جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/07/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5107

 وزير نفت تشريح كرد:
 جزئيات تغييرات جديد در معاملات نفتي 

 وزير نفت با ابلاغ بخشنامه‌اي به معاونان خود، جزئيات تغييرات و ضوابط جديد معاملات نفتي را تشريح کرد که پيش بيني مي‌شود با اجراي اين طرح، معاملات خريد کالا در صنعت نفت شفاف‌تر از گذشته انجام شود.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت نفت، با دستور بيژن زنگنه وزير نفت، تمامي شرکت هاي تابعه وزارت نفت موظف هستند تا پايان بهمن ماه امسال، تمام معاملات خود را از سامانه‌هاي موجود به سامانه جديد تامين کالاي اين وزارتخانه منتقل کنند و معاملات خود را صرفا از طريق اين سامانه انجام دهند.

محمدرضا مقدم معاون پژوهش و فناوري وزير نفت با اعلام اينکه براساس تصميم شوراي معاونان وزارت نفت و با تاکيد وزير نفت، ضروري است همه شرکت‌هاي تابعه نفت، گاز، پتروشيمي و پالايش ضمن هماهنگي با شرکت ملي نفت ايران (مديريت فناوري اطلاعات و ارتباطات) نسبت به انجام آموزش و استقرار سامانه تامين الکترونيکي کالاي صنعت نفت اقدام کنند، گفت: براساس اين تصميم، تمامي شرکت‌هاي زيرمجموعه وزارت نفت و چهار شرکت اصلي موظفند تا پايان بهمن ماه امسال، تمام معاملات خود را از سامانه هاي موجود به سامانه جديد الکترونيکي تامين کالاي اين وزارتخانه منتقل کنند و معاملات خود را صرفا از طريق اين سامانه انجام دهند. به گفته وي، با تصميم شوراي معاونان وزارت نفت، مديريت فناوري اطلاعات و ارتباطات شرکت ملي نفت ايران موظف است برنامه زمان بندي آموزش و استقرار سامانه را تا دو هفته به همه شرکتهاي تابعه اعلام کند.

اين مقام مسئول با اعلام اينکه معاونت امور مهندسي موظف است به نمايندگي از وزارت نفت با بهره گيري از اهرم‌هايي که به موجب قانون وظايف و اختيارات وزارت نفت در اختيار دارد، بيان کرد: از اين رو، با تشويق و ايجاد هماهنگي بر همه شرکت‌هاي تابعه در اجراي دقيق اين فرآيند به طور منظم نظارت کند و پيشرفت کار را هر سه ماه يکبار به شوراي معاونان ارائه دهد.

علاوه بر اين، وزارت نفت اعلام کرده است: استقرار سامانه تامين الکترونيکي کالا با هدف شفاف سازي معاملات، جلوگيري از موازي کاري‌ها، شناسايي و دسترسي بهتر به سازندگان داخلي تجهيزات و کالاهاي صنعت نفت و در مجموع، بهبود فرايند تامين کالا در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است.

نسل جديد قراردادهاي نفتي براي سرمايه گذاران جذاب است

در همين رابطه ،معاون حقوقي رئيس جمهوري گفت: نسل جديد قراردادهاي نفتي موسوم به IPC، جذابيتهاي زيادي براي سرمايه گذاران داخلي و خارجي دارد.

الهام امين زاده گفت: قراردادهاي جديد نفتي، ويژگيهايي دارد و علاوه بر حفظ منافع ملي و مصون نگهداشتن مالکيت ايران بر منابع نفتي، جذابيتهاي زيادي نيز براي سرمايه گذاران دارد.

وي با بيان اين که اين قراردادها به طور مفصل در کنفرانسي در اواخر آبانماه در تهران معرفي مي شوند، افزود: در همايش ملي حقوق انرژي که 20 و 21 مهرماه امسال برگزار مي شود نيز به طور کلي به اصول حاکم بر اين قراردادها اشاره خواهد شد. امين زاده تصريح کرد: با توجه به اين که در آينده قرار است شرکتهاي ايراني و خارجي، مشارکت بيشتري در طرحهاي صنعت نفت داشته باشند، لازم است ابهامات حقوقي و قانوني موجود در اين زمينه شفاف و تسهيل شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي