جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5148

 در استان 

 نماينده شهرداران کشور تاکيد کرد؛

اعمال ابلاغيه زيست‌محيطي رهبري در برنامه و بودجه سال 95 شهرداري‌ها

تبريز - توفيقي

نماينده شهرداران کشور بر لزوم اعمال سياست‌هاي ابلاغي از سوي رهبر معظم انقلاب در مورد محيط زيست در برنامه و بودجه سال 95 شهرداري‌هاي کشور تاکيد کرد.

صادق نجفي در جمع کارشناسان برنامه‌ريزي شهرداري تبريز اظهار داشت: ايجاد نظام يکپارچه ملي محيط زيست، مديريت هماهنگ و نظام‌مند منابع حياتي، جرم‌انگاري تخريب محيط زيست، تهيه اطلس زيست‌بوم کشور، تقويت ديپلماسي محيط زيست، گسترش اقتصاد سبز و نهادينه‌سازي فرهنگ و اخلاق زيست محيطي از جمله محورهاي ابلاغيه رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

وي ادامه داد: با نگاه دقيقي به اين محورها، مي‌توان به جرات گفت تحقق هر يک از مفاد ابلاغي، حلال مشکلاتي است که امروز شهرداري‌ها در حوزه‌هاي مختلف با آن‌ها دست به گريبان هستند. نجفي با اشاره به پيوستگي موضوعات زيست‌محيطي در کلان‌شهرهاي کشور اظهار داشت: براي رسيدن به شاخص‌هاي ايده‌آل اين حوزه، نيازمند برنامه‌ريزي‌هاي کوتاه‌مدت، ميان‌مدت و بلند مدت هستيم. برنامه‌هايي که از سويي مستلزم توسعه حمل‌ و‌ نقل عمومي و انتقال واحدهاي صنعتي به خارج از شهرها است و از سوي ديگر، نيازمند اصلاح برخي رفتارهاي شهروندي است.

رأي اعتماد هيأت وزيران به استانداران جديد قزوين و سمنان

قزوين - خردمند

شتاب بخشيدن به پيشرفت استان، پيگيري سياستها و برنامه‌هاي دولت،جذب سرمايه گذاري، استفاده از همه ظرفيت‌ها در دوران پساتحريم، فراهم کردن بستر انتخابات باشکوه از اولويتهاي استاندار جديد قزوين باشد.

به گزارش خبرنگار روزنامه آفرينش در استان قزوين،به نقل از پايگاه اطلاع‎رساني رياست جمهوري حجت‎الاسلام و‎المسلمين حسن روحاني رييس‌ جمهوري در جلسه هيات دولت با اشاره به رأي اعتماد هيأت وزيران به استانداران جديد قزوين و سمنان خطاب به آنان اظهارداشت: انتظار مردم اين است که با حضور شما در اين استان‌ها، پيشرفت استان و حل مسايل و مشکلات شتاب بيشتري پيدا کند.

دکتر روحاني افزود: براساس تجربه داخلي و بين‌المللي،‌ راه پيشرفت و توسعه کشور از مسير بهره‌گيري حداکثري از توان و نيروي مردم و مشارکت فعال بخش خصوصي مي‌گذرد.رييس‌ جمهوري با يادآوري اين نکته که به هر ميزان درآمدهاي مختلف دولت افزايش پيدا کند، همچنان براي کشور بزرگي مانند ايران و مسايل و مشکلاتي که با آن روبرو است ، کافي نيست، گفت: حضور فعال بخش خصوصي، مشارکت عموم مردم و جذب سرمايه خارجي با توجه به مسايل و مشکلات موجود، از ضروريات است. دکتر روحاني ادامه داد: علاوه بر اين، روابط حسنه با دنيا و مبنا قرار دادن تعامل سازنده در مناسبات بين‌المللي لازمه توسعه و پيشرفت کشور است. البته اين به آن معنا نيست که با هيچ کشوري مشکل نداشته باشيم اما مبناي ما تعامل با دنيا و روابط حسنه با کشورهاي ديگر است.

رييس‌ جمهوري از استاندار به عنوان نماينده عالي دولت در هر استان ياد کرد و تصريح نمود: استانداران بايد از همه ظرفيت‌ها براي تحقق سياست‌هاي دولتي استفاده کنند.

دکتر روحاني در ادامه، با تأکيد بر اينکه رأي مردم به دولت به معناي رأي به سياست‌ها و برنامه‌هاي دولت است، رضايت واقعي مردم را در گرو تحقق همين برنامه‌ها دانست.

نماينده مردم دماوند و فيروزکوه در مجلس تاکيد کرد؛

لزوم تسريع در اجراي طرح جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب شرق استان تهران

دماوند - ايرج صادقعلي

نماينده مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي بر لزوم تسريع در اجراي طرح جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب شرق استان تهران تأکيد کرد.

حميدرضا مشهدي‌عباسي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به اجراي طرح جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب شرق استان تهران اظهار کرد: طرح جمع‌آوري فاضلاب يکي از ضرورت‌هايي به حساب مي‌آيد که بايد 10 يا 15 سال گذشته در اين منطقه پيگيري و اجرا مي‌شده است.

وي درباره علت اهميت طرح جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب شرق استان تهران تصريح کرد: يکي از دلايلي که بحث جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب را مورد اهميت قرار مي‌دهد، بحث آب‌هايي است که براي شرب شهر تهران استفاده مي‌شود و همين مهم است که ضرورت پيدا مي‌کند تا به آبريزها و سدهاي تأمين‌کننده پايتخت از نظر بهداشتي توجه بيشتري شوند. نماينده مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس در خصوص طرح‌هاي آبريز شرق استان تهران نيز بيان کرد: يکي از طرح‌ها براي آبريزهاي بالادست شرق استان تهران به‌طور کلي تا فيروزکوه، طرح جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب اين منطقه است.

تأخير در اجراي فاضلاب شرق استان تهران

مشهدي عباسي ادامه داد: در نقاط و شهرهاي مختلف کشور طرح جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب انجام‌شده، اما اولويت با اين شهرها نبوده است و با توجه به نزديکي شهرستان دماوند به پايتخت و وجود بحران آب، ضرورت داشت که اين اقدام سال‌ها قبل صورت مي‌گرفت و اکنون تصميم‌‌گيري صورت پذيرفته و اجراي اين طرح مهم به‌زودي انجام مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي