جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5153

 خبر هنري 

 برگزاري سوگواره «مسلخ عشق» در جزيره كيش

نشست رسانه‌اي سوگواره «مسلخ عشق» كه از 10 تا 20 آذرماه در جزيره كيش برپا مي‌شود، با حضور حجت‌الاسلام سدري رئيس سازمان تبليغات اسلامي جزيره كيش و سيدجواد هاشمي كارگردان نمايش «دروازه ساعات» در سالن اميرحسين فردي برگزار شد.

به گزارش آفرينش، سيدجواد هاشمي، بازيگر و كارگردان تئاتر و سينما در اين نشست ضمن ارائه توضيحاتي درباره برگزاري سوگواره مسلخ عشق گفت: اين حركت فرهنگي به همت حوزه هنري و سازمان تبليغات اسلامي در كيش برگزار مي‌شود. كيش را انتخاب كرديم چرا كه متاسفانه و به دلايل نامشخص در انجام كارهاي فرهنگي، مذهبي و تبليغي، برخي مناطق در كشور ما مورد غفلت بوده‌اند، ما هم تصميم گرفتيم در ايامي كه همه عازم كربلا هستند، به سمت كيش برويم و كار تبليغ را در اين جزيره انجام دهيم.

كارگردان نمايش «دروازه ساعات» كه قرار است به مدت 10 شب در جزيره كيش به اجرا درآيد، اظهار كرد: اين نمايش حدود 5 سال پيش در تئاتر شهر اجرا شد و اين بار خوشحالم كه در ايام اربعين و رسيدن اسرا به دروازه ساعات اين نمايش را به كيش مي‌برم.

وي افزود: دو نمايش خياباني در دو نقطه شهر اجرا مي‌شوند و يكي از آن‌ها به روح بلند حضرت اباالفضل العباس(ع) و ديگري به روح بلند حضرت علي اكبر(ع) تقديم خواهد شد.

هاشمي اظهار كرد: اما بخش اصلي اين نمايش در سوگواره «مسلخ عشق» اجراي نمايش «دروازه ساعات» است كه اولين اجراي آن از چهارشنبه يعني روز اربعين آغاز مي‌شود و به مدت 10 شب به اجرا در مي‌آيد.

كارگردان نمايش آييني «دروازه ساعات» خاطرنشان كرد: دورازه ساعات همان دروازه ورود رئوس شهدا به شهر شام است و همان‌جايي است كه مردم شام به دليل تبليغات سويي كه معاويه و يزيد بر عليه اهل بيت پيامبر انجام داده بودند، آن بزرگواران را خارج شدگان از دين خواندند و به طرف آن‌ها سنگ پرتاب كردند. اين همان دروازه‌اي است كه اسرا را از آن وارد كردند و اهل بيت (ع) را با غل و زنجير تا كاخ يزيد بردند.

وي با بيان اينكه من در اين نمايش بازي نمي‌كنم، افزود: بازيگران شناخته‌شده نمايش «دروازه ساعات» عبارتند از علي سليماني، مرجام قمري، سعيد بحرالعلومي، حسين ميزائيان، سليمان تاش.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي