جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/07/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5106

 آيت الله هاشمي :
 نمي‌توان آگاهي مردم را به بند کشيد 

 آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از فرماندهان رزمي زمان جنگ و بسيجيان و پاسداران هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان، ايثارگران، جانبازان، آزادگان، شهدا و به ويژه مفقودان و خانواده‌هاي آنها را سرمايه‌اي ارزشمند براي ايران اسلامي در تاريخ دانست و با اشاره به تغيير فضاي جامعه در اين سال‌ها، گفت: شما و امثال شما بزرگاني که در صحنه‌هاي جنگ واقعيت‌ها را ديد‌ه‌ايد و اوج مظلوميت ايران را در جنگي نابرابر با تمام وجود خود چشيد‌ه‌ايد، بايد فرهنگ ايثار و فداکاري را به نسل امروز منتقل کنيد تا نسل‌هاي آينده بدانند، فرزندان اين آب و خاک چه زحماتي براي حفظ تماميت ارضي ايران و پاسداري از فرهنگ غني شيعه در مکتب اهل بيت(ع) کشيده شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، تمدن، فرهنگ و روحيات ايراني و اسلامي را قابل الگو شدن در جهان دانست و با ابراز خرسندي از گسترش ابزار آگاهي در جهان و قابليت ايران در استفاده از تکنولوژي اطلاع‌رساني، گفت: نبايد از آگاهي مردم بترسيم و اتفاقاً بايد از اين آگاهي که الحمدلله در قشر جوان و تحصيلکرده جامعه نيز ريشه دوانده، به عنوان يک سرمايه در جهت بهتر کردن کارها استفاده کنيم.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، با بيان نکاتي از آيات قرآن کريم و رواياتي از پيامبر اکرم(ص) و ائمه معصوم(ع)، گفت: ما که مسلمانيم، بايد براساس دستورات منابع ديني براي آينده فرزندان خود برنامه‌ريزي کنيم و نگذاريم جمودي که خواسته‌ي بعضي هاست، در اقشار مختلف مردم فراگير شود.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با تأکيد بر اين جمله که «مردم واقعيت‌ها را مي‌دانند»، گفت: نمي‌توان آگاهي مردم را به بند کشيد و اگر بعضي از مردم و بزرگان در مقابل زيادي‌خواهي بعضي‌ها سکوت مي‌کنند، به خاطر مصلحت نظام و حمايت از پايه‌هاي انقلاب است که مي‌دانند اين روزها وحدت و همدلي ضرورت اصلي جامعه ماست.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با ارائه تحليلي از شرايط ناآرام منطقه مخصوصاً در کشورهاي سوريه، عراق، يمن، فلسطين، افغانستان، پاکستان و ترکيه، گفت: اگر مي‌بينيم که ايران اسلامي در ميان انبوهي از نا امني‌هاي منطقه، امنيت پايداري دارد، به خاطر همراهي مردم با نظام و همدلي شخصيت‌هاي ارزشمند انقلاب است، وگرنه دشمنان از سال‌ها قبل با انواع توطئه‌ها به تفرقه‌ي بين مردم و نظام و شخصيت‌هاي تأثيرگذار آن دلخوش بودند و هنوز هم هستند.

حضور هاشمي در مراسم تشييع پيکر جانباختگان منا

همچنين به گزارش پايگاه اطلاع رساني آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: با روشن شدن ابعاد واقعيت بايد موضع رسمي و محکمي در قبال موضع حادثه منا گرفته شود.

وي در حاشيه برگزاري مراسم وداع با هشت تن از جان باختگان حادثه منا در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با صداوسيما گفت: قطعا مسئول اصلي و شناخته شده اين حادثه عربستان است اما بايد در انتظار مشخص شدن ابعاد اين حادثه بود.

وي با اشاره به موضع مقام معظم رهبري درقبال بي مسئوليتي دولت عربستان در اين حادثه خاطرنشان کرد : مقام معظم رهبري هميشه در مقاطع مورد لزوم مواضع خوبي مي‌گيرند و همين موضع‌گيري در کنار پيگيري تيم اعزامي در تسريع امور کمک کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي