جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/07/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5105

 معاون هنري وزارت ارشاد خبر داد:
 دستور ويژه‌ي وزير ارشاد براي تئاتر 

 
معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از دستور ويژه‌ي وزير فرهنگ براي تأمين بودجه و تخصيص آن تا يکي دو هفته آينده به حوزه‌ي تئاتر خبر داد.به گزارش ايسنا، مدتي قبل در بازديد علي جنتي از روند بازسازي مجموعه‌ي تئاترشهر موضوعاتي درباره‌ي کُند بودن تعمير سالن‌هاي تئاترشهر و کمبود بودجه‌ي حوزه تئاتر مطرح و اعلام شد که پيگيري‌هايي براي واگذاري امور بازسازي تئاترشهر به اداره‌ي کل هنرهاي نمايشي انجام خواهد شد.

علي مرادخاني در اين‌باره به ايسنا، گفت: در بازديد وزير فرهنگ از مجموعه‌ي تئاترشهر اين موضوع را مطرح کرديم که روند فعلي بازسازي تئاترشهر بسيار کند است و بهتر است کار به اداره‌ي کل هنرهاي نمايشي سپرده شود تا از اين طريق به نتيجه برسيم.وي تأکيد کرد:البته مشکل بزرگ در اين مورد بودجه است که در دولت پيگيري‌هايي را براي تخصيص بودجه انجام مي‌دهيم.

مرادخاني با بيان اينکه معاونت هنري و اداره‌ي کل هنرهاي نمايشي بهره‌بردار اقدامات انجام شده در تئاترشهر هستند، ادامه داد:ما به دنبال اين هستيم تا کار با تعجيل بيشتري انجام شود و دو سالن مجموعه تئاترشهر، يعني «قشقايي» و «سايه» سريع‌تر به طور کامل تکميل شوند.

او با اشاره به اينکه از پيمانکاري که تاکنون بازسازي تئاترشهر را انجام داده بود خواسته شد تا با توجه به شناختي که وجود دارد کار را دنبال کند، افزود: يکي از گرفتاري‌هاي بزرگ ما در حوزه‌ي تئاتر همين است که بسياري از ساختمان‌ها قدمتي بيش از 45 سال دارند و به همگي بايد رسيدگي شود.

معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با تأکيد بر اينکه به زودي نشستي براي بررسي بيشتر موضوع برگزار خواهد شد، از تلاش براي تأمين بودجه‌ي تئاتر خبر داد و گفت:آقاي جنتي دستور دادند تا از محلي، بودجه‌اي تأمين شود که تا يکي، دو هفته‌ي آينده به اداره‌ي کل هنرهاي نمايشي مي‌رسد.

او يادآور شد:قرار است کل بودجه‌ي معاونت هنري در سال 94 حدود 25 ميليارد تومان باشد که البته بنا بر 30 ميليارد تومان بود، اما شايد در حدود 25 ميليارد محقق شود.از اين بين به جز تئاتر، بخش‌هاي ديگري همچون موسيقي، ارکسترها، بنياد رودکي، حوزه‌ي تجسمي، مد و لباس، مجموعه‌ي نياوران و حوزه‌ي آموزش هستند که بايد از همين محل تامين بودجه‌ شوند. با اين حال نيمي از بودجه‌ي معاونت براي تئاتر صرف خواهد شد.مرادخاني خاطرنشان کرد:با توجه به افزايش پيدا نکردن بودجه معاونت هنري در سال‌هاي گذشته اکنون شرايط سختي داريم و در اين دو سال تلاش کرده‌ايم تا وضعيت بودجه‌ي اين معاونت سروسامان يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي