جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5165

 خبر 

 سومين همايش بين‌المللي پزشکي- ورزشي کشور برگزار شد

دبير اجرايي سومين همايش بين المللي پزشکي- ورزشي کشور عنوان کرد: علم پزشکي- ورزشي يک علم نوين و جديد است که به تازگي در حوزه‌هاي مختلف ورزشي ورود پيدا کرده و اميد است با رفع تحريم‌هاي تحميلي شاهد شکوفايي کشور در حوزه‌هاي مختلف از جمله حوزه ورزشي باشيم.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعي خبرگزاري آنا، علي طاهري در سومين همايش بين المللي پزشکي- ورزشي کشور گفت: انجمن پزشکي- ورزشي ايران نزديک به دو دهه است که فعاليت هاي ورزشي خود را در حوزه صنفي خود آغاز کرده است. پزشکي- ورزشي يک علم نوين و جديد است که در
حوزه هاي مختلف ورزشي ورود پيدا کرده است .

دبير اجرايي سومين همايش بين المللي پزشکي- ورزشي کشور افزود: نقش و جايگاه پزشکي- ورزشي در حوزه هاي مختلف بسيار ارزشمند و تاثير گذار است و زماني که به گذشته نگاه مي کنيم در محفل پزشکان نام متخصصان ارتوپدي از جمله دکتر رازي که آغاز کننده علم پزشکي- ورزشي در ورزش کشور بوده اند را مي بينيم. وي گفت: در گذشته پزشکي ورزشي تنها به صدمات ارتوپدي،‌ آسيب هاي ورزشي، جراحي زانو و مينيسک محدود مي شد اما امروزه اين علم در حوزه هاي مختلفي از جمله تغذيه، مکمل هاي ورزشي، فيزيولوژي قلب، روانشناسي و روانشناختي ورزشي ورود پيدا کرده که بسيار مهم و تاثيرگذار است. وي گفت: از سال گذشته برگزاري اين همايش در کشور ما با همکاري دانشگاه آزاد اسلامي فعاليت اوليه خود را آغاز کرد که امروز شاهد ميزباني بيمارستان فرهيختگان براي برگزاري اين رويداد در کشور هستيم که اميدواريم بتوانيم با برگزاري اين همايش پيام صلح و ‌دوستي را در جهان ابلاغ کنيم و بتوانيم فعاليت هاي خود را گسترش دهيم. وي افزود: اين همايش با همکاري دانشگاه آزاد اسلامي، نظام پزشکي و انجمن پزشکان ورزشي ايران به مدت دو روز در بيمارستان فرهيختگان برگزار شد.

آخرين مهلت ثبت نام دوره هاي دكتري تخصصي و كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي، ثبت نام متقاضيان بدون آزمون و با آزمون دوره دكتري تخصصي و همچنين داوطلبان بدون آزمون و با آزمون دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي از روز دوشنبه 16 آذر ماه آغاز شد.

دكتر علوي فاضل با اعلام اين خبر گفت: «داوطلبان ادامه تحصيل مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري تخصصي مي توانند از روز دوشنبه 16 آذر ماه تا پايان روز چهارشنبه 9دي ماه با مراجعه به سامانه اين مركز به نشاني www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنماي ثبت نام را دريافت و پس از مطالعه وكسب آگاهي هاي كامل در مورد رشته مورد نظر، در صورت تمايل و داشتن شرايط لازم نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.»

رئيس مركز سنجش و پذيرش با تاكيد بر اين نكته كه داوطلبان مي بايست قبل از تهيه كارت اعتباري تصميم خود را مبني بر شركت درنوع آزمون مورد نظر گرفته باشند گفت: « داوطلبان مقاطع دكتري تخصصي و كارشناسي ارشد در صورت داشتن شرايط لازم مطابق مندرجات دفترچه راهنماي ثبت نام هيچگونه محدوديتي در ثبت نام دوره هاي مختلف آن مقطع نخواهندداشت. به عبارت ديگر داوطلب به طور همزمان امكان ثبت نام در دوره هاي با آزمون و بدون آزمون در مقاطع دكتري تخصصي و كارشناسي ارشد را خواهد داشت.»

وي ادامه داد: «متقاضيان ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي مي توانند با توجه به علاقه و بدون در نظرگرفتن رشته تحصيلي مقطع كارشناسي، در يك مجموعه امتحاني تا حداكثر 100رشته محل را انتخاب نمايند. در خصوص علاقه مندان به تحصيل در گروه علوم پزشكي و همچنين متقاضيان شركت كننده بدون آزمون كارشناسي ارشد رعايت شرط تجانس و ساير شروط با توجه به ضوابط موجود در دفترچه راهنما الزامي مي باشد». او افزود: « متقاضيان ادامه تحصيل در مقطع دكتري تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي نيز مي توانند با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن رشته تحصيلي مقطع كارشناسي ارشد در يك مجموعه امتحاني حداكثر تا 40رشته/ محل را انتخاب نمايند .»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي