جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5155

 نماينده رباط كريم و بهارستان:
 بهارستان با جمعيت 700 هزار نفري يک تخت بيمارستاني ندارد 

 بهارستان - ذبيح ا... اصغري

بهارستان با جمعيت 700 هزار نفري يک تخت بيمارستاني ندارد و پيگيري راه‎اندازي بيمارستان، مرکز بهداشتي و درماني از دستاوردهاي حضور هيأت دانشگاه علوم پزشکي ايران به بهارستان و رباط کريم بود.

به گزارش خبرنگار ما در جريان سفر يک روزه هياتي از دانشگاه علوم پزشکي ايران به شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان، روند پيشرفت فيزيکي عمليات ساختمان‌سازي تنها بيمارستان شهرستان بهارستان و تجهيز و بهره‌برداري آن از سوي دانشگاه علوم پزشکي کشور و هم چنين آماده‌سازي و مکان‎يابي بيمارستان 200 تخت خوابي نسيم‌شهر که وعده آن را وزير بهداشت داده است، مورد بازديد کارشناسي قرار گرفت.

حضور اين هيات که متشکل از رئيس داشگاه علوم پزشکي و دو تن از معاونتهاي دانشگاه بود، مي‌تواند به عنوان يک نقطه عطف در راستاي برداشتن گامي بلند در حوزه بهداشت و درمان منطقه تلقي شود.

نماينده مردم شهرستان رباط کريم و بهارستان در مجلس شوراي اسلامي در اين بازديد يکي از دغدغه‌ها و مطالبات به حق مردم را تکميل و بهره‌برداري از اين بيمارستان و احداث بيمارستان 200 تختخوابي در نسيم‎شهر برشمرد و گفت: شهرستان بهارستان با داشتن جمعيتي بالغ بر 700 هزار نفر متاسفانه از داشتن يک تخت بيمارستاني در حريم پايتخت محروم است.

ابراهيم نکو اظهار داشت: بخش گلستان يکي از شهرهاي پرجمعيت جهان محسوب مي‌شود ولي به لحاظ داشتن سرانه‌هاي عمومي، آن هم در حريم پايتخت از دورافتاده‌ترين مناطق محروم، محرومتر است.

وي همچنين با اعلام اينکه امروز دولت تدبير و اميد با عزم جدي وارد شده تا اين گونه محروميتها را بزدايد، گفت: از دولت تدبير و اميد انتظار داريم که با يک نگاه کارشناسي به اين شهرستان که در واقع گلوگاه اصلي مرکز پايتخت کشور و از طرفي در حريم فرودگاه بين‌المللي حضرت امام قرار گرفته ورود پيدا کند.

نايب رئيس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي همچنين با اشاره به نهايي شدن طرح تنها بيمارستان دولتي شهرستان بهارستان افزود: مردم صبور و قدرشناس منطقه، سالها است چشم انتظار بهره‎برداري از اين مرکز درماني مي‎باشند و اين يک مطالبه بر حق و قانوني است که انتظار مي رود با تلاشهاي بي وقفه بتوان در دهه فجر امسال آن را به مردم اهدا کرد.

وي در ادامه با اشاره به وعده وزيربهداشت و درمان آموزش پزشکي براي صدور مجوز احداث بيمارستان 200 تختخوابي نيز يادآور شد: امروز يکي ديگر از مطالبات به حق مردم فهيم نسيم‌شهر نيز با حضور رياست دانشگاه علوم پزشکي و همت اعضاي شوراي شهر و شهردار نسيم‎شهر به منظور تخصيص زمين مناسب براي ساخت اين مرکز در دستور ويژه قرار گرفت که به زودي شاهد کلنگ‌زني آن خواهيم بود.

در اين نشست تخصصي، فرماندار شهرستان رباط کريم گفت: خوشبختانه مجموعه شهرستان در راستاي ارتقاي سرانه بهداشت و درمان مصمم بود و توانست با همراهي و پيگيريهاي مجدانه نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي دستاوردهاي قابل ملاحظه را نصيب شهرستان کند.

علي بيگي تخصيص اعتبار کلي براي ساخت چهار مرکز بهداشت و درمان با 16 پايگاه بهداشتي يکي از اقدامات تاريخي و ماندگار براي پرند برشمرد و اظهار داشت: ساخت چهار مرکز بهداشتي و 16 پايگاه بهداشتي خود مي‌تواند تحول عظيمي را در اين شهر در پي داشته باشد.

رييس دانشگاه علوم پزشکي ايران نيز در حاشيه اين بازديد گفت: وزارت بهداشت بودجه مورد نياز به منظور ساخت چهار مرکز بهداشتي به همراه 16 پايگاه بهداشتي را به دانشگاه علوم پزشکي لحاظ کرده که با عزم جدي مسئولين شهرستان بويژه نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي زمين مورد نظر تامين و در حال مکان‌يابي آن هستيم.

يحيي‌پور؛ شهردار پرند نيز در اين بازديد قول مساعد داد که همکاري تنگاتنگي با مجموعه مرکز بهداشت و درمان به عمل خواهد آورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي