جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/07/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5107

 گوناگون از ورزش 

 گزارش ويژه

بررسي روند فلسفه مربيگري در ليورپول به بهانه اخراج راجرز

اخراج براندن راجرز پس از 3 و نيم فصل حضور درليورپول، صرفا تاوان نتايج درون ميدان نبود و به مسائل خارج از ميدان هم ارتباط تنگاتنگي داشت.

به گزارش نود، ماجرا از جايي شروع شد که سران باشگاه ليورپول پس از پايان دوران موفق، مربيان بومي و دست‌پرورده باشگاه از جمله دالگليش، سونس و اونز را روي نيمکت نشاند اما روش آن‌ها در روزهاي مدرن شدن فوتبال کاملا دمده شده بود و باشگاه با وجود ستارگان مطرحي مانند مک‌منمن، فاولر، جيمي ردنپ و بعدها مايکل اوون تا فصل 2002-2001 ليگ‌برتر توانايي روياپردازي براي قهرماني را هم نداشت.

مربي خارجي

وقتي هوليه به اولين سرمربي غير بريتانيايي ليگ‌برتر تبديل شد، انتظار تغيير رويکرد از سوي قرمزها وجود داشت.هوليه با سيستم تدافعي سرسختانه تا حدود زيادي، تيم را به جمع مدعيان بازگرداند اما چند جانبه نبودن و ضعف در استفاده از تمام ظرفيت‌هاي تهاجمي، او را به درهاي خروجي سوق داد. رافائل بنيتس، ضعف او را پوشاند و در اولين فصل حضور به رويايي‌ترين شکل ممکن، پنجمين قهرماني ليورپول در اروپا را رقم زد؛ هرچند درادامه با کم‌تدبيري و خريدهاي نه چندان موفق، تيم در آستانه قهرماني را از رسيدن به ليگ‌قهرمانان بازداشت.

دوران جديد

پس از اخراج رافا، تاکتيسين چند کاره‌اي به نام هاجسون، سرمربي ليورپول شد اما جوزدگي ناشي از زمزمه‌هاي حضور دالگليش اجازه نداد او در آنفيلد ايده‌هاي خود را عملي کند. او خيلي زود رفت و دالگليش در دوران بسررسيدن تفکرات دمده شده‌اش، بدترين نتايج ممکن را رقم زد. با آمدن راجرز به ليورپول، تلفيقي از قدرت و ظرافت به تيم آمد اما سرمربي اهل ايرلند شمالي با خريدهاي سوال برانگيزي مانند جو آلن(گفته مي‌شود راجرز در برخي خريدهاي نقش يک اينجت را ايفا کرد) و تکان دادن جدول گران‍ترين خريدهاي تاريخ باشگاه با بازيکناني مانند بنتکه، قدرت خود در حيطه فني را زير سوال برد. برنامه 200 صفحه‌اي او براي باشگاه مي‌رفت تا با تيم سرعتي فصل 201-2013 و قهرماني در ليگ نتيجه بخش شود اما در فصل بعد از هدر رفتن فرصت قهرماني ترجيح داد تا تيم را به سمت قدرتي‌تر بودن پيش ببرد که نتيجه نداد.رجعت او به ترکيب سرعتي دو فصل قبل و قدرتي فصل قبل هم در سايه کم‌تدبيري‌هايش نتيجه نداد و دفاع 3 نفره‌اي که مي‌توانست منجي ليورپول شود با تغييرات زياد هيچ‌گاه قوام نيافت. راجرز رفت و حالا احتمالا کلوپ مي‌آيد تا بلکه با شور و هيجان، ساختمان جديدي براي دومين تيم پرافتخار انگليس بسازد.

الهه احمدي:

تنها به طلاي المپيک فکر مي‌کنم

برترين تيرانداز بانوي جهان در رشته تفنگ بادي با درخواست از مسئولان براي حمايت بيشتر از رشته تيراندازي گفت: اگرچه صددرصد نمي‌توان اتفاقي را پيش بيني کرد ولي من تنها به کسب مدال طلاي المپيک فکر مي‌کنم.

الهه احمدي در گفتگو با مهر، در خصوص انتخابش به عنوان برترين بانوي تيرانداز در رشته تفنگ بادي از سوي فدراسيون جهاني تيراندازي، ضمن بيان مطلب فوق اظهارکرد: اميدوارم بتوانم عملکرد خوبم را تا المپيک 2016 - برزيل ادامه داده و موفقيت‌هاي بيشتري بدست آورم.

وي در مورد اينکه چقدر شانس کسب مدال در المپيک را دارد، تاکيد کرد: البته هيچ چيز صددرصد قابل پيش بيني نيست و نمي‌توانم بگويم در المپيک موفق مي‌شوم يا نه. ولي من تمام تلاشم را به کار مي‌بندم تا با آمادگي کامل در آن رقابتها شرکت کنم. همچنين به عنوان ورزشکار تنها به مدال طلاي المپيک فکر مي‌کنم.

برترين تيرانداز بانوي جهان در رشته تفنگ بادي در ادامه افزود: خداوند در زندگي من خيلي تاثير داشته است و ردپاي خدا را همه در زندگي‌ام ديده‌اند. من يک مادر هستم و اين خداوند بوده که در تمام مراحل زندگي به من کمک کرده است. مطمئنم در ادامه نيز خداوند مثل هميشه به من کمک مي‌کند. از مسئولان هم مي‌خواهم از ما حمايت کنند.

وي در خصوص رونمايي از دو سلاح بادي و اثر آن در ورزش تيراندازي کشور عنوان کرد: اين توليد مي‌تواند در بخش همگاني به ما کمک کند. اغلب مبتدي‌ها از اين سلاح‌ها استفاده کرده و اين کمکي به افزايش تعداد تيراندازان و در نتيجه فرصت بيشتر براي انتخاب مهره‌هاي تيم ملي خواهد بود.

احمدي درباره اردوي آماده‌سازي در شهر هانوفر آلمان هم گفت: قرار است قبل از رقابتهاي کسب سهميه کويت 10 تا 12 روز اردويي در هانوفر آلمان داشته باشيم که اميدوارم برگزار شود زيرا تاثير خوبي در روند آماده‌سازي‌مان خواهد داشت.

الهه احمدي بانوي تيرانداز کشورمان که موفق به کسب سهميه المپيک ريو 2016 در مسابقات آذربايجان و کسب عنوان نخست رقابتهاي فينال قهرمانان جهان که در مونيخ آلمان برگزار شد، در آخرين رده‌بندي فدراسيون جهاني در رده نخست رشته تقنگ بادي 10 متر جهان قرار گرفت.

کرار به ايران برگشت

هافبک عراقي استقلال که به دليل مشکلات مالي در تمرينات اين تيم غايب است، به ايران بازگشته است و منتظر تعيين تکليف باشگاه است.

جاسم کرار که از بعد از تعطيلات ليگ به دليل مشکلات مالي در تمرينات استقلال حاضر نشده است، در ايران حضور دارد اما تا باشگاه پولش را ندهد و مشکل مسکنش را حل نکند حاضر نيست در تمرينات شرکت کند.

جاسم کرار تا بدين جاي فصل بارها به خاطر مشکلات مالي تمرينات استقلال را تحريم کرده است و اين‌ بار ظاهرا جدي‌تر از گذشته به دنبال گرفتن مطالباتش است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي