جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5114

 خبر 

 سفر ديپلماتيك اميرعبداللهيان به بروکسل؛

استقبال موگريني از تصويب طرح برجام در مجلس

معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه در بروکسل پايتخت بلژيک با فدريکا موگريني مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا ديدار و گفت وگو کرد.

به گزارش ايرنا، حسين اميرعبداللهيان به منظور رايزني با مقامات اتحاديه اروپا در زمينه مسايل منطقه به ويژه اوضاع سوريه وارد بروکسل شد.

معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه در ديدار با فدريکا موگريني مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا درمورد مسايل منطقه از جمله سوريه و عراق گفت و گو کرد.

فدريکا موگريني مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا روز گذشته در حاشيه نشست وزراي خارجه اتحاديه اروپا در بروکسل گفت که هياتي از جمهوري اسلامي ايران فردا به مقر اتحاديه اروپا خواهند آمد تا درباره بحران و شرايط سوريه گفت وگو کنيم. وي همچنين پيشنهاد کرد که اتحاديه اروپا در کنار سازمان ملل مي تواند مذاکرات سياسي سوريه را پيش ببرد.

جمهوري اسلامي ايران اخيرا طرح به روز شده اي را براي حل بحران سوريه پيشنهاد کرده است.

مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در واکنش به تصويب جزييات طرح برجام در مجلس شوراي اسلامي، از اين رويداد استقبال کرد و گفت: به اجراي توافق هسته‌اي نزديک‌تر مي‌شويم. به گزارش ايسنا، فدريکا موگريني، مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا پس از تصويب جزييات طرح مربوط به برنامه جامع اقدام مشترک در جلسه علني امروز مجلس شوراي اسلامي در پيامي در صفحه توييتر خود نوشت: امروز خبرهاي خوبي از تهران رسيده است؛ روند بررسي توافق هسته‌اي ايران و گروه 1+5 در پارلمان ايران کامل شد، بنابراين به اجراي رسمي توافق نزديک‌تر مي‌شويم.

نمايندگان در اولين دستور خود در جلسه صبح امروز، جزئيات طرح برجام را با 161 رأي موافق، 59 رأي مخالف و 13 رأي ممتنع تصويب کردند. به گزارش ايسنا، نمايندگان مجلس با ارائه چهار پيشنهاد و چهار تغيير تقريباً جزئي،‌ جزئيات طرح برجام را به تصويب رساندند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي