جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5132

 خبــر 

 عراق و مجارستان انگورهاي ايراني را پس دادند

انگور تازه و خشک کرده يا همان کشمش از جمله محصولات مهم صادراتي ايران است، اين در حالي است که آمارهاي گمرکي نشان مي‌دهد، مجارستان و عراق طي 6 ماه گذشته به ترتيب کشمش و انگور تازه ايراني خريداري کرده را به کشور برگرداندند. به گزارش ايسنا، پس از بهانه‌جويي دوباره اماراتي ها از هندوانه و بازگرداندن محموله 111 تني هندوانه صادراتي ايران، آمارهاي گمرک نشان مي دهد عراق نيز در شهريور ماه امسال محموله‌اي کمتر از 10 تني انگور تازه ايران را به ارزش بيش از هفت هزار دلار به کشور بازگردانده است.

پاکستان،آلمان، امارات، بحرين، ترکيه، عمان، روسيه، قزاقستان و کويت از جمله مشتريان انگور ايران هستند که طي شش ماه نخست امسال مجموعا بيش از 2800 تن انگور تازه از ايران خريده‌اند، در اين بين سهم عراق از بازار انگور تازه ايران طي اين مدت معادل 160 تن بوده است که حدود 9.5 تن آن را به ايران بازگرداند.

انگور بي‌دانه يا تيزابي خشک کرده يا همان کشمش يکي از اقلام عمده صادراتي ايران است که در نيمه نخست امسال ايران مجموعا نزديک به 34 هزار تن از آن را به کشورهاي مختلف صادر کرده است.

در اين بين آمارها حاکي از آن است که مجارستان نيز به قافله کشورهايي پيوسته است که در شش ماه گذشته محصولات کشاورزي از جمله انگور و هندوانه را به ايران پس دادند. اين کشور نيز در مرداد ماه محموله‌اي 10 تني از کشمش را با ارزش بيش از 43 هزار دلار به ايران باز پس داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي