جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/07/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5097

 شهرستان 

 اجراي اجباري استاندارد برچسب انرژي ساختمان از 96

مدير بهينه‌سازي انرژي در بخش ساختمان شرکت بهينه سازي مصرف سوخت از تصويب استاندارد برچسب انرژي پنجره خبر داد و گفت: اجراي اين استاندارد از ابتداي سال 96 اجباري مي شود.

به گزارش ايسنا، ايرج حامدي زاد اظهار کرد: به منظور انجام هماهنگي‌ها و بسترسازيهاي لازم، اجراي استاندارد ملي برچسب انرژي پنجره ها از ابتداي سال 1396 از سوي توليدکنندگان پنجره اجباري است.

وي افزود: اين استاندارد پس از طي مراحل تحقيق و آزمايشهاي فني و محاسبات تخصصي و نرم افزاري در جلسه هاي کميته تخصصي استاندارد تاييد شد و در نهايت، متن استاندارد برچسب انرژي پنجره در جلسه کميته ملي استاندارد برچسب انرژي پنجره در محل شرکت بهينه سازي سوخت به اتفاق آرا مورد تصويب اعضا قرار گرفت.

مدير بهينه سازي انرژي در بخش ساختمان شرکت بهينه سازي مصرف سوخت يادآور شد: علاوه بر اين شرکت، نمايندگان سازمان ملي استاندارد، وزارت نيرو و وزارت راه، مسکن و شهرسازي در اين کارگروه حضور داشتند و متن مصوب استاندارد برچسب انرژي پنجره براي اخذ شماره ملي و اجرا در اختيار سازمان ملي استاندارد قرار گرفت.

حامدي زاد در ادامه به نقش شرکت بهينه سازي مصرف سوخت در تدوين استانداردهاي برچسب انرژي مصالح و تجهيزات انرژي بر ساختمان اشاره کرد و گفت: اين شرکت براساس ماده 11 قانون اصلاح الگوي مصرف، در ادامه تدوين استانداردهاي برچسب انرژي مصالح و تجهيزات انرژي بر در بخش سوخت و احتراق به نمايندگي از وزارت نفت طرح تدوين استاندارد برچسب انرژي را از سال 92 در دستور کار خود قرار داد و مسئوليت کارگروه تخصصي ماده 11 را در اين طرح برعهده گرفت.

وي با اشاره به سهم عمده‌ پنجره ها در ميزان انتقال حرارت کلي ساختمان به پايگاه خبري وزارت نفت گفت: آگاهي رساني به مصرف کنندگان درباره کيفي بودن مصالح عايقکاري حرارتي ساختماني، ميزان تاثيرگذاري آن در مصرف انرژي ساختمان و ايجاد زمينه رقابت در توليد محصولات با کيفيت بالا و منطبق با استانداردها براي توليدکنندگان از موارد بسيار مهم در گسترش اقدامهاي بهينه‌سازي مصرف انرژي ساختمان است.

حامدي زاد تأکيد کرد: بخش ساختمان با سهمي حدود 40 درصد کل مصرف انرژي کشور، بيشترين سهم مصرف انرژي را در کشوربه خود اختصاص داده است. بنابراين، انجام اقدامها و اجراي پروژه‌هاي بهينه سازي مصرف سوخت در اين بخش حائز اهميت و ضروري است.

تزريق 500 ميليون فوت مکعبي گاز از فاز 19 پارس جنوبي در زمستان 94

مجري طرح توسعه فاز 19 پارس جنوبي در شرکت نفت وگاز پارس از بارگيري سکوي فاز 19 تا پايان مهرماه خبر داد و گفت: زمستان امسال 500 ميليون فوت مکعب گاز از فاز 19 به شبکه سراسري تزريق خواهد شد.

حميدرضا مسعودي در گفتگو با شانا با اشاره به بارگيري سکوي فاز 19 پارس جنوبي تا پايان مهرماه، افزود: بعد از بارگيري، سکو در محل مورد نظر نصب شده و يک گام به تحقق وعده تزريق 500 ميليون فوت مکعب گاز از اين فاز به شبکه سراسري نزديک مي‌شويم.

وي با بيان اين‌که در بخش خط لوله نيز کارهاي تکميلي در حال انجام است، تصريح کرد: هم‌اکنون در حال اتصال خط لوله به جکت سکوي SPD2 و سکوي 19سي هستيم که انتظار داريم اين عمليات نيز تا پايان آذرماه به پايان برسد، البته انجام اين کار بستگي به تامين بموقع منابع مالي مورد نياز دارد.

مجري طرح توسعه فاز 19 پارس جنوبي در شرکت نفت وگاز پارس همچنين از آماده‌سازي براي فعال شدن واحد يوتيليتي پالايشگاه فاز 19 تا روزهاي آينده خبر داد و افزود: همه واحدهاي اصلي و فرعي فاز 19 پارس جنوبي در حال فعاليت هستند تا زمستان امسال 500 ميليون فوت مکعب از فاز 19 به شبکه سراسري تزريق شود.

نماينده مجلس:

توسعه ميدان‌هاي مشترک اولويت اقتصادي است

عضو کميسيون اقتصادي مجلس گفت: افزايش سرمايه گذاري در ميدانهاي مشترک نفت و گاز و همين طور رشد صنايع تکميلي به عنوان برنامه هاي اولويت دار بايد مورد اهتمام قرار گيرد، تحرک در اين زمينه بر بخشهاي مرتبط اقتصادي تاثيرگذار است.

ابراهيم نکو در گفتگو با شانا، توسعه سرمايه گذاريها را در ميدانهاي مشترک نفت و گاز و صنايع تکميلي از مهمترين اولويتهاي وزارت نفت دانست و تصريح کرد: اين برنامه با لغو تحريمها بايد شتاب گيرد.

عضو کميسيون اقتصادي با بيان اين که بايد از همه ظرفيتهاي داخلي و خارجي براي اين منظور بهره برد، افزود: جبران تاخيرها در ميدانهاي مشترک از جمله پارس جنوبي، عوايد اقتصادي فراواني ايجاد مي کند.

اين نماينده مجلس نهم افزود: کمک به توسعه سرمايه گذاريها در ميدانهاي مشترک سبب تحرک در ديگر بخشها اقتصادي مرتبط مي شود. از اين رو، در ابعاد مختلف ضرورت افزايش سرمايه گذاريها در اين بخش محسوس است.

نکو، توسعه صنايع تکميلي را نيز اولويت خواند و گفت: چيزي که کشور را از خام فروشي در امان نگه مي دارد توسعه و رشد همين بخش است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي