جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/08/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5144

 ميز خبر 

 رحيم معيني کرمانشاهي درگذشت

رحيم معيني کرمانشاهي،‌ شاعر و ترانه سرا درگذشت.

به گزارش آفرينش، معيني كرمانشاهي شاعر و ترانه سراي پيشکسوت صبح سه شنبه 26 آبان ماه در بيمارستان جم از دنيا رفت. معيني کرمانشاهي از سال 87 به دليل کهولت سن،‌ با بيماري نفس‌تنگي و ناراحتي سينه دست و پنجه نرم مي‌کرد. رحيم معيني کرمانشاهي سال 1301 خورشيدي در کرمانشاه ديده به جهان گشود. از سال 1341به کار نقاشي پرداخت و در اين راه پيشرفت کرد و تابلوهايي نيز به يادگار گذاشت که از جمله تابلوي حضرت مسيح (ع) با کار سياه‌قلم است. او در ضمن کارهاي نقاشي، به نظم شعر مي‌پردازد و داستان اختر و منوچهر را در چهار تابلو به رشته نظم کشيده است.

او ضمن سرودن شعر به تصنيف‌سازي هم پرداخت و تصنيف‌هايش که توسط خوانندگان راديو خوانده مي‌شد از شهرت نيز برخوردار شد. اين شاعر و ترانه‌سرا تا کنون کتاب‌هايي را همچون «اي شمع ها بسوزيد»، «فطرت»، «خورشيد شب»، «حافظ برخيز» و دوره‌ي منظوم تاريخ ايران با عنوان «شاهکار» منتشر کرده است. همچنين همکاري با علي‌ تجويدي، پرويز ياحقي و همايون خرم در توليد آثار موسيقايي از ديگر فعاليت‌هاي اين هنرمند است.

جلوگيري از اکران «حكايت عاشقي» در سينماهاي کشور

در يک اقدام غافلگيرانه و بي‌سابقه و يک روز مانده به اکران فيلم سينمايي «حكايت عاشقي» به کارگرداني «احمد رمضان‌زاده» و به تهيه‌کنندگي «مسعود جعفري جوزاني»، از اکران اين فيلم در سينماهاي کشور جلوگيري شد. به گزارش آفرينش، يک روز مانده به اکران سراسري فيلم سينمايي «حكايت عاشقي» به کارگرداني «احمد رمضان‌زاده» و به تهيه‌کنندگي «مسعود جعفري جوزاني» و در يک اقدام غيرقابل پيش‌بيني و غافلگيرانه توسط شوراي صنفي نمايش، از اکران اين فيلم عاشقانه در سينماهاي تهران و شهرستانهاي مختلف کشور جلوگيري به عمل آمد و تاکنون هيچ توضيح مشخص و قانع کننده‌اي به شرکت «جوزان فيلم» پخش‌کننده آن ارائه نشده است. در اين زمينه، اعتراض شرکت «جوزان فيلم» پخش‌کننده فيلم سينمايي «حكايت عاشقي» در سينماهاي کشور، به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اعلام شده است و متتظر تصميم نهايي مسئولان سينمايي اين وزراتخانه هستند. اکران سراسري و عمومي «حكايت عاشقي قرار بود از روز چهارشنبه 27 آبان‌ماه جاري توسط شرکت پخش «جوزان فيلم» در سينماهاي تهران و شهرستانهاي مختلف کشور آغاز شود، ولي بنا به دلايلي اعلام نشده از طرف شوراي صنفي نمايش، از اکران آن جلوگيري شد. در اين فيلم، «بهرام رادان»، «قطب‌الدين صادقي»، «بهمن زرين‌پور»، «شيلان رحماني» و «شوان عطوف» بازيگر سرشناس سينما و تلويزيون اقليم کردستان و عراق و ... به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

امجد، برهاني مرند و چرم شير

3 نمايشنامه نويس از امشب در پرديس چارسو

حميد امجد، نادر برهاني مرند و محمد چرم شير در پرديس سينمايي چارسو نمايشنامه خواني مي کنند. به گزارش آفرينش، فردا جمعه 29 آبان ماه نمايشنامه هاي «تهران زير بال فرشتگان» به نويسندگي و کارگرداني نادر برهاني مرند با نقش آفريني الهام پاوه نژاد، محمودرضا رحيمي، فريدون محرابي، بهرام افشاري و ... در ساعت 18 و «مردي که زنش را گم کرد» به نويسندگي حميد امجد در ساعت 20 خوانده مي شود و بالاخره در روز يکشنبه اول آذر ماه ساعت 19 نمايشنامه «سه خواهر» به نويسندگي محمد چرم شير بازخواني خواهد شد. گفتني است که پيش از اين محمد رحمانيان نيز 9 قطعه کوتاه نمايشي» را در تماشاخانه باران به همراه بهرام ابراهيمي، علي عمراني، مهتاب نصير پور، هومن برق‌نورد، اشکان خطيبي و .. اجرا کرد. پرديس سينمايي چارسو در تقاطع جمهوري اسلامي و حافظ واقع شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي