جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5164

 شهردار تهران :
 در صورت تامين مالي، فاز نخست خط 7 خرداد95 به بهر ه برداري مي‌رسد 

 
شهردار تهران از سه ايستگاه خط 7 مترو شامل ايستگاه ميدان محمديه تقاطع خط يک و 7 ، از وليعصر(عج) تقاطع خط 3 و 7 و ايستگاه محبوب مجاز بازديد کرد.

خبرگزاري فارس: در صورت تامين مالي، فاز نخست خط 7 خرداد95 به بهر ه برداري مي‌رسد/پيشرفت صد در صدي ساخت تونل در فاز بهره برداري

به گزارش فارس، طي اين بازديد مجري پروژه خط7 مترو، گزارشي از پيشرفت پروژه به شهردار تهران ارايه کرد.

اسکندري در توضيح بيشتر درباره اين بازديد گفت: خط7 مترو شامل 27 کيلومتر مسير و 23 ايستگاه است که از جنوب شرقي تهران از محدوده ورزشگاه تختي آغاز مي شود و با عبور از بزرگراه امام علي (ع)، خيابان شهيد محلاتي، ميدان قيام، خيابان مولوي و ميدان هلال احمر به سمت شمال ادامه مسير مي دهد و به گيشا، برج ميلاد، ميدان صنعت و ميدان کتابي مي رسد.

وي با بيان اينکه در اين پروژه دو فاز تکميلي و بهره برداري زمان بندي شده است، اظهارکرد: اکنون در فاز تکميلي پروژه 80 درصد پيشرفت فيزيکي تونل و 25 درصد پيشرفت فيزيکي ايستگاه را شاهد هستيم.

اسکندري تاکيد کرد: فاز بهره برداري پروژه خط 7 مترو ، از ايستگاه بزرگراه بسيج تا ميدان صنعت است که با 18 کيلومتر تونل سازي حدفاصل شهيد محلاتي تا ميدان صنعت با پيشرفت صد درصدي به اتمام رسيده است.

مدير پروژه خط يک همچنين گفت: طبق برنامه ريزي ها قرار است که فاز نخست اين خط با 8 ايستگاه خرداد ماه سال 95 به بهره برداري برسد که البته رسيدن به اين هدف منوط به تامين اعتبارات مورد نياز است.

به گفته مجري خط 7 اين خط عميق ترين خط متروي تهران است که با خطوط 1، 2، 3، 4 و 6 تقاطع دارد. ضمن اين که ايستگاه‌هاي خط 7 مترو با عمق 40 تا 45 متر از سطح زمين تقريباً از زير تمام خطوط مترو خواهد گذشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي