جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5164

 خبرپزشكي 

 قائم مقام رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران:

امادگي براي مقابله باويروس انفلوانزاي H1N1

ساري-عبدالرحيم ديوسالار

نشست شوراي پدافند غير عامل مازندران در دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد.

به گزارش خبرنگارماقائم مقام رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در نشست شوراي پدافند غير عامل استان مازندران كه در دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد با اشاره به اپيدمي آنفلوآنزا در برخي از نقاط كشور اظهار كرد: بيماري‎هاي سرماخوردگي و آنفلوآنزا از بيماري‌هاي شايع فصل سرما هستند كه به‎شدت نيز مسري بوده، اما با پيشگيري مي‎توان مانع از انتشار آن شد. دكتر "فرهنگ بابامحمودي " با عنوان اين كه موردي از آنفلوآنزاي H1N1 در مازندران نداشتيم گفت : باتوجه به درپيش بودن تعطيلات و ورود مسافران به استان ، ضروري است تا با اطلاع رساني دقيق به مردم و تجهيز كامل مراكز بهداشتي درماني ، استان را براي مقابله و پيشگيري از اين بيماري ويروسي آماده كرد .

مدير گروه‌ بيماري‎هاي عفوني دانشگاه علوم پزشكي مازندران با تأكيد بر اينكه احتمال شيوع ويروس آنفلوآنزا در اماكن عمومي و سرپوشيده خيلي بالاست، اظهار كرد: زنان باردار، كودكان دوماهه تا پنج‌ساله، افراد مسن با بيماري زمينه‌اي و ضعف سيستم ايمني، بيماران ريوي، تنفسي، كليوي و قلبي، گروه‎هاي در معرض خطر هستند .

همچنين نبوي مديركل پدافند غير عامل استان مازندران با اشاره به اين كه كارگروه بهداشت و درمان پدافند غيرعامل در استان با مديريت دانشگاه علوم پزشكي مازندران طي سه سال متوالي است كه بعنوان كارگروه برتر انتخاب مي شود افزود : اين انتخاب ها نشان از آمادگي و قابليت بالاي نيروي انساني و تجهيزات بهداشت و درمان در مجموعه علوم پزشكي مازندران دارد و از اين بابت نگراني خاصي نداريم . او با بيان اين كه تشكيل تيم هاي واكنش سريع در مقابله با تهديدات زيستي از اولويت هاي استان از منظر پدافند غيرعامل است گفت : قرارگاه زيستي استان كه در سطح 6 استان كشور به عنوان پايلوت زيستي در دانشگاه علوم پزشكي مازندران فعال شده است و داراي امكانات و آزمايشگاه‌هاي مجهز به استاندارهاي جهاني است قابليت كشف آلودگي هاي بيولوژيكي و ويروس يابي را در هر نقطه از استان دارد .

دكتر "محمد پنبه چي" دبيركارگروه بهداشت و سلامت پدافند غيرعامل استان نيز با ارائه گزارش كامل از فعاليت هاي اين كارگروه ، به بيان شرح وظايف و اقدامات مجموعه هاي عضو اين كارگروه به منظوركنترل و پيشگيري از ويروس آنفلوآنزاي H1N1 پرداخت .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي