جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/08/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5142

 در ديدار سفرا و روساي نمايندگي‌هاي خارجي مقيم تهران؛
 عراقچي: از فرداي اجراي برجام، شر‌کت‌هاي خارجي مي‌توانند با طرف ايراني قرارداد ببندند 

 معاون حقوقي و بين‌المللي وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته اي کشورمان در ديدار با سفرا و نمايندگان خارجي مقيم تهران در خصوص آخرين تحولات مربوط به بر جام و همچنين قطعنامه حقوق بشر درخصوص کشورمان که قرار است در کميته سوم مجمع عمومي سازمان ملل مطرح شود، مواضع جمهوري اسلامي ايران را تشريح کرد .

به گزارش ايسنا، دکتر عباس عراقچي، معاون وزير خارجه کشورمان در اين ديدار به آخرين تحولات اجرايي برجام از جمله زمان بندي و راهنماي لغو تحريم‌ها و همچنين تعهدات طرفين اشاره و سفراي مقيم را نسبت به نحوه شروع همکاريهاي تجاري و اقتصادي دولت و يا شرکت و بانک‌هاي کشور متبوعشان با جمهوري اسلامي ايران مطلع کرد.

عراقچي اظهار داشت : از فرداي اجراي بر جام، شر‌کت‌هاي خارجي بدون هيچ‌گونه مشکلي نسبت به عقد قراردادهاي تجاري و اقتصادي با طرف‌هاي ايراني خود مي‌توانند اقدام کنند. هر چند قبل از روز اجراي بر جام و از هم اکنون مذاکرات مربوطه مي‌تواند آغاز شود.وي از سفراي مقيم کشورمان خواست اگر هر گونه ابهام و سوالي در اين خصوص داشته باشند، به ستاد پيگيري برجام در وزارت امور خارجه منعکس نمايند.

معاون حقوقي و بين المللي وزير امور خارجه در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص قطعنامه حقوق بشري در مورد جمهوري اسلامي ايران، با اشاره به همکاري خوب جمهوري اسلامي ايران با سازو کارهاي حقوق بشري سازمان ملل از جمله با گزارشگران ويژه و موضوعي و ارائه دومين گزارش ملي کشورمان به ساز و کار يو.پي.آر و همچنين دعوت از برخي از گزارشگران موضوعي از برخورد دوگانه و تبعيض‌آميز بانيان قطعنامه با حقوق بشر کشورمان انتقاد نمود و افزود : عناصر موجود در قطعنامه مذکور با واقعيت هاي حقوق بشري موجود در کشورمان مغايرت دارد.

وي با اشاره به گفت‌وگوهاي حقوق بشري با چندين کشور، گفت‌وگو را تنها عامل ارتقا و حمايت از حقوق بشر برشمرده و در پايان خواستار حمايت کشورها از موضع جمهوري اسلامي ايران و مخالفت با استفاده سياسي از قطعنامه هاي حقوق بشري شد .در پايان اين نشست تعداي از سفرا به طرح سوالاتي در خصوص موضوعات مطرح شده پرداختند که پاسخ مقتضي توسط عراقچي ارائه شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي