جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/02/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2764

  راه اندازي بخش دياليز بيمارستان سوم شعبان دماوند 

 رودهن - خبرنگار آفرينش
بخش دياليز بيمارستان سوم شعبان دماوند واقع در جيلارد با هزينه اي بالغ بر 600 ميليون ريال افتتاح و راه اندازي شد.
دکتر زالي رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در گفت و گو با خبرنگار آفرينش گفت: اين بخش با 8 تخت راه اندازي شده که تاکنون 150 نفر از بيماران دياليزي را تحت پوشش قرار داده است.
زالي، هدف از راه اندازي اين بخش را حمايت از بيماران دياليزي ذکر کرد و گفت: اين بخش تنها بخش دياليز در شرق استان تهران است که با تجهيز نمودن اين بخش در آينده مي تواند 150 هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد.
وي، از کساني که مبتلا به بيماري قند و فشارخون هستند خواست جهت جلوگيري از بيماري کليوي آزمايشات اوليه را انجام و پيشگيري کنند.
رئيس دانشگاه شهيد بهشتي همچنين خبر از راه اندازي بخش ICU بيمارستان سوم شعبان با 2 تخت در آينده اي نزديک خبر داد و گفت: بيمارستان صد تختخوابي رودهن نيز با مشارکت  بخش خصوصي و خيرين ساخته مي شود. لذا هم اکنون نياز به مساعدت و مشارکت سرمايه گذار در شهر رودهن داريم.
رئيس بيمارستان سوم شعبان دماوند گفت: هم اکنون بيمارستان سوم شعبان واقع در جيلارد دماوند با شش بخش CCU، زنان، اطفال، جراحي، بلوک زايمان و ... فعال است.
دکتر سعيد نصيري افزود: سالانه 40 هزار نفر به اورژانس، 222 هزار نفر به پزشک متخصص، 208 هزار نفر به آزمايشگاه، 15 هزار نفر به راديولوژي و 10 هزار نفر به داروخانه مراجعه مي کنند که اين آمار در شهرستان دماوند رو به رشد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش