جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5155

 ارتوپدي اطفال به سمت تخصصي ترشدن پيش مي رود 

 فوق تخصص ارتوپد اطفال گفت: بخش ارتوپدي اطفال بايستي بيش از گذشته به سمت تخصصي تر شدن پيش رود. به گزارش آفرينش دکتر محسن کرمي در کنفرانس ماهانه انجمن ارتوپدي ايران، افزود: طفلي که دچار مشکلات استخواني مي شود والدينش براي مراجعه به پزشک سردرگم هستند و نمي دانند بايد به کجا مراجعه کنند.

وي با اشاره به اينکه وقتي کودکي به ارتوپد نياز پيدا مي کند اظهار کرد: معمولا بسياري از والدين به پزشک بزرگسالان مراجعه مي کنند که در بسياري موارد روش هاي درماني که براي اين کودکان پيشنهاد مي شود نه تنها مشکل را برطرف نمي کند بلکه مشکلات ديگري نيز به بيمار اضافه مي شود.

اين فوق تخصص ارتوپد اطفال با بيان اينکه بدن کودک همواره در حال رشد است روش هاي درماني آن با بزرگسالان کاملا متفاوت است، تصريح کرد: بنابراين انجام اين کار نياز به تخصص دارد، مثلا بايد فوق تخصص ارتوپدي اطفال، زانوي اطفال، ستون فقرات و شانه اطفال در کشور شکل گيرد زيرا با اين روش بهتر مي توان به کودکان کمک کرد.

وي تاکيد کرد: سياست انجمن ارتوپدي اطفال اين است که اين علم به سمت هرچه تخصصي تر شدن پيش رود زيرا با اين روند قطعا مشکلات اين افراد تا حد بسيار چشمگيري کاهش خواهد يافت.کرمي به برگزاري جلسات ماهيانه انجمن ارتوپدي اطفال اشاره کرد و گفت: افزايش سطح آگاهي پزشکان ارتوپد يکي از اهداف برگزاري اين نشست ها است.

وي افزود: همچنين برخي بيماران در سطح کشور به پزشکان اطفال مراجعه مي کنند که مشکلشان به گونه اي است که بايد با مشورت برطرف شود بنابراين وضعيت اين گونه بيماران در اين نشست مطرح و مورد بررسي قرار مي گيرد.اين فوق تخصص ارتوپد اطفال که بيشتر در زمينه ستون فقرات اطفال کار مي کند گفت: تلاش ما بر اين است که سطح آگاهي و معلومات پزشکاني که ارتوپد تخصصي يا عمومي هستند، افزايش يابد و مهمترين موضوعي که در اين نشست مورد بررسي قرار گرفت به روز رساني اطلاعات و مرور روش هاي جديد در ارتوپدي اطفال بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي