جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/07/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5107

 راه اندازي يكصد مدرسه ويژه مبارزه با ديابت در يزد 

 معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي يزد گفت: در دانشگاه علوم پزشکي استان يزد در سال جاري يكصد مدرسه ويژه مبارزه با ديابت تعريف شده است، كه در اين مدارس به دانش آموزان آموزش مي دهيم چگونه با تغذيه سالم و تحرک، از ابتلا به ديابت در سال هاي آينده جلوگيري کنند.

به گزارش آفرينش و به نقل از روابط عمومي راديو سلامت، دكتر محمد حسن لطفي، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي يزد با اشاره به وضعيت مصرف شيريني جات در اين استان گفت: استان يزد از استان هايي است که مصرف و توليد بسيار بالايي در زمينه شيريني جات دارد و در هر خياباني چندين مغازه ي شيريني فروشي وجود دارد، در سال هاي گذشته يزد آمار بالاي ديابت را دارا بوده است، که اين آمار حاکي از اين دارد که ما در بخش هاي سلامت محور بايد پيشگيري گسترده تري داشته باشيم.

وي در پاسخ به اين پرسش كه شما براي پيشگيري از کجا آغاز کرده ايد؟، افزود: در دانشگاه علوم پزشکي يزد امسال 100 مدرسه ويژه مبارزه با ديابت تعريف شده است، يعني مدارسي که در آنها به دانش آموزان آموزش مي دهيم چگونه با تغذيه سالم و تحرک از ابتلا به ديابت در سال هاي آينده جلوگيري کنند .همچنين اين دانش آموزان را به عنوان پيام آور سلامت انتخاب کرده ايم تا از اين طريق با خانواده هاي آنها در ارتباط باشيم.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي يزد در پايان با اشاره به دليل اقبال مردم استان يزد به مصرف شيريني اظهاركرد: در فرهنگ تغذيه ايي استان مصرف نبات و شيريني هاي سنتي در مردم نهادينه شده و هر فردي تمايل به مصرف اين مواد را از کودکي و در خانواده ياد مي گيرد. بنابراين ما جامعه هدف مهم خود را مادران قرار داده ايم و اميدواريم بتوانيم از اين طريق آمار مصرف شيريني جات را در استان کاهش دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي