جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/02/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2764

  دکتر جاسبي در مراسم اختتاميه دومين همايش روابط عمومي الکترونيک:
 فناوري هاي نوين اطلاعات محصول کار دانشگاه هاست 

آنا: رييس دانشگاه آزاد اسلامي تاکيد کرد: عصر ارتباطات و انقلاب بنيادين اطلاعات، جامعه فراصنعتي را متحول ساخته و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي رسالت تعليم و تربيت نيروهاي انساني کارآمد و متخصص را براي ارتقاي کارآيي مديريت سازماني و تدوين تئوري هاي نوين ارتباطي به عهده داشته اند.
دکتر جاسبي در مراسم اختتاميه دومين همايش روابط عمومي الکترونيک و تجليل از دکتر يونس شکرخواه، استاد پيشگام اين عرصه، خاطرنشان ساخت: فنآوري هاي نوين، محصول کارکرد دانشگاه هاست که در هزاره سوم دستاوردهاي عظيمي براي افزايش بهره وري و استفاده بهينه از سرمايه هاي انساني و منابع مديريتي خلق کرده اند.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: مديريت بر مبناي دانايي محوري جهت سازماندهي، سامان بخشي، نظم و ثبات سازماني، زماني امکان پذير است که از تمام امکانات و ظرفيت هاي موجود براي توانمندي و ارتقا» مديريت سازماني بهره برداري شود.
به گفته جاسبي، يکي از اين توانايي ها که در چارت تشکيلات تمام سازمان ها وجود دارد اداره روابط عمومي، اطلاع رساني، ارتباطات و تبليغات است.
عضو شوراي عالي جوانان تصريح کرد: اين تشکيلات در رشد کمي و کيفي توليدات، محصولات و خدمات نقش موثري داشته و کارکردروابط عمومي در دو بخش برون سازماني و درون سازماني با محوريت اصلي ارتباط و تماس با مخاطبان و مشتريان و ايفاي نقش حسگري، رصد و شناخت محيط و ايجاد توازن و تعادل در سيستم با هدايت و کنترل جريان اطلاعات معنا يافته است.
عضو هيات مديره انجمن بين المللي دانشگاه هاي جهان گفت: ايجاد انگيزه و ترغيب و تشويق نيروي انساني درون سازماني، مديريت را از چگونگي خدمات رساني، کميت و کيفيت کالا و خدمات، ميزان مقبوليت و رضايتمندي مخاطبان  و رفتار نيروي انساني درون سازماني آگاه مي کند.
جاسبي با طرح اين پرسش که با توجه به گستردگي بسياري از دستگاه ها و توسعه فعاليت هاي روابط عمومي آيا روابط عمومي سنتي با ابزارهاي ساده و ابتدايي مي تواند پاسخگوي نيازها و خواسته هاي مخاطبان و همچنين مديريت کلان سازمان ها  باشد؟ گفت: در عصر نوين ارتباطات، روابط عمومي ها بدون استفاده از تکنولوژي هاي ارتباطي و اطلاعاتي کارايي نخواهند داشت و ضرورت اقتضا» مي کند که ضمن استفاده از ابزارهاي نوين ارتباطي، با چالش هاي فراروي روابط عمومي الکترونيک به شکل منطقي برخورد شود.
وي افزود: روابط عمومي سازمان ها در دستيابي به تکنولوژي ديجيتالي و الکترونيکي بر اساس بازه زمان، بايست پيشتاز و پيشقدم باشند.
رييس شوراي اجرايي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام گفت: ارتباطات همواره به عنوان يکي از موضوعات بسيار مهم و جدي محسوب مي شود و نقش و تاثير ابزارهاي نوين الکترونيکي کاملا ضروري و محسوس است.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي نقش و تاثير ابزارهاي نوين الکترونيکي در ارتباطات را  تسهيل همگرايي توسعه سياسي در سطح ملي و بين المللي، ارتقاي سطح سواد و آگاهي، تقويت مولفه ها و پيوندهاي رفاه اجتماعي و افزايش مشارکت عمومي،  افزايش مناسبات و مبادلات فرهنگي، آموزشي، اجتماعي  و اقتصادي، تقويت همبستگي اجتماعي و اتحاد ملي و ايجاد تفاهم و همکاري ميان قوميت ها، توانايي کمک به برقراري صلح پايدار و گسترش صلح و ثبات و امنيت و  تقويت جريان اطلاع رساني و تنوير افکار عمومي عنوان کرد.
جاسبي نقش و کارکرد تکنولوژي هاي نوين روابط عمومي را در آسان سازي دستيابي به حجم وسيعي از خدمات، اطلاعات، تقاضاها، پيشنهادها و انتقادات مخاطبان و مشتريان موثر دانست و افزود: روابط عمومي الکترونيک  فرصت هاي مناسبي را براي آگاهي و تصميم گيري مديريت سازمان ها فراهم آورده است.
وي اظهارداشت: فراگيري جريان اينترنت، اساس و پايه شبکه ارتباطاتي نوين را بنيان نهاده است و اينترنت پيوند جامعه و سازمان را به شکل نويني مطرح کرده و امروزه تکنولوژي هاي نوين ارتباطي به بخشي لاينفک از ايجاد آموزش مجازي و ارتقاي دانش روابط عمومي هاي مدرن تبديل شده است.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي عنوان کرد: در عصر نوين ارتباطات، بهره گيري از تکنولوژي هاي جديد و تقويت زيرساخت هاي اطلاعاتي  از جمله روابط عمومي الکترونيک با قابليت کاربردهاي متنوع بر وب سايت هاي اينترنتي و مولتي مدي ياها، جلب و جذب مخاطبان و مشتريان آسان تر و فراگيرتر و در زمان کوتاه تر و با هزينه پايين تر فراهم نموده است.
جاسبي نقد علمي که توسط کارشناسان و صاحب  نظران در محيط برون سازماني بوجود مي آيد را در روند کيفيت محصول و خدمات موثر ارزيابي کرد.
رييس شوراي اجرايي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام يادآور شد: با شناخت و شناسايي نقاط ضعف و تقويت نقاط قوت که توسط پيام هاي سريع و فراگير مخاطبان از طريق روابط عمومي الکترونيک انجام مي گيرد، مي توان در فرآيند تصميم سازي، سياستگذاري، اصلاح و بهبود عملکرد سازمان بهره  گرفت.
جاسبي تصريح کرد: روابط عمومي الکترونيک، در تحقق بخشي اهداف سازماني و ارتقاي مديريت سازماني و افزايش کارآيي نقش موثري داشته و بستر مناسبي براي جستجو، جمع آوري، دسته بندي و تجزيه و تحليل و انتقال اطلاعات مفيد و سازنده براي پيشبرد اهداف و مقاصد سازماني فراهم ساخته و زمينه گذر از جامعه اطلاعاتي به سمت جامعه دانش محور را ميسر مي سازد.
جاسبي با اشاره به راه اندازي مرکز بين رشته اي در دانشگاه آزاد اسلامي و فعاليت رشته هاي IT، ICT، نانوتکنولوژي، بيوتکنولوژي، جوش هسته اي و توليد آب شيرين زمينه فعال سازي رشته روابط عمومي الکترونيک در مرکز فناوري هاي نوين را مهيا دانست.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي از دکتر شکرخواه به عنوان استاد پيشگام روابط عمومي و مدرس برجسته علوم ارتباطات ياد کرد و گفت: شکرخواه حق بزرگي به گردن دانش آموختگان، کارشناسان و مسوولان روابط عمومي دارد و نيروهاي ارزنده اي  در عرصه روابط عمومي تربيت کرده است.
احمد مسجد جامعي، عضو شوراي شهر تهران نيز در اين مراسم گفت: حقوق شهروندان اقتضا مي کند، مديران ارشد سازمان ها و موسسات دولتي و غيردولتي، ارتقاي روابط عمومي و اطلاع رساني را وظيفه خود بدانند.
پرفسور کاظم معتمدنژاد نيز در مراسم تجليل از دکتر يونس شکرخواه گفت: شکرخواه تنها استاد پيشگام روابط عمومي نيست بلکه او استاد پيشگام علوم ارتباطات، روزنامه نگاري، نظريه هاي ارتباطي و مطالعات در ارتباطات به شمار مي رود.
در اين همايش لوح تقدير و تنديس ويژه دومين همايش روابط عمومي الکترونيک توسط دکتر جاسبي و پروفسور معتمدنژاد به دکتر يونس شکرخواه استاد پيشگام روابط عمومي الکترونيک اعطا شد.
در ادامه لوح تقدير و تنديس برترين رسانه هاي دومين همايش روابط عمومي الکترونيک به مهندس محمدرضا کريمي مدير و سردبير فرهيختگان اهدا شد.
همچنين در اين همايش از نويسندگان مقالات برتر، وبلاگ نويسان منتخب روابط عمومي با حضور دکتر جاسبي،  رييس دانشگاه آزاد اسلامي، پروفسور معتمد نژاد، دکتر شکرخواه، دکتر سلطاني فر و اميرعباس تقي پور دبير همايش تجليل به عمل آمد. گفتني است، در اين مراسم از مهندس شبير دائمي مدير روابط عمومي واحد گرگان نيز به عنوان روابط عمومي برتر در عرصه الکترونيک تجليل و تقدير شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش