جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/08/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5137

 رئيس انجمن ام اس ايران:
 75 درصد مبتلايان به ام اس از داروهاي ايراني استفاده مي کنند 

 
رئيس انجمن ام اس ايران درباره وضعيت داروهاي بيماران ام اس نيز گفت: در حال حاضر مشکل خاصي درخصوص دسترسي به داروهاي بيماران ام اس وجود ندارد. خوشبختانه بسياري از داروها در داخل کشور توليد مي شوند و 75 درصد از بيماران ما از داروهاي ايراني ام اس استفاده مي کنند.

به گزارش آفرينش ، دکتر فرايان از برگزاري دوازدهمين کنگره بين المللي ام اس ايران در روز هاي 21 و 22 آبان ماه سال جاري در دانشگاه علوم پزشکي مازندران خبر داد و اظهار کرد: با توجه به توسعه تحقيقات و ضرورت افزايش دانش و اطلاعات درباره بيماري ام اس همه ساله کنگره نجمن ام اس را برگزار مي کنيم و تازه هاي علم پزشکي در ايران و جهان را در اين باره مرور مي کنيم.

وي افزود: درمان‌هاي جديد، عوارض و نحوه استفاده از داروهاي جديد، مراقبت از بيماران در حين دريافت اين داروها، يافته هاي تشخيصي جديد، تشخيص هاي افتراقي و درمان هاي علامتي و نقش توانبخشي در بهبود بيماران ازجمله محورهاي اصلي برگزاري کنگره هستند.

رئيس انجمن ام اس ايران بر ضرورت توجه مسئولان به بيماري ام اس تاکيد کرد و گفت: ام اس بيماري است که بيشتر جوانان را درگير مي کند و افراد و اعضاي خانواده پس از ابتلا دچار تالمات روحي و عاطفي مي‌شون زيرا هنوز درمان قطعي براي آن وجود ندارد. مبتلايان به ام اس بايد به مدت طولاني تحت مراقبت و درمان باشند، به همين خاطر لازم است مسئولان امر و سازمان هاي بيمه گر نگاه ويژه اي به اين بيماري داشته باشند.

فرايان ادامه داد: معتقديم ام اس يک بيماري خاص است و علاوه بر فرد مبتلا لازم است اعضاي خانواده وي نيز به طور ويژه حمايت شوند و حمايت هاي اجتماعي از آنها افزايش يابد.

وي درباره وضعيت داروهاي بيماران ام اس نيز گفت: در حال حاضر مشکل خاصي درخصوص دسترسي به داروهاي بيماران ام اس وجود ندارد. خوشبختانه بسياري از داروها در داخل کشور توليد مي شوند و 75 درصد از بيماران ما از داروهاي ايراني ام اس استفاده مي کنند. در صورت نياز به داروهاي خارجي هم مشکلي در تهيه و قيمت وجود ندارد وحمايت هاي وزارت بهداشت در اين خصوص خوب است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي