جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/07/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5106

 خبــــر 

 آغاز ثبت‌نام در آزمون وکالت سال 94

به گزارش آفرينش، ثبت‌نام در آزمون وکالت 94 از روز يکشنبه 12 مهرماه، آغاز شد.ثبت‌نام از متقاضيان کارآموزي وکالت سال 94 از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانيWWW.SANJESH.ORG از ديروز آغاز شده و تا روز چهارشنبه - 22 مهرماه - به مدت 10 روز انجام مي شود.

تاريخ برگزاري آزمون وکالت سال 94 روز جمعه 6 آذرماه سال جاري است.

مراسم آغاز سال تحصيلي دانشگاه تربيت مدرس 14مهر برگزار مي شود

به گزارش آفرينش، مراسم آغاز سال تحصيلي دانشگاه تربيت مدرس 14 مهرماه با حضور هيات رئيسه و پذيرفته‌شدگان جديد اين دانشگاه برگزار مي شود.مراسم آغاز سال تحصيلي دانشگاه تربيت مدرس روز چهارشنبه 14 مهرماه با حضور 2 هزار و 362 دانشجو مقطع کارشناسي ارشد و 357 دانشجو مقطع دکتري برگزار مي شود. در اين مراسم دانشجويان نمونه کشوري، برگزيده برتر شاهد و ايثارگر و رتبه هاي برتر آزمون ورودي کارشناسي ارشد و دکتري سال 93 تقدير مي شوند.

زمان اعلام نقص مدارک به متقاضيان بورس هيات علمي پزشکي

نواقص مدارک متقاضيان بورسيه دانشگاههاي علوم پزشکي تا 19 مهرماه اعلام مي شود.

به گزارش آفرينش مرکز امور هيات علمي وزارت بهداشت به متقاضيان بورسيه دانشگاههاي علوم پزشکي اعلام کرده است که مدارک متقاضيان تا 19 مهر بررسي شده و نواقص به آنها اعلام مي شود. دومين دوره فراخوان بورسيه دانشجويان مقطع دکتري تخصصي (Ph.D) دانشگاههاي علوم پزشكي كشور در روزهاي 24 مرداد تا 6 شهريور انجام شده است.

علاوه بر شرايط عمومي، شرايط اختصاصي متقاضيان پذيرش در مقطع دكتري تخصصي Ph.D در رشته هاي مورد نياز علوم پايه پزشكي، داروسازي و دندانپزشكي (صرفاً رشته‌هاي جامعه نگر، مواد دنداني) و كليه رشته هاي تخصصي داروسازي بود.

متقاضيان بايد در آزمون سراسري دكتري تخصصي پذيرفته مي شدند و حداكثر سن براي داوطلبين جهت استفاده از بورس داخل 35 سال بود.

شرط معدل مقاطع تحصيلي قبلي متقاضيان براي شركت در فراخوان در دوره كارشناسي ارشد حداقل 16 و براي دوره دكتري حرفه اي حداقل 15 بود.

مقالات برگزيده نشريات دانشجويي در پايگاه "سيويليکا" نمايه مي‌شوند

به گزارش آفرينش جشنواره سراسري نشريات دانشجويي براي نمايه سازي مقالات علمي برگزيده اين جشنواره، با پايگاه علمي سيويليکا همکاري مي کند.نهمين جشنواره سراسري نشريات دانشجويي کشور در راستاي ارج نهادن به تلاش‌هاي مجاهدت گونه‌ دانشجويان در عرصه‌هاي مختلف علمي، فرهنگي، اجتماعي و ... در صدد است تا با ايجاد فرصتي مناسب امکان مشارکت فعالانه تمامي دانشجويان در زمينه‌هاي فوق الذکر را فراهم آورده و همچنين با ايجاد شرايط مناسب جهت انتشار مجموعه مقالات برگزيده به اشاعه فرهنگ پژوهش در جامعه‌ي دانشگاهي ياري رساند.

در اين راستا بر اساس تفاهم نامه‌اي که بين دبيرخانه نهمين جشنواره سراسري نشريات دانشجويي و پايگاه علمي سيويليکا منعقد شده تمامي مقالات علمي شرکت کننده در جشنواره که فرمت کامل مقالات علمي( چکيده، مقدمه و بيان مساله، يافته‌ها، بحث و نتيجه گيري و منابع) را رعايت کرده باشند پس از بررسي و ارزيابي اوليه در اين پايگاه نمايه خواهند شد. براساس اعلام روابط عمومي جشنواره سراسري نشريات دانشجويي،هدف از چنين اقدامي علاوه بر تقدير از تلاش هاي دانشجويان، ايجاد بستري مناسب جهت جلوگيري از پراکنده شدن نتايج تحقيقات و مطالعات دانشجويان است. نمايه سازي و انتشار مقالات علمي دانشجويان در پايگاه علمي سيويليکا در عين ترغيب دانشجويان به تمرکز بر حوزه هاي پژوهشي، مانع از دوباره کاري و هدر رفت نيروي انساني و مالي در عرصه پژوهش خواهد شد.

تمجيد وزارت علوم از بزرگ ترين خيّر حامي آموزش عالي

به گزارش آفرينش دکتر محمد حسين اميد معاون اداري، مالي و مديريت منابع و قائم مقام وزير در ستاد خيّرين وزارت علوم از اقدام دکتر عباس مصلي نژاد براي احداث و تجهيز ساختمان دانشکده مکانيک پرديس دانشکده هاي فني دانشگاه تهران که بزرگترين پروژه عمراني خيّر ساز آموزش عالي بعد ازانقلاب اسلامي است ، تمجيد کرد.

دکتر اميد با تاکيد مجدد بر ادامه برنامه ريزي و بسترسازي ستاد خيّرين وزارت علوم براي حمايت و مشارکت هر چه بيشتر آحاد جامعه ازحوزه آموزش عالي و عرصه علم و فناوري، استفاده از ظرفيت هاي خيّرين و واقفين را يکي از بهترين و مطمئن ترين راه ها براي تنوع بخشي به منابع دانشگاه ها و پارک هاي علم و فناوري براي بالندگي و شکوفايي هر چه بيشتر اين حوزه و به تبع آن افزايش اقتدار علمي و توان و قدرت کشور در عرصه هاي مختلف بين المللي دانست.

معاون اداري، مالي و مديريت منابع وزارت علوم ، اقدامات يکايک خيّرين و واقفين آموزش عالي کشور را ارزشمند و قابل تقدير دانست و بر قدرداني مجموعه آموزش عالي کشور از حمايت و مشارکت همه آنان فارغ از کميت و کيفيت خدمات و مشارکتشان تاکيدکرد و مهم ترين مساله را ديدگاه والا و نَفسِ عمل و اقدام آنها دانست که با گذشتن از همه يا بخشي از دسترنج و ماحصل يک عمر تلاش و کوشش خود در نقش پشتيبان و حامي عرصه علم و فناوري کشور ظاهر مي شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي