جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5161

 آمادگي مجلس براي كنترل شيوع آنفلوانزا در مرزهاي شرقي 

 نماينده مردم كرمان در مجلس شوراي اسلامي از دستور ويژه رياست مجلس شوراي اسلامي براي پيگيري علت شيوع آنفلوانزا خبر داد و گفت: به دنبال شيوع آنفلوانزا در كرمان و فوت چند هموطن، مجلس شوراي اسلامي اعلام آمادگي كرد.

به گزارش آفرينش وبه نقل از روابط عمومي راديو سلامت، دكتر محمد رضا پور ابراهيمي، نماينده مردم كرمان در مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با راديويي سلامت، ضمن اعلام آمادگي مجلس شوراي اسلامي براي حمايت مالي و پشتيباني از كنترل شيوع بيماري آنفلوانزا در كرمان افزود: اگر فرايند كنترل و درمان بيماري نياز به اعتبار خاصي داشته باشد، قاعدتاً مجلس شوراي اسلامي موضوع را بررسي مي كند .

وي در پاسخ به اين پرسش كه وظيفه مجلس در زمان شيوع يك بيماري منطقه اي چيست؟ اظهار كرد: در اين شرايط مجلس شوراي اسلامي علاوه بر تخصيص اعتبار و تذكر به وزير بهداشت، درمان و اموزش پزشكي كشور مي تواند درخواست كارگروه تخصصي و پزشكي را جهت بررسي دقيق موضوع ارائه دهد.

دكتر پورابراهيمي با اشاره به هماهنگي هاي صورت گرفته با مجلس شوراي اسلامي در رسيدگي ويژه به كنترل آنفلوانزا در استان كرمان ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشور بايد سريعاً تمهيدات لازم و پيشگيرانه اي را جهت جلوگيري از تعداد تلفات احتمالي در آينده اتخاذ كند. وي در خصوص شيوع ويروس آنفلوانزا از مرزهاي شرقي گفت: افراد و اتباع خارجي به محض ورود به كشور بايد مورد تست و آزمايش قرار گيرند تا بدينوسيله افراد مبتلا به آنفلوانزا شناسايي شوند.

نماينده مردم كرمان در مجلس شوراي اسلامي در پايان اين برنامه راديويي اظهاركرد: مديريت اتباع خارجي قطعاً از عوامل اثرگزار در كنترل بيماري است و مجلس اين آمادگي را دارد كه در صورت نياز، مصوبه اي را مبني بر كنترل و نظارت بر ورود اتباع خارجي از مرزها تصويب كند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي