جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5161

 پرسپوليس؛ تيمي که سابقه جبران 10 امتياز را دارد 

 اينکه برانکو ايوانکوويچ همچنان تاکيد دارد که پرسپوليس مي‌تواند قهرمان شود، يک نکته روانشناسي درست است. برانکو سعي دارد بازيکنان تيمش را به اين باور برساند که مي‌توانند به قهرماني ليگ برتر هم برسند. برانکو هر چقدر که در مسائل فني عالي است، از منظر روانشناسي و پردازش‌هاي رسانه‌اي عالي نيست، با اين وجود اين بار برخلاف همه تاريخ خودش در ايران حرف از قهرماني مي‌زند و مي‌گويد پرسپوليس مي‌تواند قهرمان ليگ برتر شود. اين خلاف جهت شنا کردن ايوانکوويچ به دليل عدم باور بازيکنان اين تيم است که بازي تيم خودشان را در فاز تهاجمي نمي‌بينند و متوجه نيستند که به چه بلوغ تاکتيکي را به اجرا گذاشته‌اند.

به گزارش مهر، پرسپوليس وقتي قرار باشد حمله کند، تمام سلول‌هاي سازنده اش به جنبش در مي‌آيند و چنان ساده و معمولي در موقعيت گل قرار مي‌گيرند که باورش گاهي اوقات براي خودشان هم غير قابل باور است. البته براي قهرمان شدن، برانکو يک دروازه بان شش دانگ و بررسي تاکتيک دفاعي‌اش در نيم فصل را نياز دارد، با اين وجود اما اولين عبور برانکو از خط قرمزهاي محدودي که دور خود چيده کاملا قابل بررسي است. ايوانکوويچ براي اولين بار وارد منطقه شعار دادن شده که اگر بتواند مشکلات دفاعي تيمش را حل کند و مهاجمان را به خودباوري برساند اين مهم کاملا امکان پذير هم هست به ويژه آنکه اين تيم بازي به بازي بهتر مي شود.

پرسپوليس 20 سال قبل و در سال 1374 در ليگ از بهمن 10 امتياز عقب بود، بهمني که با مربيگري فيروز کريمي مربي نامدار خود جلو مي‌رفت، آن سال پرسپوليس توانست عقب ماندگي خود را از بهمن جبران کند. هشت سال قبل هم پرسپوليس در آخرين روزهاي ليگ موفق شد عقب ماندگي‌اش را از سپاهان جبران کند. راه دور نرويد، سپاهان همين سال قبل در پنج ديدار آخر خود پنج برد به دست آورد و اختلاف امتيازي 6 امتيازي اش از صدر جدول را جبران کرد و قهرمان شد. البته اين مورد به برطرف کردن ضعف‌هاي پرسپوليس هم منوط است و همچنين تضعيف استقلال، ذوب آهن و ديگر تيم‌هايي که هوشمندانه‌تر و امتياز گيرتر از تيم برانکو عمل کرده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي