جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5110

 مشاور عالي سازمان سنجش:
 امروز؛ آخرين مهلت انتخاب رشته تکميل ظرفيت كارشناسي ارشد 

 به گزارش آفرينش، مشاور عالي سازمان سنجش و آموزش کشور از تمديد مهلت انتخاب رشته تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد 94 تا ساعت 24 امروز؛ شنبه 18مهرماه خبر داد.دكتر حسين توکلي گفت: به منظور فراهم کردن تسهيلات بيشتر براي آن دسته از داوطلبان ثبت‌نام‌کننده در آزمون ورودي کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 94 که در جلسه آزمون حاضر بودند و تاکنون براي انتخاب رشته از ميان کدرشته محل‌هاي جديد و تکميل ظرفيت برخي کدرشته محل‌ها اقدام نکرده‌اند، مهلت انتخاب رشته و تکميل فرم انتخاب رشته اينترنتي تا ساعت 24 امروز؛ شنبه 18 مهرماه تمديد شد.

وي تاکيد کرد: کليه داوطلبان مذکور در صورت علاقه‌مند و واجد شرايط بودن مي‌توانند براساس شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه‌هاي شماره‌هاي يک و دو، برگ راهنماي شرکت در آزمون، اطلاعيه تاريخ ششم مهرماه و ساير اطلاعيه‌هاي تکميلي و به ويژه اطلاعيه‌اي که از روز پنجشنبه 16 مهرماه روي سايت سازمان قرار داد‌ شده، در مهلت تمديد شده پس از انتخاب کدرشته محل‌هاي تحصيلي مورد علاقه از کدرشته امتحاني يا کدرشته امتحاني مربوط با مراجعه به سايت سازمان نسبت به ثبت کدرشته محل‌ها به ترتيب اولويت علاقه اقدام کنند.

اعلام رشته‌ محل‌هاي جديد براي تکميل ظرفيت کنکور ارشد 94

در همين ارتباط سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور رشته‌ محل‌هاي جديد و برخي اصلاحات اطلاعيه‌هاي مرحله تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 94 را اعلام کرد.

داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد سال 94 مي توانند علاوه بر کدرشته محل‌هايي که در اطلاعيه هاي قبلي سازمان سنجش اعلام شده بود، با ورود به سايت سنجش از کدرشته هاي جديد هم مطلع شده و نسبت به انتخاب حداکثر 20 کدرشته محل اقدام کنند.

داوطلباني که قبلا اقدام به انتخاب رشته کرده اند در صورتي که با توجه به اطلاعيه جديد سازمان سنجش نياز به اصلاح کدرشته هاي انتخابي خود دارند، مي توانند تا امروز شنبه 18 مهرماه نسبت به ويرايش کدرشته هاي انتخابي خود اقدام کنند.

گزينش نهايي در هر يک‌ از کدرشته‌‌ محل‌هاي تحصيلي‌ اعلام شده در اين اطلاعيه و اطلاعيه‌هاي قبلي، مطابق‌ شرايط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه‌هاي‌ راهنماي شماره‌ 1 و 2 آزمون‌ کارشناسي‌ ارشد سال 94 انجام‌ خواهد شد.

آن‌ دسته‌ از داوطلباني‌ که‌ اسامي‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذيرفته‌ شده‌ نهايي‌ در يکي‌ از کدرشته‌ محل‌هاي‌ تحصيلي‌ بورسيه‌ و يا داراي‌ شرايط خاص‌ اعلام‌ شده ‌است، حق‌ انتخاب کدرشته محل‌هاي مندرج در اين اطلاعيه را ندارند.

پذيرفته‌ شدگان نهايي‌ در صورتي که در رديف‌ پذيرفته‌شدگان‌ کدرشته‌ محل‌هاي مرحله تکميل ظرفيت قرار گيرند قبولي‌ اعلام‌ شده‌ قبلي آنان «کان‌ لم‌ يکن»‌ تلقي‌ مي‌ شود و بايد براي‌ ادامه ‌تحصيل‌ به‌ محل‌ قبولي‌ جديد مراجعه‌ کنند. پذيرفته‌شدگان‌ بايد در اين مرحله دقت کنند چرا که هيچگونه‌ اعتراضي‌ قابل‌ قبول‌ نخواهد بود.

نيمسال پذيرش دانشجو در هر يک از کدرشته محل‌هاي مندرج در اين اطلاعيه بسته به امکانات و نظر دانشگاه يا مؤسسه محل قبولي، در اولين نيمسال تحصيلي ممکن خواهد بود.

در آن‌ دسته‌ از کدرشته‌هاي‌ امتحاني‌ که‌ ظرفيت‌ اعلام‌ شده‌ جديد بيش‌ از يک‌ محل‌ تحصيل‌ باشد، داوطلبان‌ در صورت‌ تمايل ‌مي‌‌توانند با توجه به مندرجات کارنامه، کليه‌ کدرشته‌ محل‌هاي‌ مورد علاقه‌ خود را (حداکثر تا 20 کدرشته محل) به ترتيب‌ اولويت، انتخاب‌ کنند.

هر داوطلب‌ منحصراً مجاز به‌ انتخاب‌ کدرشته‌ تحصيلي‌ خواهد بود که‌ در آزمون کدرشته‌ امتحاني‌ مربوط شرکت‌ کرده‌ و براساس کارنامه نتايج اوليه در آن رشته و گرايش مربوط داراي نمره کل بزرگتر يا مساوي يک است.

کدرشته محل‌هاي مربوط به رشته‌هاي امتحاني داراي آزمون عملي و تشريحي اين اطلاعيه را منحصراً داوطلباني که قبلاً در آزمون‌هاي عملي و تشريحي شرکت کرده اند مي‌توانند انتخاب کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي