جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5155

 ارزيابي ترابيان از قرعه‌کشي فوتسال جام ملت‌هاي آسيا و گروه ايران 

 
رئيس کميته فني و توسعه فوتسال مي‌گويد گروه ايران و ژاپن در مرحله مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا از ساير تيم‌ها سخت‌تر است.

عباس ترابيان در گفتگو با مهر درباره قرعه‌کشي مسابقات جام ملت‌هاي فوتسال آسيا، ضمن بيان مطلب فوفق اظهار کرد: به نظر من ازبک‌ها که ميزبان اين مسابقات هستند در گروه خوبي قرار گرفته‌اند و بدون مشکل بالا مي‌آيند. گروه ايران سخت‌تر از ساير تيم‌هاست، چرا که کشور چين مدت‌ها است با برنامه‌هاي مختلف کار مي‌کند و نتايج خوبي هم در فوتسال گرفته است.

وي افزود: اردن هم با ما هم‌گروه شده، تيمي که تفاوت بسيار فاحشي با ديگر کشورهاي عربي دارد و به مراتب تشکيلاتي قوي‌تر از عربستان، قطر و امارات در فوتسال دارد. به نظرم اردن يکي از کشورهايي است که مي‌تواند خودش را در جام ملت‌ها نشان دهد، به خصوص اينکه کسي هم شناختي روي اين تيم ندارد.

رئيس کميته فني و توسعه فوتسال يادآور شد: تيم عراق هم تيم بسيار خوبي است که در مسابقات جام باشگاه‌هاي آسيا مشاهده کرديم که چقدر خوب بازي کردند. به هر حال بايد منتظر بمانيم و ببينيم در جام ملت‌ها چه اتفاقي مي‌افتد.

وي در ادامه به گروه ژاپن اشاره کرد و افزود: علاوه بر ايران، گروه ژاپن هم سخت است؛ چرا که آنها حريف قدرتمندي به نام استراليا دارند. من در مسابقات انتخابي جام ملت‌هاي آسيا که در شرق اين قاره برگزار شد، حضور داشتم و استراليا را تيم قدرتمندي ديدم که علاوه بر قدرت بدني، تاکتيک هم به برنامه‌هايش اضافه شده و در مجموع تيم خوبي است که ژاپن قطعا نمي‌تواند راحت آنها را شکست بدهد. علاوه بر اين تيم مالزي هم با مارسلو مربي برزيلي خود رشد مضاعفي در فوتسال داشته است. فکر مي‌کنم گروه دوم و گروه چهارم مشکل‌ترين گروه‌ها باشند.

ترابيان صحبت‌هايش را اينگونه ادامه داد: نحوه چينش تيم‌ها در اين رقابتها به گونه‌اي است که ايران احتمالا در نيمه نهايي به ژاپن مي‌خورد و اين در واقع همان برنامه‌اي است که مدنظر ازبکستان بوده است. وي در خصوص حضور تيم ملي در تورنمنت چين، خاطرنشان کرد: قرار شد کادر فني تيم جواني را به اين مسابقات بفرستد و در نهايت از 3 يا 4 بازيکن بزرگسال استفاده کند. اگر هدف اين باشد که تيم جواني روانه مسابقات کنيم، حضور در اين تورنمنت ارزشش را دارد.

رئيس کميته فني و توسعه فوتسال در پايان با بيان اينکه تحت عنوان رئيس کميته فني فوتسال مسابقات ساير کشورهاي آسيايي را پيگيري مي‌کند، گفت: چند روز پيش ژاپن بي سر وصدا در دو ديدار تدارکاتي به مصاف کرواسي رفت. جالب اينکه سرمربي کرواسي از دوستان بنده است و من را در جريان اين دو مسابقه قرار داد و حتي قرار شد آناليز بازي‌هايشان را در اختيارم قرار بدهد تا آن را به کادر فني تيم ملي بدهم. به هر حال ما از هر کمکي براي حمايت تيم ملي فوتسال و موفقيت در جام ملت‌هاي آسيا استقبال مي‌کنيم و خودمان هم تا آنجا که بتوانيم حامي تيم ملي خواهيم بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي