جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/07/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5107

 خبــــر 

 افزايش 9 درصدي سرقت از منازل

قاچاق با خودروهاي دولتي!

رييس پليس آگاهي ناجا از اقدام برخي از خودروهاي سنگين دولتي در قاچاق کالا خبر داد.به گزارش (ايسنا)، سردار محمد مقيمي درباره تخلفات صورت گرفته با برخي از خودروهاي دولتي اظهار کرد: مشخصاتي داريم که بعضا متخلفان با استفاده از خودروهاي عمدتا سنگين و نيمه سنگين دولتي اقدام به حمل کالاي قاچاق مي‌کنند. اين افراد وقتي که باري را از مرکز به شهري ديگر منتقل مي‌کنند هنگام بازگشت کالاي عمده‌اي را قاچاق مي‌کنند که در ايستگاه‌هاي بازرسي پليس مورد بازرسي قرار مي‌گيرند.مقيمي با بيان اينکه ما سعي مي کنيم با کسب اطلاعات موثق سراغ اين خودروها برويم و با هماهنگي مقام قضايي کار خود را انجام دهيم، گفت: ما نمي توانيم هر خودرويي را بازرسي کرده يا در ايست و بازرسي نگه داريم.

به گفته رييس پليس آگاهي ناجا در گذشته مواردي از اين دست وجود داشته که پليس با آن برخورد کرده است.مقيمي اضافه کرد: تخلفات خودروهاي سبک دولتي و تردد آنان در ساعات پاياني شب و ... در حوزه پليس آگاهي نيست و عوامل انتظامي و پليس پيشگيري در اين حوزه مسئوليت دارند.وي درباره آزادشدن برخي از اراذل و اوباش نيز اظهار کرد: اين افراد به نسبت جرمي که دارند به مجازات محکوم مي‌شوند و بايد بگويم که جمع آوري اراذل و اوباش و همچنين معتادان متجاهر براي ناجا کار سختي نيست اما محل نگهداري معتادان متجاهر مهم است که بايد تعيين شود.

مقيمي با بيان اينکه يکي از مشکلات ما در پليس آگاهي جرايم خرد است، گفت: 35 درصد از پرونده‌هاي ما نيز مربوط به جرايم خرد است که غالبا نيز از سوي اراذل و اوباش و معتادان انجام مي‌شود.وي با بيان اينکه 50 درصد از سرقت‌ها نيز سرقت‌هاي خرد را شامل مي‌شود، خاطرنشان کرد: سه ضلع براي وقوع سرقت وجود دارد که يک ضلع آن سارق است و دو ضلع ديگر آن فضاي جرم و قرباني است. به عنوان مثال در خياباني که روشنايي ندارد احتمال وقوع سرقت بيشتر از خياباني است که نورش کافي است.

تمديد مهلت اعطاي تسهيلات به پايتخت نشينان براي پرداخت يکجاي عوارض ساختماني

مديرکل تشخيص و وصول درآمد شهرداري پايتخت با اعلام خبر تمديد مهلت اعطاي تسهيلات به شهروندان تهراني براي پرداخت يکجاي عوارض ساختماني گفت: مهلت بهره مندي شهروندان و موديان عوارض ساختماني شهر تهران از23 درصد تسهيلات اعطايي شهرداري تا پايان اسفند ماه سال جاري تمديد شد.

به گزارش ايسنا)، مهدي رزمي در اين زمينه افزود: با استناد به مصوبه نهايي و منقح شوراي اسلامي شهر تهران در خصوص مجوز تقسيط و چگونگي اخذ مطالبات شهرداري پايتخت و به موجب ابلاغيه شهردار تهران، مهلت بهره مندي از23 درصد تسهيلات اعطايي عوارض ساختماني شهرداري تهران تا پايان امسال تمديد شد.

وي تصريح کرد: شهروندان و موديان تهراني که تا تاريخ 29 اسفند سال 93، کل بدهي خود را به صورت نقدي، چک بانکي و يا به صورت الکترونيکي پرداخت کنند ، مشمول بيست و سه درصد (23 درصد) پاداش و جايزه خوش حسابي خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي