي آگاهي و شناخت شهروندان نسبت به حقوق، تکاليف و مسئوليت هاي متقابل آنان و مسئولان سوق دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي